Позбавляємося від вірусу вимагача за 10 хвилин

Сьогодні зловити на комп’ютері вірус нічого не варто. Досить зайти на сумнівний сайт або відкрити невідомий файл – і готово. Зараз їх дуже багато, але одним із самих підступних вірусів є банер здирник. У першу чергу тому, що він практично повністю блокує роботу ПК. Тому без другого комп’ютера або ноутбука тут зазвичай не обійтися.

Адже це не простий рекламний банер у браузері. І позбутися від нього важче. Тому нижче я розповім про те, як розблокувати комп’ютер від вірусу. Причому на прикладі одного випадки зі своєї практики.

Зміст статті

  • 1 Блокування комп’ютера паролем – перший ознака вірусу
  • 2 Ви заблоковані, платіть штраф!
  • 3 Пробуємо видалити вірус антивірусної утилітою
  • 4 Видаляємо банер з допомогою AntiSMS

Блокування комп’ютера паролем – перший ознака вірусу

Отже, вихідні дані такі. До мене звернулися з проханням допомогти розібратися з ноутбуком. Після перезавантаження раптом при вході в Windows система почала запитувати пароль. Хоча його ніхто не ставив (вчора все включалося без пароля). Користувач перепробував всі свої паролі, але вони, зрозуміло, не підійшли.

Власне, ця інформація мені мало про що говорила – думав, доведеться обходити пароль. Перебирати якісь комбінації було марно, тому я нічого не вводив і просто натиснув Enter. І тут – вуаля, система завантажилася. Ура, проблема вирішена? Зовсім ні – далі було ще краще.

Читайте також: браузера Очищення від реклами і вірусів

Ви заблоковані, платіть штраф!

Після включення ноутбука на робочому столі з’явився величезний банер на весь екран. Він свідчив про те, що система Windows заблокована за перегляд цікавих фільмів» і все таке.

Позбавляємося від вірусу вимагача за 10 хвилин

Чесно кажучи, я іноді розумію батьків. Коли читаєш такий банер на ноутбуці своєї дитини і бачиш причину блокування, в голові відразу з’являється думка «ах ти пустун такий-сякий». І руки самі тягнуться до ременя. Напевно, тому діти бояться про це повідомити і роблять скоєно непотрібні речі – наприклад, сплачують штраф зловмисникові.

Але якщо читати далі, то в очі кидаються дурні помилки на рівні 3 класу, а також фрази на кшталт «ваш комп’ютер самоліквідується». Після цього стає смішно і розумієш, що це просто розіграш. Правда, не такий нешкідливий, як здається на перший погляд.

Отже, по банеру відразу стає зрозуміло, що це вірус. Власне, потрібно лише його знайти і видалити. Але тут є одна проблема: банер блокує роботу системи, і на робочому столі нічого зробити не вийде.

У першу чергу потрібно спробувати зайти в безпечний режим. Якщо вірус не дасть вам це зробити, тоді залишається єдиний варіант – лікування антивірусної утилітою з флешки, запущеної через BIOS.

Пробуємо видалити вірус антивірусної утилітою

Отже, щоб позбутися від вірусу, необхідно записати на флешку будь антивірусну утиліту Live CD. Це може бути Dr. Web, Avast, Kaspersky – що завгодно.

Оскільки заражений ноутбук заблокований, то тут вам знадобиться інший ПК. З його допомогою вдасться знайти цю утиліту і записати її на флешку. Добре, що сьогодні майже в кожному будинку є по 2-3 комп’ютера/ноутбука 🙂

Флешка обов’язково повинна бути завантажувальної. Тобто її треба записувати з допомогою спеціальної програми. Наприклад, ви можете записати завантажувальну флешку в Rufus.

Після цього підключаєте її до ноутбука, перезавантажуємо його і заходите в BIOS. Тут в налаштуваннях потрібно виставити пріоритет завантаження пристроїв таким чином, щоб USB-пристрій завантажувалося першим. Детальніше написано тут: Як запустити завантажувальну флешку через БІОС?

Якщо зробите все правильно, замість Windows запускається антивірусна утиліта. Далі вам лише потрібно запустити перевірку на віруси і дочекатися її закінчення.

Позбавляємося від вірусу вимагача за 10 хвилин

В моєму випадку перевірка йшла більше години. Або більше. Потім мені набридло чекати. Та й сумний вигляд людини, що переживає за свій ноутбук і дані на ньому, підказував, що треба щось міняти. У підсумку я скасував цю злощасну перевірку і вирішив пошукати інший спосіб.

Видаляємо банер з допомогою AntiSMS

Існує одна відмінна утиліта AntiSMS. Чудово підходить для недосвідчених користувачів, які вперше зіткнулися з подібною проблемою.

Її плюс у тому, що вона не перевіряє всю систему на віруси, а відразу видаляє цей набридливий банер. Від нього можна позбутися вручну, але для цього треба знати як. Утиліта AntiSMS виконує всі ці дії автоматично. У підсумку банер здирник видаляється буквально за 10 хвилин.

Знову ж: вам потрібно записати утиліту на завантажувальну флешку, завантажитися через BIOS і запустити її. Зачекайте пару хвилин, поки не побачите повідомлення, що вірус успішно видалений. Перезавантажте ПК або ноутбук – він повинен включитися, і банера вже не буде. Власне, у моєму випадку проблема була вирішена саме за допомогою AntiSMS.

Утиліта безкоштовна, і її можна знайти на офіційному сайті. Плюс зараз вже з’явилася нова програма від тих же розробників – SmartFix.

Ось таким чином вийшло розблокувати комп’ютер від вірусу. До речі, зі слів користувача ця зараза, швидше за все, подцепилась на сайті рефератів. Вилізли рекламні банери: при спробі їх закрити система зависла, далі пішла перезавантаження – і вуаля, при вході в Windows вже запитує пароль. А далі, як виявилося, нас чекав вірус з грізним повідомленням заплатити штраф за розблокування ПК.

Читайте також: Як перевірити комп’ютер на віруси онлайн?

Зрозуміло, платити нікому не треба – банер від цього не зникне. Єдина користь буде тільки зловмиснику: він зрозуміє, що такий спосіб «заробітку» діє і буде далі поширювати свої віруси на всіляких сайтах.