Можливість, а також шанси на успішне відновлення інформації безпосередньо залежать від того, до якої саме несправності відноситься проблема, що виникла, а також яка інформація повинна буде відновлюватися. Крім усього іншого важливим є і те, яка інформація буде відновлюватися і яким чином вона зберігалася. Таким чином, на те, чи можна відновити жорсткий диск і наскільки повноцінним буде таке відновлення впливає досить велика кількість різних факторів, тому вкрай важливо спочатку користувачеві правильно розуміти, що робити при виникненні проблеми, щоб фахівці потім могли її вирішити.

З якої причини відбувається поломка?

Досить часто відбувається так, що для відновлення видалених даних не потрібно проводити механічний ремонт накопичувача, однак при цьому слід відзначити також і той факт, що нерідко для реанімації файлів необхідно проводити ремонт самого пристрою, і, зокрема, до цього може призвести поломка:

  • Магнітних головок;
  • Електроніки;
  • Плати контролера;
  • Двигуна;
  • Кабелів, які з’єднують накопичувач з контролерами.

Багато фахівців, якими здійснюються ремонтні роботи, часто помічають, що після визначення несправності або навіть виявлення перших ознак багато людей не відносять пристрій до професіоналів, а намагаються самостійно вирішити проблему, що вкрай негативно впливає на успішність відновлення пошкоджених даних. Однак насправді швидка реакція користувача дозволить йому в кінцевому підсумку не тільки отримати повноцінну реанімацію файлів, але крім усього іншого також отримати більш дешеву послугу відновлення інформації.

Як відновлюють?

У переважній більшості випадків ремонт вінчестерів здійснюється за допомогою досить простих спеціалізованих утиліт і програмних засобів, які дозволяють реанімувати пристрій в лабораторії всього за кілька годин.

Однак нерідко бувають і такі ситуації, коли при неполадках операційної системи комп’ютер вважає, що вінчестер відсутня в системному блоці. Такі проблеми виникають не тільки із-за несправностей в роботі ОС, але ще і з-за різних несправностей самого вінчестера. При виникненні подібних проблем професіонали завантажуються з окремого гнучкого диска, заздалегідь проводячи на нього завантажувальний запис і встановлення потрібної системної інформації.