Одна із співробітниць компанії поскаржилася на цікаву картину, побачену на її робочому комп’ютері. Виявилося, коли вона відкривала диспетчер завдань, то спостерігала цікаву картину, в диспетчері відсутня верхня панель. Це було здивуванням для мене, скільки я бачив системних помилок на своєму досвіді програміста, але таке дійсно спостерігав уперше.

Перше припущення – віруси бавляться, але потім стало зрозуміло, пропозицію помилкове. А все із-за того, що на кожному комп’ютері в офісі компанії встановлено нове забезпечення антивірусного захисту, а також включений брандмаэур. Встановити сторонні програми співробітниця також не могла, адже її права урізані, і установка зайвого софта їй не дозволяється.

І тут я почав міркувати, а в чому може бути проблема? Я вже не став зволікати, й вирішив завантажити версію Cureit, вона нещодавно отримала оновлення, після перевірки, я переконався, що комп’ютер дійсно чистий. Вже почали з’являтися думки про те, що операційна система була кривий версії, звідси й виникла помилка. Але, несподівано, проблема вирішилася випадковим чином, власне, як вона виникла.

Таким був диспетчер завдань, коли він запускався без верхньої панелі.

Як видно, немає ніяких вкладок, і абсолютно нічого, що так необхідно для роботи, навіть самої панелі і то не було. І коли сил взагалі не залишилося, я знічев’я взяв і клікнув два рази на окантовку цього диспетчера.

Відразу після цього відбулося велике чудо, з’явилося стандартне оформлення, яке так необхідно всім.

Як видно процес дуже простий, у мене в голові не складається, навіщо розробникам операційної системи потрібно було створювати можливість ховати верхню панель і інші кнопки в диспетчері завдань. Невже цим хтось буде користуватися?