Зараз велика кількість сучасної техніки може піддатися крадіжці. Наприклад, якщо у вашій кишені знаходиться смартфон неважливо якої вартості, він може стати цінністю для дрібних злодюжок. Вони крадуть ці телефони, а потім продають їх на ринку за низьку вартість, залишаючись в плюсі.
Тепер виникає питання, «Яким чином можна повернути вкрадений телефон?».

У великій кількості випадків впоратися з такою проблемою можна легко, досить дізнатися IMEI-код, а потім відстежити його. Цей код присвоюється кожному пристрою заводом виробником, він складається з п’ятнадцяти цифр, змінити його неможливо, навіть якщо людина витягне SIM-карту, телефон продовжить відслідковуватися. Щоб дізнатися власний подібний код досить набрати звичайну команду – *#06#.

Варто пам’ятати про те, що саме такий код знаходиться на батареї вашого телефону.

Якщо у вас залишилася оригінальна коробка пристрою, то на неї також може знаходитися цей код.

Яким чином йдуть справи, коли цей код був знайдений? Реально насправді повернути телефон чи є якісь труднощі у втіленні цієї теми в реальність? З’ясувалося, що зробити це можливо, але треба готуватися до псування власних нервів.

Звертаємося до відділення поліції.

Потрібно спочатку помітити те, що вам потрібно звертатися в поліцію, адже оператори, які зберігають в базі ці коди, не можуть видати вам інформацію про розташування телефону, адже без співробітників поліції, і без спеціального дозволу, зробити це вони не мають ніякого права.

З цієї причини, людина, яка є потерпілим, повинен відправитися в міліцію і написати там заяву. До нього людині необхідно буде прикріпити інформацію, яка буде підтверджувати, що він дійсно є власником цього телефону.

Пред’явити поліції необхідно: чек про придбання телефону, коробку і талон з гарантією.

Справа, пов’язане з пошуком телефон зберігає багато клопоту, але, якщо ви є впливовою людиною, то це, природно заощадить вам багато часу, так як пошуки будуть здійснюватися швидше.

Здійснення пошуку, використовуючи офіційну базу.

З’ясувалося, що закони України та Росії змушують правоохоронця зі всієї отриманої інформацією звертатися у відділення суду, і там він повинен переконати представників суду, щоб вони дозволили отримати інформацію про поточне місцезнаходження телефону. Якщо правоохоронець отримав добро, то він відразу звертається до оператора, і по базі пробивається, де знаходиться пристрій.

Навіть, якщо співробітникові поліції вдалося переконати суддів, і було отримано дозвіл, це не означає, що вдасться легко знайти цей пристрій. Адже після цього розпочнуться слідчі заходи, будуть намагатися відшукати телефон, використовуючи супутник. Велика кількість випадків закінчуються успіхом, але є й моменти, коли телефон знайти не вдається.

Потрібно розуміти те, що кожне сучасне пристрій містить операційну систему на своєму борту. І, якщо злодій виявився досвідченим, він може за допомогою спеціальних програм прошити пристрій таким чином, що зміниться IMEI-код, і тоді відшукати його буде неможливо. Такі випадки поодинокі, але вони вже бували.
Другою проблемою є саме судове засідання. Адже там співробітникові поліції можуть відмовити, і тоді пошуки телефону буде потрібно припинити.

Пошук самостійно в інтернеті не дасть жодних результатів. Адже дані про місцезнаходження знаходяться тільки у оператора, і не один з них не стане викладати власну базу на сумнівний сайт. З цієї причини, якщо вас одного разу попросили надіслати повідомлення на короткий номер, і після цього ви отримаєте достовірну інформацію, знайте, що це обман, і ви тільки втратите грошові кошти, і нічого в результаті не отримаєте.

Інші способи пошуку.

Якщо ви бажаєте максимально вберегти свій телефон, то можете скористатися наведеними нижче рекомендаціями.
Можна заповнити картку профілю, вказавши там своє місцезнаходження, інший номер телефону або адресу електронної пошти. Якщо телефон потрапить в руки хорошого громадянина, то він вам поверне його за якусь винагороду.

Є можливість встановити додатковий софт, що відправляє повідомлення на номер телефону, в тому випадку, коли хтось змінив на апараті SIM-карту.

Якщо ваш смартфон від APPLE, тоді рекомендовано зареєструватися у всіх системних сервісах, а також активувати функцію «Знайти пристрій», це дозволить пізніше через сайт дізнатися розташування вашого телефону.

Крім цього можна використовувати такий сервіс, як «LoSToleN», цей проект вважається глобальною базою, яку забивають загублені або крадені телефони.

Хоч примарні шанси і на пошук телефону в сучасності, але вони все одно є. Крайнім варіантом завжди залишається віднести заяву в поліцію, а потім чекати відповідного оператора.

Зараз будь-який сучасний смартфон можна захистити від злому. Починаючи, від того що заблокувати його за допомогою ключа, і закінчуючи прив’язкою до хмарному сховища. Але з-за того, що люди не користуються цими функціями, вони згодом гірко розплачуються. Хоч зараз і є в інтернеті інформація про те, як ці ключі і так далі можна зламати, але немає гарантії, що злодій є першокласним хакером, здатним на виконання таких маніпуляцій. Поки крадій буде мучитись з розблокуванням, а потім продажем, є велика ймовірність, що ви швидше знайдете свій телефон.