Safari 10 відмовляється від Flash

Черговий удар по технології Flash завдала компанія Apple. Ця технологія в свій час безроздільно правила Інтернетом і залишається широко застосовується навіть зараз, але поступово від неї відмовляються все більше розробників. Apple повідомляє, що в браузер Safari в майбутньому за замовчуванням Flash буде відключений.

Автором новини став програмний інженер з Apple, який пише, що в Safari 10 плагін Flash та інші застарілі плагіни, начебто Silverlight і Java, за замовчуванням будуть вимкнені. Коли користувач відвідує веб-сайт, Safari 10 буде вести себе, немов Флеш не встановлений зовсім, і давати сайту команду використовувати HTML5. Це сучасний відкритий стандарт веба, який підтримує відтворення відео і багато інших функцій, які традиційно виконуються Flash.

Що трапиться, якщо сайт не підтримує HTML5? Користувач отримає посилання на скачування Flash, а Safari видасть повідомлення про можливість включити Flash на цьому сайті в цей раз або включати його кожен раз при відвідуванні цього сайту.

Safari 10 відмовляється від Flash

Apple говорить, що використання HTML5 та інших сучасних стандартів при відмові від старих плагінів, особливо Flash і Java, призводить до меншого витраті заряду акумулятора і більшої продуктивності. Що ще важливіше, це підвищує безпеку роботи, оскільки Java і Flash відомі своїми численними уразливими.

Рішення Apple щодо Safari навряд чи надасть сильний вплив на ринок, оскільки частка браузера вкрай невелика. Набагато більше значення має вирішення для браузера Google Chrome, самого популярного у світі, який в кінці року за промовчанням перестане відображати Flash. Firefox рік тому вже почав вести себе так само.

Google не називає точних термінів відмови від Flash і не прийняла остаточного рішення, але очевидно, що Flash разом із Java, Silverlight та іншими плагінами будуть поступово сходити зі сцени.