Пропав звук у Windows 8: що робити?

Пропав звук на ноутбуці з Windows 8? Або на ПК? Причин, чому не працює звук Windows 8, досить багато. Вони бувають банальними (неправильно приєднані колонки або прикручена гучність) і серйозними (несправність звукової карти).

Відразу визначити, чому немає звуку в Windows 8, не вийде. Єдиний варіант – перевіряти всі ймовірні причини одна за одною, починаючи від банальних і далі по зростанню. Щоб полегшити вам це завдання, нижче наведено всі доступні способи, як виправити звук на ноутбуці з Windows 8. Складного тут нічого немає, головне – виконуйте інструкції.

Зміст статті

 • 1 Немає звуку на Windows 8: що робити?
 • 2 Як виправити звук на ноутбуці Windows 8?
  • 2.1 Перевірка гучності
  • 2.2 Перевірка драйвера
  • 2.3 Настройка звуку в Windows 8
  • 2.4 Перевірка налаштувань в BIOS
  • 2.5 Перевірка служби
  • 2.6 Усунення неполадок

Немає звуку на Windows 8: що робити?

Перш ніж розбиратися, чому не працює звук на Windows 8, необхідно виключити всі банальні помилки. Щоб потім не виявилося, що з ПК все в порядку, а проблема насправді в іншому.

Для цього виконайте наступне:

 • Перевірте працездатність навушників/динаміків. Приєднайте їх до іншого ПК, ноута або телевізора. Загалом, переконайтесь, що вони справні.
 • Дуже часто користувачі плутають роз’єми для підключення. На задній панелі системного блоку знаходиться 6 роз’ємів різного кольору. Вам необхідний аудіовихід – він має світло-зелений колір. Саме сюди треба під’єднати навушники.Пропав звук у Windows 8: що робити?
 • На лептопах всього 2 роз’єми. Вони не завжди позначені кольором, тому, якщо не працює звук на ноутбуці з Windows 8, спробуйте підключити дроти в одному порядку, а потім в іншому.
 • До речі, на передньому корпусі системного блоку теж є 2 аналогічних роз’єму. Якщо ви користуєтеся ними, то знову ж таки – спробуйте під’єднати провід в іншому порядку.

  З цим потрібно розібратися обов’язково. Інакше, як згадувалося вище, ви витратите час даремно, а тільки потім зрозумієте, що причина була в поломці навушників або пошкодженому проводі.

  Це цікаво: Як перевірити працездатність мікрофона?

  Як виправити звук на ноутбуці Windows 8?

  Отже, щоб відновити звук на Windows 8, потрібно виконати наступні 6 кроків. Почнемо з простого.

  Перевірка гучності

  Перше, що слід зробити – перевірити гучність. Можливо, виставлений тихий звук Windows 8 на ноутбуці. Або і зовсім прикручений. Це банально, але таке теж трапляється. Можливо, діти забавлялися або хтось із членів сім’ї випадково натиснув не ту кнопку.

  Щоб перевірити цю гіпотезу, натисніть на цей значок Пропав звук у Windows 8: що робити? в системному треї (біля дати і часу). Тут видно шкалу, що показує поточну гучність. Якщо повзунок знаходиться внизу – вітаю, ви знайшли причину, чому немає звуку на ноутбуці Windows 8. Пропав звук у Windows 8: що робити?

  Щоб підсилити його, просто підніміть повзунок вгору. А потім увімкніть аудіоплеєр – напевно проблема буде вирішена. Якщо повзунок спочатку був включений на максимум, тоді шукаємо далі.

  Рекомендую прочитати: Як відмінити пароль входу в Windows 8?

  Перевірка драйвера

  Друге, що треба виконати – перевірити драйвер на звук. У 90% випадків проблема завжди в ньому (за умови, що виключені всі банальні помилки). Так що якщо пропав звук на комп’ютері Windows 8:

 • Натисніть Win+R і пропишіть devmgmt.msc.Пропав звук у Windows 8: що робити?
 • Відкрийте «Звукові пристрої».
 • Двічі клацніть на пункт Realtek (зазвичай тут знаходиться тільки один рядок) і подивіться стан пристрою.
 • Пропав звук у Windows 8: що робити?

  Швидше за все, пристрій буде працювати некоректно. Наявність жовтого значка говорить про те, що є проблеми з драйвером. Тому-то і немає звуку на ноутбуці Windows 8.

  Виправити це легко: відкрийте розділ «Драйвер» і клацніть «Оновити». Пропав звук у Windows 8: що робити?

  З’явиться нове вікно, де на вибір пропонується 2 варіанти – автоматичної пошук або ручний.

  Пропав звук у Windows 8: що робити?

  Якщо є диск з драйверами до материнці, вставте його і вручну вкажіть шлях до нього (підходить тільки для ПК). В інших випадках сміливо запускайте автоматичний пошук.

  Раніше ні звуку? Спробуйте видалити драйвер, а потім ще раз запустити автоматичний пошук.

  Пропав звук у Windows 8: що робити?

  Якщо система нічого не знаходить, тоді доведеться оновити драйвер звуку для Windows 8 вручну. Якщо є диск – використовуйте його. Власникам ноутбуків потрібно зайти на оф. сайт виробника і самостійно знайти потрібний драйвер.

  Докладну інструкцію читайте тут: Як знайти драйвер на звук?

  Якщо для вас це складно, можете використовувати спеціальну програму, яка зробить все сама. Більш докладно написано тут: Програми для автоматичного оновлення драйверів в Віндовс 8

  Налаштування звуку в Windows 8

  Наступне, що потрібно виконати – налаштувати звук в Windows 8. Для цього:

 • Увімкніть музику – це необхідно, щоб ви могли зрозуміти, чи є звук чи ні. І заздалегідь прикрутіть гучність.
 • Клацніть на цю іконку Пропав звук у Windows 8: що робити? і подивіться на шкалу – при включеному аудіоплеєрі повинна «стрибати» зелена смужка. Це хороший знак.Пропав звук у Windows 8: що робити?
 • Якщо смужка «стрибає», але як і раніше немає звуку, тоді зайдіть в Пуск – Панель управління. У полі пошуку (у верхньому кутку) пропишіть «Звук» і натисніть на рядок «Налаштування гучності».Пропав звук у Windows 8: що робити?
 • Тут відображається шкала гучності для різних пристроїв окремо. І вона може бути прикручена як для аудіоплеєра або браузера, так і для навушників. Щоб увімкнути звук Windows 8, перетягніть повзунок вгору (на максимум або до певного рівня).Пропав звук у Windows 8: що робити?
 • Потім знову поверніться в «Панель управління» і зайдіть в «Управління звуковими пристроями».Пропав звук у Windows 8: що робити?
 • Тут може бути кілька пристроїв. Можливо, ПК або лептоп неправильно визначив пристрій, тому «передавав» звук не туди, куди треба. У такому випадку вам слід виділити стандартний пристрій (зазвичай це «Мов»), а потім клацнути «За замовчуванням» і «Застосувати».
 • Пропав звук у Windows 8: що робити?

  Якщо звук не з’явився, тоді виберіть інший пристрій. Потім – третє. Загалом, знайдіть методом виключення потрібний пристрій.

  Ось таким способом виконується настройка звуку Windows 8.

  Перевірка налаштувань в BIOS

  Ще однією причиною того, що перестав працювати звук Windows 8, може бути відключення звукової плати BIOS. Зазвичай таке відбувається, коли цікаві новачки змінюють стандартні налаштування.Пропав звук у Windows 8: що робити?

  Щоб це перевірити, увійдіть в режим BIOS, відкрийте розділ «Integrated» (для ПК) або «Advanced» (для ноутов) і знайдіть пункт High Definition Audio. Переконайтеся, що навпроти нього виставлено Enabled (тобто включено).

  Перевірка служби

  Наступна причина, чому немає звуку в Windows 8 – ви (або хтось інший) відключили службу, що відповідає за його відтворення. Щоб це перевірити:

 • Зайдіть в Панель управління і запустіть «Адміністрування».Пропав звук у Windows 8: що робити?
 • Відкрийте «Служби».Пропав звук у Windows 8: що робити?
 • Клацніть на пункт «Windows Audio».Пропав звук у Windows 8: що робити?
 • Перевірте, що в рядку «Тип запуску» вибране «Автоматично». Якщо ні – тоді виставте такі параметри та натисніть кнопку «Застосувати».
 • Пропав звук у Windows 8: що робити?

   

  Усунення неполадок

  І останній спосіб відновити звук на ноутбуці Windows 8 – запустити служби усунення несправностей. Для цього:

 • Зайдіть в Панель управління і пропишіть в поле пошуку слово «Звук».
 • Виберіть пункт, зазначений на скріншоті.Пропав звук у Windows 8: що робити?
 • Відкриється нове вікно – натисніть «Далі», почекайте, поки Віндовс знайде проблему і запропонує спосіб її вирішення.
 • Це цікаво: Як вимкнути оновлення Windows 8?

  Тепер ви знаєте, всі можливі причини, чому немає звуку на Windows 8 і що робити в подібній ситуації. Якщо жоден спосіб не допоміг – можна спробувати перевстановити Віндовс. Правда, це радикальний спосіб. Також враховуйте, що звукова карта могла вийти з ладу. Тут перевстановлення ОС, зрозуміло, не допоможе.