Добрий день. Нещодавно я написав, що перейшов з звичайного хостингу на VPS сервер, перейшов я на сервер компанії Іnfobox. Перелопатив багато мануалів, але таки налаштував сервер (зізнаюся, я в цьому повний нуль, так як майже не спілкувався з UNIX-системами). Хоча перше, що мені не сподобалося, це журнал попереджень про ресурси в панелі управління сервером, скріншот я зробив тільки що, тоді ще значення не заходили за межі hard limit, зараз же як можна бачити заходять.

Все працювало, тому я не звернув на це увагу, але думаю все-таки варто. Буквально через пару днів був перший дзвіночок. Вночі сервер чомусь був перезапущений і всі логи стерті, а MySQL відмовив… Знову порився в мануалах, знайшов спосіб обійти цю проблему, хоча це й не було її рішенням, я просто відключив частина функцій і знову працювало… Написав в сапорт, питав що сталося, чому параметр (на той момент в червону зону йшов тільки tcpsndbuf) йде в дику близькість до порогу жорсткого ліміту, але, як я зрозумів, тех. підтримці наказали завжди посміхатися і казати що так і повинно бути, а все решта тупі і нічого не можуть зрозуміти. У підсумку я отримав повідомлення:

Але, заглянувши в систему я побачив що мій тікет видалений, а відповіді я так і не побачив… Але сервер працював нормально, тому я не турбувався і крім як моніторингу ресурсів більше нічим не займався.

До сьогоднішнього дня. Буквально з ранку мій сайт відмовляється завантажуватися, при тому, що я не заходив на сервер вже з тиждень, тобто нічого на ньому не робив. Тут я згадую, що нещодавно мені надійшов лист з инфобокса про якихось планових роботах.

 

Я тоді ще не надав цьому значення. Загалом з сьогоднішнього дня сайт у мене майже не працює. Саппорт кричить що в усьому винен я і мої налаштування сервера, що в принципі я не виключаю, але до останнього часу все працювало, а я в налаштування сервера не лазив вже, напевно, два тижні…. І ще один цікавий момент, протягом дня я постійно стежив за станом сервера, так от, до того моменту як я написав в тех. підтримку завантаження сервера була ось така (праворуч угорі вказано час скріншота):

 

Щоб ви краще зрозуміли на що я натякаю, я спочатку покажу відповідь супорта, а потім навантаження сервера, яка стала стабільною після цієї відповіді.

По-порядку, перше про спробу злому, 10-15 на годину? Мені зі своїм знанням Unix систем це здається просто смішним, у мене в годину до 600 відвідувачів на сайті. Сервер не може впоратися з 15 спробами входу? Друге, без проблем, вказав 100, хоча у мене ж все зав’язано на nginx. Третє, я вже виправив, благо в іноземній ком’юніті повно хороших мануалів по налаштуванню веб-серверів на nginx. Але найбільше радує останній абзац і його наслідки, буквально відразу ж навантаження на сервер зросла в багато разів:

 

Я користуюся даними VPS місяць, на ньому знаходиться два сайту (мій з відвідуваністю в 5500 уніків на добу і фотографа з 50 уніків на добу) і я ще не разу не бачив щоб завантаження CPU перевищувала 15%, а тут написав в тех. підтримку і в момент отримав 77%. Відмінно працюють;)

Так що хлопці, мені потрібен новий VPS, так як ставлення тех. підтримки просто жахливе. У мене склалося враження, що в Іnfobox просто звикли до того, що всі до неї йдуть, тому що дешево, клієнтів багато, значить може на них забити. Враження залишилося вкрай негативне, хотілося б ставлення до клієнтів краще. Так що будьте ласкаві, якщо є веб-майстри у мене в читачах, запропонуйте якийсь непоганий VPS сервер. Поки дивлюся в бік Inferno Solution і FirstVDS.

Update від 15.08.2014

Вчора мені прийшов ось такий цікавий лист:

Було дуже цікаво і дивно що мені все-таки відповіли нормальною мовою, тому я дав добро. Як виявилось це був керівник відділу, він півтори години аналізував мій сервер, підправив значення конфига PHP-fpm у відповідності з ресурсами сервера. І проблеми з доступністю сайту пропали. За що йому велике спасибі. Так само він залишив мені свій робочий прямий e-mail, якщо мені попадеться ще один недбайливий співробітник тех. підтримки, але зловживати сподіваюся не доведеться, треба все-таки самому все це освоювати. Сьогодні мені повідомили що підвищили значення буфера tcpsndbuf вдвічі, так що думаю і віртуозо скоро перестане лаятися на брак ресурсів. Загалом життя налагоджується, поки залишуся на Іnfobox, будемо дивитися за тим, як сервер буде справлятися з моїм маленьким сайтом. Всім дякую.

Update від 26.08.2014

Загалом, хоч сервер і почав дихати, але проблеми до кінця не зникли. Я звернув увагу, що у мене неймовірно великий лог авторизації на сервері. Виявилося, що мене хтось активно підбирав пароль до мого сервера, притому під час брута система дуже сильно і завантажувалася. Вирішено було встановити пакет denyhosts (як встановити і налаштувати denyhosts), які обмежує кількість спроб входу (багато налаштувань) і блокує доступ IP адреси до сервера. Ось так, виявляється звичайний брутфорс можна цілком непогано завантажити VPS, але на щастя все закінчилося добре. Так що я залишився на Іnfobox, сплативши його на рік.