Напевно багато з вас стикалися з проблемою спливаючих вікон в браузері. В основному це різні рекламні пропозиції або інформація про швидкий заробіток. Як правило, позбутися від них без спеціальних знань і програм досить складно.

З’являються такі вікна в результаті роботи шкідливих програм або спеціальних розширень браузерів. Отже, давайте спробуємо вирішити цю проблему різними способами.

Сьогодні ми розглянемо:

  • 1 Прибираємо відкриваються вкладки в браузері
    • 1.1 Перевірка комп’ютера встановленим антивірусом
    • 1.2 Залучення додаткових утиліт
    • 1.3 Самостійне видалення загроз в ручному режимі
    • 1.4 Виправлення файлу hosts

Прибираємо відкриваються вкладки в браузері

Перевірка комп’ютера встановленим антивірусом

Часто звичайні антивіруси не бачать такі загрози, особливо якщо програма працює безпосередньо в самому браузері, але для початку все ж спробуємо провести повний режим перевірки своїм захисником.

Швидше за все перший спосіб вам не допоможе. Якщо щось все ж знайшли, видаляємо. Перевантажуємо комп’ютер і перевіряємо наявність рекламних вікон.

Залучення додаткових утиліт

Для роботи з подібними погрозами найбільш ефективні утиліти портативні, які не вимагають установки. Для початку скористаємося AdwCleaner. Скачаємо і запустимо.

Я думаю, після цієї перевірки ви знайшли багато чого зайвого. Очищаємо і перевантажуємо систему. Відкриваємо браузер. Нав’язливі вікна на місці? Йдемо далі.

Завантажимо утиліта AVZ, вона також не конфліктує з антивірусом. Проведемо перевірку і очистимо зайве.

Тепер встановимо на комп’ютер програму Malware, вона дуже ефективна при видаленні такого роду загроз. Постійний антивірус відключати не потрібно, тільки не запускайте одночасно перевірку. Далі все так само. Видаляємо, перезапускаємо і перевіряємо.

Самостійне видалення загроз в ручному режимі

Зазвичай після виконаної роботи проблемні вікна перестають турбувати. Якщо нічого не змінилося, значить ви зіткнулися з трудноуловимыми погрозами.

Для початку заходимо в свій браузер. У мене Opera і я заходжу в «Меню-Розширення-Управління розширеннями» і дивлюся, що встановлював я, а що явно підозрілого походження. Видаляю такі речі. Якщо навіть видаліть щось зайве, це можна буде завантажити заново.

В основному зловредів працюють і на комп’ютері та в браузері. Натискаємо «Ctr+Alt+Del» і потрапляємо в «Диспетчер завдань». Нам знадобиться вкладку «Процеси».

Тут нам необхідно обчислити шкідливі об’єкти і зупинити їх. Шукаємо щось на кшталт:

Будь підозрілих процес можна вбити в пошуковик браузера і отримати інформацію про його призначення. Якщо це вірус, то ви напевно знайдете інформацію з цього приводу.

Тепер кликнемо правою клавішею по процесу і відкриємо розташування файлу. Запишемо або запам’ятаємо його.

Заходимо в «msconfig».

Прибираємо все зайве з автозавантаження.

Ставимо галочку безпечного режиму і робимо рестарт.

Після завантаження заходимо в «Властивості папки» і вибираємо «Відображати приховані і системні папки». Тепер повернемося в папку, розташування якої записали і видаляємо все, що там є.

Тепер заходимо в реєстр. Для цього в пошуку введемо «regedit». У пошуку введемо ім’я знайденого файлу. Все, що знайшлося необхідно видалити.

Теж саме зі службами. Переглянемо список запущених служб (введемо в пошук слово «служби» або через «панель управління») і зупинимо підозрілі.

Перегрузим комп’ютер. У 90% випадком проблема повинна зникнути.

Якщо реклама зникла і перестали відкриватися потрібні вікна, тоді заходимо в «Панель Управління-Властивості оглядача-Підключення-Настройка мережі». Прибираємо галочку Проксі і виставляємо «Автоматичне визначення параметрів».

Виправлення файлу hosts

Знайдемо наш файл, в який шкідливі програми могли робити записи. Він знаходиться «WindowsSystem32driversetchosts». Відкриваємо за допомогою блокнота. Робиться це від імені адміністратора. Якщо папка виявилася порожня, виберіть «показувати всі файли». Відкривши цей документ видаляємо все, що розташоване під останнім символом «#» і зберігаємо зміни.

Проблема нав’язливих вікон витрачає багато нервів і часу на усунення. Бувають випадки, коли виконана робота не дає результатів і доводиться або миритися з таким сусідством або зносити операційну систему.