Причини зависання комп’ютера з різким звуком

Нерідко зустрічаються випадки зависання комп’ютера з різким звуком. Причому виглядає все це досить дивно. Наприклад, при роботі за комп’ютером різко, система висне, а з внутрішнього динаміка видається різкий писк.

Подібне говорить про те, що BIOS нас сповіщає про виниклої несправності.

Якщо звернутися до розшифрування коду тривалого писку BIOS, то виходить, що причину слід шукати:

  • або в оперативній пам’яті;
  • або у блоці живлення;
  • або, що швидше за все перегріві комплектуючого.

Рішення 1. Проблеми з блоком живлення вирішуються його заміною, рідко допомагає очищення блоку від пилу і мастило вентилятора.

Рішення 2. Оперативна пам’ять може накопичувати статичну електрику, або у вигляді запиленості системного блоку зсередини може пропасти контакт планок і материнської плати. Подібне усувається відбиранням планок оперативної пам’яті і їх очищенням. Гарненько очистити контакти, використовуючи спиртовий розчин, або олівцевий ластик. Також змахніть щіткою пил з планок.

Рішення 3. Щоб переконатися в перегріві комплектуючого, необхідно відразу ж після зависання комп’ютера перезавантажитися і запустити відповідне програмне забезпечення для сканування температур. Скористаємося популярною програмою HWMonitor від CPUID (завантажити її можна з офіційного сайту http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html).

В першу чергу необхідно звернути увагу на температуру процесора. Не лякайтеся кількості записів, справа в тому, що температура показується для кожного ядра окремо.

Причини зависання компютера з різким звуком

Середні показники за температур приблизно такі:

У просте — до 45° C, під навантаженням — до 65° C.

Після перевірки температури процесора, можна переходити до перевірки температури відеокарт, жорсткого диска і чіпсета материнської плати.

Причини зависання компютера з різким звуком

Середні показники за температур приблизно такі:

Відеокарта — в просте — до 55° C, під навантаженням — до 80° C.

Жорсткий диск — від 20 до 45° С.

Чіпсет — від 25 до 50° C.

Зрозуміло, всі температурні показники індивідуальні, залежно від вашої системи в цілому.

Перевірити деякі температурні показники можна також через BIOS. Це стане в нагоді в тому випадку, якщо ваша система не завантажується.

Причини зависання компютера з різким звуком