З перших днів появи соціальної мережі тут стали відкриватися групи різного характеру. Автомобілі, природа, гумор і багато іншого. В даний час кількість груп становить кілька десятків тисяч. Багато спільноти стали дуже популярними, і кількість учасників у певних спільнотах може становити більше десяти мільйонів людей. Інші були видалені або їх аудиторія складається лише з одного учасника. Розміщене оголошення в розкрученої групі тут же бачать всі учасники. Відповідно, якщо аудиторія велика, то чому б не використати групу, як інструмент для рекламування.

Зміст

  • 1 Що можна рекламувати у спільнотах
  • 2 Як замовити рекламу
  • 3 Переваги реклами в спільнотах
  • 4 Бюджету на рекламу
  • 5 Можливості реклами в спільнотах

Що можна рекламувати у спільнотах

Все що завгодно. Це може бути інша група, товар, послуга або просто певна акція тієї чи іншої компанії. Якщо людина створив співтовариство, присвячене певної тематики і хоче збільшити його аудиторію, то він може додавати передплатників, відправляючи їм запрошення. Але, максимально можлива кількість передплатників обмежена лише списком своїх друзів.

Як замовити рекламу

Для початку потрібно знайти кілька груп, які схожі за тематикою на раскручиваемую групу. Конкуренція в соціальній мережі досить-таки висока. Близько десяти спільнот підшукати вдасться. Бажано щоб аудиторія становила не менше 100 000 чоловік. Вельми важлива географічна спрямованість, а також вік аудиторії. Немає сенсу рекламувати групу, орієнтовану на одне місто в співтоваристві, яке створювалося для зовсім іншого.

Виняток — універсальні групи, де аудиторія досить різноманітна. Можна стати передплатником цієї групи і звернутися до її адміністраторам. Найчастіше в якості контактних даних використовують адресу електронної пошти або сторінку у Вконтакті. Не потрібно думати, що це перше звернення. Вже давно кожен адміністратор створив розцінки. У рідкісних випадках можна поторгуватися. Однак, йому простіше співпрацювати з тим замовником, який згоден платити зазначену вартість, так як попит дозволяє це робити.

Тарифи вказано за показ. Один показ може включати в себе як текстову інформацію, так і зображення, або і те і інше разом. Якщо замовити кілька показів, то це буде коштувати дешевше. У деяких випадках трансляція в певний час буде коштувати дорожче трансляції в інший час доби. Приміром, набагато вигідніше зробити показ оголошення вдень, ніж вночі.

Переваги реклами в спільнотах

Найголовніша перевага — це висока ефективність. Рекламне оголошення стовідсотково з’явиться в стрічці новин кожного передплатника групи. Крім цього, гідності наступні:

  • відсутність фіксованої ціни. Тарифи є у кожного, але вартість може відрізнятися;
  • висока конкуренція. Вона утримує ціну на низькому рівні;
  • можливість поторгуватися або отримати знижку. Невелику знижку адміністратор обов’язково зробить. При повторному замовленні вона точно буде близько 10-20%.

Бюджет на рекламу

Не слід думати, що реклама в спільнотах — це доступний за ціною спосіб розкрутити свій проект. Можливо, що адміністратори вклали великі кошти і хочуть повернути їх. Вартість залежить від кількості передплатників співтовариства. Приміром, якщо в ньому близько 100 000 передплатників, то ціна розміщення оголошення складе 500-1000 рублів, якщо більше 5 млн. — 15 000 рублів і більше. Відчути ефективність реклами в спільнотах вдасться вже через кілька хвилин.

Для прикладу вартість реклами в спільнотах через біржу plibber:

Можливості реклами в спільнотах

Вона відмінно підходить для продажу певної продукції. Адже вдається охопити величезну аудиторію користувачів. Рекламувати послуги або іншу групу буде досить затратно.