П’ятірка кращих 4-х дюймових смартфонів до 100$

У 2016-му році тенденція до збільшення екранів смартфонів досягла свого піку. Якщо ще п’ять років тому 4,5-дюймовий екран багатьом здавався досить великим, то вже сьогодні моделі з таким дозволом дисплея відносять до компактних апаратів, а найбільшу популярність на ринку мають смартфони з діагоналлю екрана від 5 до 5,5 дюймів. При цьому, навіть 6-ти дюймовим дисплеєм вже нікого не здивувати. Але для багатьох людей ключовим фактором при виборі є мінімальні габарити апарату. Об’єктивно, самий мінімальний розмір екрана, при якому можна комфортно користуватися всіма перевагами смартфона — 4 дюйма. Пятірка кращих 4 х дюймових смартфонів до 100$Одними з найцікавіших 4-х дюймових смартфонів на ринку, безумовно, є апарати від компанії Apple — iPhone SE і iPhone 5S. Але ці телефони досить дорогі, до того ж, «эппловская» операційна система IOS підійде далеко не всім, а ось Android куди більш універсальна ОС. Саме на ній ми і розглянемо сьогодні 5-ку найбільш цікавих пропозицій з ціною не більше 100 доларів, порівняємо їх характеристики і виберемо кращу модель.

Оптимальні вимоги для комфортної роботи смартфона

Для підібраних нами смартфонів ми поставили кілька умов: крім суто 4-х дюймового екрану, апарат повинен мати не менше 1 ГБ оперативної пам’яті не менше 8 ГБ вбудованої – необхідний мінімум для комфортної роботи смартфона. Ще один критерій – основна камера, вона повинна мати не менш ніж 5-ти мегапіксельний модуль і спалах. Пятірка кращих 4 х дюймових смартфонів до 100$Під всі наші вимоги на ринку виявилося не так вже багато моделей, навіть якщо підвищити цінову планку до 150$, то вибір все також великий. Але ми все ж дотримуємося максимуму в 100$.

Archos 40 Helium

 • Роздільна здатність дисплея: 800?480 пікселів, 233 ppi
 • Об’єм оперативної пам’яті / вбудованою: 1 ГБ / 8 ГБ
 • Процесор: 4-х ядерний Spreadtrum SC9830, 1,5 ГГц
 • Основна камера / фронтальна: 5.0 МП / 2 МП
 • Габарити (ВхШхТ) / вага: 125.5?65.5 x 11.6 мм / 110 грам
 • Ємність акумуляторної батареї: 1500 маг

Пятірка кращих 4 х дюймових смартфонів до 100$Смартфон Archos 40 Helium підтримує дві сім-карти. Операційна система пристрою — Android 5.1. У дисплея апарата досить хороші кути огляду, але йому явно не вистачає запасу яскравості. Звук динаміків дуже гідної якості, а ось його гучність не вище середнього. Камери як для такого апарату цілком стерпні, але зазначимо, що заявлений виробником автофокуса у основної камери не виявилося. У плюси смартфона також можна віднести підтримку мереж 4G і непогану продуктивність. Основний тест AnTuTu оцінив апарат в 26631 бал.

Відео огляд смартфона Archos 40 Helium від MobilMarket.ru
Це найдешевший смартфон в нашій добірці, середня ціна Archos 40 Helium на сьогоднішній день близько 58$.

Lenovo A1000

 • Роздільна здатність дисплея: 800?480 пікселів, 233 ppi
 • Об’єм оперативної пам’яті / вбудованою: 1 ГБ / 8 ГБ
 • Процесор: 4-х ядерний Spreadtrum SC7731, 1,3 ГГц
 • Основна камера / фронтальна: 5.0 МП / 0,3 МП
 • Габарити (ВхШхТ) / вага: 124.5x64x10.6 мм / 132 грами
 • Ємність акумуляторної батареї: 2000 мАч

Пятірка кращих 4 х дюймових смартфонів до 100$Lenovo A1000 досить популярний смартфон на ринках СНД. Апарат двухсимочный, працює під ОС Android 5.0. Екран смартфона, мабуть, його найслабша ланка: картинка відверто слабка, запасу яскравості мало, а інверсія кольорів відбувається навіть при мінімальних кутах огляду. Камери теж не можуть похвалитися якістю: від фронтальною 0,3-мегапіксельної і так нічого не чекали, а основна камера могла б хоч середня якість фото видавати, але немає. Знімки вкрай слабкі, до того ж, дуже віддають синім відтінком. Лише при дуже хорошому освітленні можна добитися більш-менш нормальної фотографії. В іншому телефон дуже не поганий і добре збалансований, функції «дзвонилки» та інтернет-серфінгу виконує на ура. «Жирний» плюс апарату — досить ємний акумулятор на 2000 маг. Результати тесту AnTuTu — 20866 балів.

Відео огляд смартфона Lenovo A1000 від MaximumMobile
Середня ціна Lenovo A1000 на сьогоднішній день близько 65$.

Highscreen Pure F

 • Роздільна здатність дисплея: 800?480 пікселів, 233 ppi
 • Об’єм оперативної пам’яті / вбудованою: 1 ГБ / 8 ГБ
 • Процесор: 4-х ядерний MediaTek MT6582M, 1,3 ГГц
 • Основна камера / фронтальна: 5.0 МП / 0,3 МП
 • Габарити (ВхШхТ) / вага: 123.6?63.9?9.6 мм / 122 грами
 • Ємність акумуляторної батареї: 1500 маг

Пятірка кращих 4 х дюймових смартфонів до 100$Над дизайном смартфона Highscreen Pure F творці явно не морочилися, зате якість збірки апарату на дуже хорошому рівні. ОС пристрою — Android 5.0, є підтримка двох сім-карт стандарту Mini-sim. Дисплей на диво не поганий, кути огляду середні, якість картинки одне з найкращих з усієї досліджуваної нами п’ятірки апаратів. Камери смартфона — середні, основна, як і у Ленів, додає фотографій «синяви», хоч і не так сильно. В цілому, телефон добре збалансований і, як для бюджетного апарату, показує себе на тверду 4-ку. У тесті Антуту смартфон набрав 20735 балів.

Відео огляд смартфона Highscreen Pure F від Влада Філатова
Highscreen Pure F — найдорожчий з розглянутих нами смартфонів, його ціна практично підходить до нашого «стелі» і становить 98$.

Micromax Canvas Pace mini Q401

 • Роздільна здатність дисплея: 854?480 пікселів, 245 ppi
 • Об’єм оперативної пам’яті / вбудованою: 1 ГБ / 8 ГБ
 • Процесор: 4-х ядерний Snapdragon 210 MSM8909, 1,1 ГГц
 • Основна камера / фронтальна: 5.0 МП / 0,3 МП
 • Габарити (ВхШхТ) / вага: 124,5?63,9?10,2 мм / 136 грам
 • Ємність акумуляторної батареї: 1550 маг

Пятірка кращих 4 х дюймових смартфонів до 100$Смартфон Micromax Canvas Pace mini Q401 може похвалитися хорошими матеріалами корпусу і якістю збірки. Також непоганий і дизайн смартфона — від нього не віє дешевизною. ОС — Android 5.1, є підтримка двох сім-карт. Екран не поганий, з хорошим запасом яскравості. Основний динамік досить гучний, але якість його звучання не вище середнього. Якість знімків основної камери залишає бажати кращого, але дуже поганими фотографії назвати не можна, при дуже хорошому освітленні можна отримати цілком гідні фото. Зазначимо, що апарат підтримує мережі 4G. Тест AnTuTu оцінив смартфон в 18352 балів.

Відео огляд смартфона Micromax Q401 від mobile-info
Середня ціна смартфона Micromax Canvas Pace mini Q401 становить 75$.

Texet iX-mini TM-4182

 • Роздільна здатність дисплея: 960?540 пікселів, 275 ppi
 • Об’єм оперативної пам’яті / вбудованою: 1 ГБ / 8 ГБ
 • Процесор: 4-х ядерний MediaTek MT6582, 1,3 ГГц
 • Основна камера / фронтальна: 8.0 МП / 1,3 МП
 • Габарити (ВхШхТ) / вага: 124x59x9 мм / 108 грам
 • Ємність акумуляторної батареї: 1400 мАч

Пятірка кращих 4 х дюймових смартфонів до 100$Смартфон Texet iX-mini TM-4182 — по суті, є копією iPhone 5C (репліка), і фактично повторює його дизайн. Відразу впадає у вічі головна відмінність у зовнішності — центральна сенсорна кнопка управління замість фізичного у Айфона. І вона тут не просто центральна, вона єдина на передній панелі і виконує функції всіх трьох звичних кнопок. Оригінальне рішення, але не дуже зручне, звикати доведеться довго. Якість збірки і матеріали корпусу на хорошому рівні. Апарат розрахований тільки на одну сім-карту, причому, формату nano-sim. Операційна система — Android 4.4.2. Екран з IPS матрицею тут, безсумнівно, кращий з усіх розглянутих нами апаратів.

Картинка гарна і соковита, великі кути огляду, а запасу яскравості вистачає «з головою». Основна камера також краща з нашої п’ятірки, вона робить цілком непогані знімки, хоча є великі сумніви в заявлених 8-ми мегапікселях, скоріше це 5-ти мегапіксельний модуль з інтерполяцією до восьми. До продуктивності смартфона немає ніяких нарікань, шустрий апарат і працює плавно. В цілому, дуже гідний апарат, але загальну картину псує один серйозний мінус — гучність зовнішнього динаміка. Його потужності часом не вистачає навіть в тихому приміщенні. Результати тесту AnTuTu Benchmark — 22190 балів.

Відео огляд смартфона Texet iX-mini TM-4182 від Mobiltelefon.ru
Ціна на смартфон Texet iX-mini TM-4182 сильно варіюється, в середньому — близько 85$.

Який смартфон краще?

Якщо ви не хочете переплачувати, і вам потрібна проста, але сучасна «звонилка» не великих розмірів — сміливо дивіться в бік перших двох моделей. При цьому, смартфон Archos 40 Helium виглядає більш цікавою пропозицією — це реально добре збалансований бюджетний «середнячок». До того ж, він дешевше Lenovo A1000, який на противагу Архосу може надати лише акумулятор істотно більшої ємності. Пятірка кращих 4 х дюймових смартфонів до 100$Highscreen Pure F і Micromax Canvas Pace mini Q401 — дуже схожі смартфони як за якістю, так і за характеристиками. Перший «бере» відчутно кращим екраном і меншими габаритами, але явно програє в дизайні. У Микромакс Q401 з дизайном все гаразд, до того ж він може запропонувати 4G і коштує набагато менше, і саме йому ми віддаємо перевагу з цієї двійки. Ну а статус кращого смартфона в нашому огляді абсолютно заслужено отримує Texet iX-mini TM-4182.

Він хотів бути Айфоном

Texet iX-mini TM-4182 виявився дуже цікавим апаратом навіть поза рамками нашого огляду. Він відповідає всім нашим критеріям і, найголовніше, він самий компактний і легкий смартфон з усієї п’ятірки. Пятірка кращих 4 х дюймових смартфонів до 100$Дизайн від iPhone 5C — величезний плюс, апарат виглядає привабливо і сучасно, в яскравих кольорах корпусу — молодіжно, в чорному кольорі — солідно. До екрану апарату взагалі немає претензій, основною камерою можна знімати нормальні фото, а фронтальної — робити більш-менш пристойні селфи. Вже застарілий Андроїд 4.4.2, безсумнівно, мінус апарату, але з ним він працює плавно, телефон досить спритний і дає можливість пограти в сучасні іграшки. Управління однією кнопкою — оригінально, але не дуже зручно. Пятірка кращих 4 х дюймових смартфонів до 100$Тим не менш, судячи відгуками власників Texet iX-mini, звикнути можна, до того ж, для більшості дій зі смартфоном ми все-таки використовуємо тачскрін. Гучність основного динаміка, безсумнівно, головний мінус апарату, але за 85$ ідеальним смартфон бути не може апріорі. До Айфона 5C апарату ще дуже далеко, але за свої гроші Texet iX-mini TM-4182 — відмінний варіант, і впевнений переможець нашого порівняльного огляду.

Власників смартфонів з нашої п’ятірки запрошуємо залишити відгук на нашому сайті. А який 4-х дюймовий бюджетний смартфон обрали б ви?