Привіт, друзі! У даній статті ми розглянемо основні питання, які можуть у вас виникнути, при роботі з розширеннями в Yandex браузері. Розберемося, як подивитися, встановити, відключити або видалити встановлені розширення у Яндекс браузері.

Але для початку трохи теорії. Давайте почнемо з того, що розглянемо, що ж таке розширення для браузера.

Розширення для браузера – це спеціальні програми, які дозволяють розширити його основні функції. В різних браузерах вони називаються по різному: доповнення, розширення або плагіни. Вбудовуються безпосередньо в браузер, про це буде свідчити відповідна кнопочка праворуч від адресного рядка. Якщо піктограма не з’явилася, значить, воно може відображатися в контекстному меню, або просто належним чином впливати на роботу браузера.

Зміст:

  • 1 Де знаходяться розширення в Яндекс браузері
  • 2 Як завантажити і встановити розширення в Яндекс браузері
  • 3 Як відключити розширення в Яндекс браузері
  • 4 Як видалити розширення в Яндекс браузері

Де знаходяться розширення в Яндекс браузері

Отже, якщо вам потрібно переглянути встановлені розширення у Яндекс браузері, зробіть наступне. Запустіть Яндекс браузер на комп’ютері або ноутбуці. Відкрийте нову вкладку і вставити в рядок пошуку browser://extensions/. Потім натисніть «Enter».

Відкриється нова вкладка, де будуть показані всі встановлені розширення.

Якщо вам потрібно подивитися встановлені плагіни в браузері Яндекс, прочитайте статтю робота з плагінами в Яндекс браузері.

Як завантажити і встановити розширення в Яндекс браузері

Після того, як ви встановили браузер, в ньому за умовчанням не додано ні одне розширення. Враховуючи, що браузер новий, розширень для нього повинно бути написано зовсім небагато. Але… Розроблений він на тому ж движку, що і Google Chrome, тому ви зможете встановити будь-яке розширення з Інтернет-магазину Chrome Яндекс браузер.

Для цього в рядок пошуку пишемо «інтернет магазин хром» і переходимо по посиланню, навпроти якої написано «Додатки».

Щоб знайти що цікавить вас розширення, або скористайтеся рядком пошуку, або виберіть відповідну категорію.

Клікнувши по тому розширення, яке хочете встановити, ви зможете ознайомитися з більш детальною інформацією про нього, почитати відгуки та інше. Потім натисніть «Встановити».

З’явиться інформаційне вікно, в якому ви повинні підтвердити установку розширення, натиснувши на відповідну кнопочку.

Після цього, ви зможете знайти його в списку встановлених розширень.

Встановлювати розширення можна не тільки з інтернет-магазину Гугл Хром. Ви також можете скористатися доповненнями для Опери, які сумісні з Яндекс браузером. Для цього введіть в адресний рядок https://addons.opera.com/ru/extensions/ та натисніть «Enter».

Виберіть відповідні доповнення і клацніть по ньому мишкою. Тут також можна скористатися рядком пошуку.

Прочитайте основну інформацію про розширення. Щоб встановити його в Яндекс браузер, натисніть на кнопочку «Додати на Яндекс.Браузер».

У спливаючому вікні, натисніть «Встановити розширення».

Як вимкнути розширення в Яндекс браузері

Якщо ви рідко використовуєте деякі встановлені в Яндекс браузер розширення, то їх краще відключити, щоб вони не гальмували його роботу.

Для цього запускаємо браузер і натискаємо на кнопку «Налаштування», яка розташована у правому верхньому куті і має вигляд трьох горизонтальних прямих. З випадаючого списку виберіть «Доповнення».

Відкрити сторінку з доповненнями можна і ввівши в адресний рядок браузера://tune/.

Вгорі по категоріях будуть показані доповнення, які вбудовані в Яндекс браузер. Внизу ви побачите доповнення, які встановлювали самостійно.

Щоб відключити непотрібне на даний момент додаток, наведіть на нього мишкою і поставте повзунок у положення «Викл». У будь-який момент ви зможете його включити.

Як видалити розширення в Яндекс браузері

Для цього знову відкриваємо сторінку з доповненнями, як було описано в попередньому пункті. Наведіть курсор мишки на те розширення, яке хочете видалити із Yandex браузера, і в кінці рядка праворуч з’явиться напис «Видалити», натисніть на неї.

Розширення, які спочатку вбудовані в Яндекс браузер, ви не зможете видалити.

Видалити додаток з браузера Яндекс можна й іншим способом. Натисніть у відповідному рядку кнопочку «Детальніше».

Після цього натисніть «Видалити».

Думаю, тепер вам зрозуміло, як працювати з розширеннями в Яндекс браузері.

А, може, і це буде Вам цікаво: