Павло Дуров — творець найбільшої соціальної мережі в Рунеті.

Лауреат стипендії Уряду РФ і Президента РФ, три рази ставав лауреатом стипендії Володимира Потаніна, переможець багатьох олімпіад з інформатики, лінгвістики і креативного дизайну. На початку жовтня 2011 року журнал Forbes назвав засновника “Вконтакте” як одного з 9 самих незвичайних бізнесменів Росії — ексцентриків і шаленців.

Ми ніколи не копіювали, не застосовуючи при цьому мозок. Я створив логотип “Вконтакте” за 3 хвилини, просто набравши шрифтом Tahoma. Ви запитаєте, які правила? Ваш логотип повинен бути трохи сірим, але запам’ятовується; він не повинен бути в яскравих кольорах вони викликають негативні емоції. Білий, сірий і синій нікого не дратують. Скоро вийде книга «Код Дурова» про підприємництво в VK.com.

Ноу-хау Facebook — реальні імена. Цукерберг взяв Classmates і заточив його під необхідні потреби свого університету. А дійсно великим я можу назвати Джека Дорсі, людини який 2 рази підряд придумував такі інноваційні та проривні речі як Twitter і Square або Шона Паркера, який перевернув музичну індустрію.

Соціальна мережа — це децентралізована самоконтролирующаяся система, що впливає і призводить до загального прогресу.

Інтернет змінює правила гри для людства. Хтось швидко пристосовується до нового, а хтось сподівається повернути минуле. Деякі завдяки мережі “Вконтакте” намагаються вирішити всі свої проблеми.

Моя майнова частка акцій приблизно така ж, як і у засновника компанії Google. Однак незрівнянно важливим для мене є зберігати повний контроль над своїм проектом. А список людей, які багатіють завдяки Vk.com, хвилює найменше.

Більшість людей не вірять в себе, в свої сили. В компромісі з такою людиною ні ви, ні він не отримуєте вигоди. Основним є не логіка, а сила внутрішнього переконання.

Ще в школі я завжди спеціально відстоював свою точку зору, яка в основному суперечила і вчителеві, і класу.

Нинішнє покоління легко і залюбки з’їдає всі нав’язані стереотипи, зараз все частіше розповсюджуються фінансової журналістикою.

Мені дала величезний імпульс стаття Пола Грема «How to start a startup» — я читав її в 2005 чи 2006. Я через деякий час забув цей текст, проте став зовсім іншою людиною, з іншими життєвими цінностями і правилами. Бажання влаштовуватися працювати у велику кампанію пропало, а стереотипи оточуючих мене перестали хвилювати остаточно.

Намагаюся не прив’язуватися до речей і місць. Я живу на знімній квартирі біля штабу, де можуть залишитися переночувати мої друзі або розробники “Вконтакте”. Важливо розуміти, що насправді ти ні чим не володієш, і бути готовим у будь-який момент втратити те, що нібито в тебе є.