Програмне забезпечення – це

Системне забезпечення програмами вирішує питання, поставлені для персонального комп’ютера. Це просто група програм. Програмна конфігурація – це те, з чого складається програмне оснащення.

Взагалі програмне забезпечення (ПЗ) можна розділити на три загальні види:

 • системне;
 • прикладне;
 • інструментальне.
 • Відповідно, кожен виконує свої функції.

  Програмне забезпечення – це

  Системне оснащення – це програми для спільного використання. Вони виконують додаткові функції: обслуговують диски, перевіряють дієздатність окремих елементів комп’ютера, драйвера. Наприклад, це будь-яка операційна система (ОС – Linux, Windows Vista), драйвера для будь-яких пристроїв (принтер, відеокарта), управління файлами (Total Commander).

  Прикладні програми – це може бути редагування тексту (Блокнот, MS OFFICE), малювання картинок (Paint), обробка інформації (бази даних різної складності).

  Інструментальні програми – це складні і часто важкі програми для написання майбутніх програм за допомогою мови програмування Microsoft Visual C#).

  Системне планує і керує поставленими питаннями, виробляє введення-виведення. Всі операційні системи завантажуються за допомогою ОЗУ (оперативної пам’яті), коли включається комп’ютер.

  Norton Commander та схожі програми – це програми-оболонки. Вони більш пристосовані для використання, ніж командний рядок DOS.

  Є також так звані оболонки, які створюють графічні сполучні ланки (інтерфейси). Існують всім корисні утилітки. Ці програми зазвичай мають невеликі розміри.

  Сюди входять:

  • будь антивірусне ПЗ і програми для створення запасних обкладинок (файлів);
  • файлові менеджери;
  • програми для стиснення даних і як підсумок – економія пам’яті на вінчестері;
  • інструменти для перегляду відео та прослуховування аудіо;
  • корисне для діагностики комп’ютерного «заліза»;
  • програми для можливості обмінюватися даними між комп’ютерами…

  Можна відзначити, що деякі утиліти вже присутні спочатку в операційній системі, а є й незалежні програми подібного типу.

  Програмне забезпечення – це

  Прикладні програми надають користувачеві можливість прямої роботи на комп’ютері. Це цілі пакети, які часто займають чимало місця на вінчестері. Наприклад, бухгалтерські програми, величезна кількість графічних редакторів.

  Інструментальне ПЗ – саме «серйозне». На подібних програмах працюють спеціально навчені і програмісти створюють майбутні програми. Щоб створити програму, необхідно мати: спеціальний редактор для написання вихідного коду; компілятор (переводить написане в проміжний код); складальник (пов’язує модулі і видає виконавчий код, той виходить готова програма). Написана програма запускається на комп’ютері, де стоїть ОС. Однак є і готові програми, які вміщують в себе все вищеперелічене (Microsoft Visual C++, Borland Delphi).

  В результаті, існує три види програмного забезпечення. Кожен вид має підвиди. Всі статті, присвячені, читайте тут.