Про це повідомили представники компанії, які збираються розробляти суперщільний чіп, продуктивність якого в чотири рази вище інших процесорів існуючих на ринку.

Зробити даний чіп тих же розмірів кристала, але більш продуктивним вдалося методом зменшення транзисторів, з яких складається чіп. Зовсім недавно виробники могли випускати 14-нанометрові процесні кристали, а тепер будуть випускати 10-нанометрові.

Для порівняння, людський ДНК має діаметр спіралі 2,5 Нм. За деякими даними IBM знайшли спосіб створення ще і 7-Нм транзисторів. Вражає, правда? Можливо це не межа.

У самій компанії заявляють, що дане зменшення вдалося здійснити методом сплаву кремнію-німеччина, тоді як до цього використовувався звичайний кремній. Цей новий матеріал дуже економний, споживає при роботі набагато менше енергії, займає менше простору, але в той же час транзистори ще швидше перемикаються.

У компанії вважають, що тепер з’явилася унікальна можливість створювати чіпи з розміщенням на них більше 20-ти мільярдів транзисторів, а це в чотири рази більше найпродуктивніших і сучасних чіпів.

Але, варто відзначити, що даний чіп знаходиться ще в розробці і коли вийде на ринок не відомо, але, як би там не було, важливості даного нововведення немає меж.