Добрий день. Сервіси динамічних днс серверів все більше набирають популярність, так як дозволяють прив’язати доменне ім’я до будь-якого комп’ютера, що значно полегшує доступ до FTP або файловому серверу HFS. Дуже давно я писав першу інструкцію на цю тему, але була вона присвячена сервісу DynDNS, в ній я описував спосіб обходу обов’язкової платної підписки на сервері, за допомогою реєстрації на партнерському сервісі від D-Link, але нещодавно цю дірку залатали банальним методом, тепер потрібно регулярне підтвердження того, що у вас стоїть мережеве обладнання фірми D-Link. У мене ж роутер TP-Link, тому мій акаунт вже видалили, тому тепер у мене нарешті дійшли руки написати про сусідньому проекті No-IP.com, який безкоштовно надає до 3 доменних імен третього рівня.

Покрокова інструкція

 • Отже, перше, що необхідно, — це зареєструватися. Тому переходимо по посиланню і заповнюємо свої дані: www.noip.com. Після заповнення всіх даних натискаємо на кнопку Free Sign Up.
 • Після завершення всіх етапів реєстрації, заходимо в особистий кабінет і переходимо на вкладку Manage Hosts. Тут тиснемо помаранчеву кнопку Add a host.
 • Придумуємо і записуємо назву хоста в поле hostname, потім вибираємо домен другого рівня. Також записуємо свій поточний IP-адресу (як дізнатися IP-адресу). Тиснемо кнопку Add Host
 • Все, тепер залишилося тільки зробити так, щоб наш поточний IP автоматично оновлювався на сервісі. Для цього є два варіант: вказати свої дані у меню роутера або встановити клієнт no-ip. Останню версію клієнта завжди можна завантажити на сторінці www.noip.com/download з його налаштуванням у вас навряд чи будуть проблеми. Я ж віддаю перевагу настроювати меню роутера і в мене це виглядає ось так:
 • Прив’язка доменного імені до вашого комп’ютера

  Як я і писав раніше, якщо у вас є доменне ім’я, то ви можете прив’язати його до вашого комп’ютера. Для цього необхідно в редакторі DNS вашого реєстратора, прописати запис CNAME зі значенням вашого домену, отриманого на dyn.com. Для прикладу, я зробив піддомен ftp.skesov.ru для підключення до ftp серверу свого комп’ютера. І в інтерфейсі редактора DNS Яндекса це виглядає ось так:

  Так само можна зробити редирект для основного домену, замінивши ftp на запис www.

  На цьому все. Сподіваюся ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, введіть свій e-mail у полі праворуч.

  Спасибі за увагу!