Програми для перекладу аудіо голосу в текст

У нашому сучасному, насиченому подіями світі, швидкість роботи з інформацією є одним з наріжних каменів досягнення успіху. Від того, як наскільки швидко ми отримуємо, створюємо, переробляємо інформацію залежить наша робоча продуктивність і продуктивність, а значить і наш безпосередній матеріальний достаток. Серед інструментів, здатних підвищити наші робочі можливості, важливе місце займають програми для перекладу мови в текст, дозволяють істотно збільшити швидкість набору потрібних нам текстів. В даному матеріалі я розповім, які існують популярні програми для перекладу аудіо голосу в текст, і які їх особливості.

Програми для перекладу аудіо голосу в текстВивчаємо програми для перекладу мови в текст

Зміст статті

  • 1 Додаток для перекладу аудіо голосу в текст – вимоги до системи
  • 2 Програма перетворення мови в текст
  • 3 Програма «Laitis»
  • 4 «Dragon Professional» — розшифровку аудіозаписів в текст
  • 5 «RealSpeaker» — надточний розпізнавач мови
  • 6 «Voco» — програма швидко переведе голос в текстовий документ
  • 7 «Gboard» — мобільний додаток перетворювач записування в текст
  • 8 Висновок

Додаток для перекладу аудіо голосу в текст – вимоги до системи

Більшість нині існуючих програм для перекладу голосу в текст мають платний характер, висуваючи ряд вимог до мікрофона (у разі, коли програма призначена для комп’ютера). Вкрай не рекомендується працювати з мікрофоном, вбудованим в веб-камеру, а також розміщених у корпусі стандартного ноутбука (якість розпізнавання мовлення з таких пристроїв знаходиться на досить низькому рівні). Крім того, досить важливо мати тиху навколишню обстановку, без зайвих шумів, здатних безпосередньо впливати на рівень розпізнавання вашій мові.

При цьому більшість таких програм здатні не тільки трансформувати мова в текст на екрані комп’ютера, але і використовувати голосові команди для управління вашим комп’ютером (запуск програм і їх закриття, приймання та відправлення електронної пошти, відкриття і закриття сайтів і так далі).

Цікаво: Як перевірити мікрофон на комп’ютері або ноутбуці?

Програми для перекладу аудіо голосу в текстПишіть голосом комфортно

Програма перетворення мови в текст

Перейдемо до безпосереднього опису програм, здатних допомогти в перекладі мови в текст.

Програма «Laitis»

Безкоштовна російськомовна програма для розпізнавання голосу «Laitis» володіє хорошою якістю розуміння мови, і, на думку її творців, здатна практично повністю замінити користувачеві звичну клавіатуру. Програма добре працює і з голосовими командами, дозволяючи з їх допомогою виконувати безліч дій з управління комп’ютером.

Для своєї роботи програма вимагає обов’язкової наявності на ПК швидкісного інтернету (у роботі програми використовуються мережеві сервіси розпізнавання голосу від «Google» і «Yandex»). Можливості програми дозволяють також керувати за допомогою голосових команд і вашим браузером, для чого необхідна установка на веб-навігатор спеціального розширення від «Laitis» (Chrome, Mozilla, Opera).

«Dragon Professional» — розшифровку аудіозаписів в текст

На момент написання даного матеріалу цифровий англомовний продукт «Dragon Professional Individual» є одним з світових лідерів за якістю розпізнаваних текстів. Програма розуміє сім мов (з російською поки працює лише мобільний додаток «Dragon Anywhere» на Android і iOS), володіє високою якістю розпізнавання голосу, уміє виконувати ряд голосових команд. При цьому даний продукт має виключно платний характер (ціна за основну програму, складає 300 доларів США, а за «домашню» версія продукту «Dragon Home» покупцеві доведеться викласти 75 американських доларів).

Для своєї роботи даний продукт від «Nuance Communications» вимагає створення свого профілю, який покликаний адаптувати можливості програми під специфіку вашого голосу. Крім безпосередньої диктування тексту, ви можете навчити програму виконувати ряд команд, тим самим роблячи свою взаємодію з комп’ютером ще більш конгруентним і зручним.

«RealSpeaker» — надточний розпізнавач мови

Програма для зміни голосу в текст «RealSpeaker» крім стандартних для програм такого роду функцій, дозволяє задіяти можливості веб-камери вашого ПК. Тепер програма не тільки зчитує аудіо складову звуку, але і фіксує рух куточків губ мовця, тим самим більш коректно розпізнаючи вимовляємо слова.

Програми для перекладу аудіо голосу в текст«RealSpeaker» зчитує не тільки аудіо, але й візуальну складову процесу мовлення

Додаток підтримує більше десяти мов (в тому числі і російська), дозволяє розпізнавати мову з урахуванням акцентів і діалектів, дозволяє переписувати аудіо і відео, що дає доступ до хмари і багато іншого. Програма умовно безкоштовна, за платну версію доведеться заплатити цілком реальні гроші.

«Voco» — програма швидко переведе голос в текстовий документ

Ще один перетворювач голосу в текст – це платний цифровий продукт «Voco», ціна «домашньої» версії якого нині становить близько 1700 рублів. Більш просунуті і дорогі варіанти даної програми – «Voco.Professional» і «Voco.Enterprise» мають ряд додаткових можливостей, однією з яких є розпізнавання мови з наявних у користувача аудіозаписів.

Серед особливостей «Voco» зазначу можливість доповнення словникового запасу програми (нині словниковий запас програми включає більше 85 тисяч слів), а також її автономну роботу від мережі, що дозволяє не залежати від вашого підключення до Інтернету.

Програми для перекладу аудіо голосу в текстСеред плюсів «Voco» — висока здатність до навчання програми

Додаток включається досить просто — достатньо двічі натиснути на клавішу «Ctrl».

Рекомендую: ТОП 12 програм для запису відео з екрану

«Gboard» — мобільний додаток перетворювач записування в текст

Мобільний додаток «Gboard» є популярним додатком для Android і iOS, дозволяючи здійснювати тривалий голосове введення з подальшою трансформацією сказаного в стандартний текст (конвертація голосу в текст). Для задіяння режиму голосового введення досить натиснути і утримувати сенсорну клавішу пропуску (Space) на клавіатурі, після чого ви зможете говорити так довго як захочете — все сказане вами буде переведено програмою в текст.

Програми для перекладу аудіо голосу в текстДля активації голосового введення в «Gboard» досить натиснути і утримувати пробіл

Додаток абсолютно безкоштовно, підтримує кілька десятків мов, серед яких і російська.

Висновок

Вище мною були перераховані програми для перекладу вашої аудіо записи голосу в текст, описано їх загальний функціонал і характерні особливості. Більшість подібних продуктів зазвичай має платний характер, при цьому асортимент і якість російськомовних програм якісно поступається англомовним аналогам. Особливу увагу при роботі з подібними додатками рекомендую приділити вашому мікрофону і його налаштувань – це має важливе значення в процесі розпізнавання мови, адже поганий мікрофон може звести нанівець навіть самий якісний софт розглянутого мною типу.