Реалії сьогодення дедалі більше стають схожі на уривки з популярних фільмів про шпигунів і секретних агентів. Високоефективні системи стеження і різні аналітичні служби стають все більш зажерливими в плані поглинання і накопичення різного роду даних, а їх інтереси давно перейшли межу дозволеного. Рядовий користувач абсолютно беззахисний перед цілою армією хакерів, безсовісно використовують своє мистецтво цифровий крадіжки у своїх корисливих інтересах. Загалом, для того, щоб ваше подорож по Всесвітній Павутині стало якомога безпечніше, необхідно встановити на свою обчислювальну машину анонімний браузер. Про це і піде мова у рамках представленої статті.

Сьогодні ми розглянемо:

  • 1 Включаємо анонімний режим у своєму браузері
  • 2 Як включити анонімний режим в Google Chrome?
  • 3 Самий анонімний браузер —Tor
  • 4 Підводячи підсумки

Включаємо анонімний режим у своєму браузері

Практично в будь-якому інтернет-браузері передбачений спеціальний модуль захисту, який запобігає витоку конфіденційної інформації в безкраї надра Мережі. Мова йде про функціональну опції «Анонімність». Згаданий режим можна активувати в будь-якому з популярних браузерів, будь то Google Chrome або ж супермодний веб оглядач «Microsoft Edge». В останньому випадку режим інкогніто називається — InPrivat.

Включення режиму анонімності дозволяє користувачеві, так сказати, приховано подорожувати просторами Глобальної Мережі, а по завершенню сеансу веб серфінгу задіяна система захисту виробляє автоматичне видалення всіх даних, що стосуються загального сценарію проведення часу у віртуальному просторі цифрового світу.

Як включити анонімний режим в Google Chrome?

В «Гугл Хром» безпечний режим для роботи в мережі Інтернет називається «Інкогніто. Для того щоб активувати вбудовану систему захисту від стеження необхідно увійти в панель налаштувань браузера (правий верхній кут браузера, значок у вигляді трьох горизонтальних смуг) їм задіяти пункт «Нове вікно в режимі інкогніто. Існує і швидкий варіант активації безпечного режиму — за допомогою гарячих клавіш «CTRL+SHIFT+N».

Відключення режиму невидимості здійснюється простим натисканням по значку «Х», що є дія «закриття вікна браузера». Варто відзначити що в момент використання режиму анонімного перегляду, запис в журнал «Історія» засобами браузера не проводиться. Однак це не означає, що ваш провайдер, а також веб-сайти, які ви відвідували не мають інформації про вашу «невидимої діяльності».

Варто зазначити, що активація режиму анонімності в інших браузерах, в принципі, проводиться таким же методом, як і в Google Chrome. В деяких браузерах існує спеціальна кнопка, яку можна активувати безпосередньо з панелі інструментів браузера.

Самий анонімний браузер —Tor

C допомогою реалізованої системи проксі серверів процес обміну інформацією в середовищі цибулевої маршрутизації дозволяє зберігати досить серйозний рівень цифровий безпеки для всіх учасників мережі. Всі елементи управління, а також загальний сценарій взаємодії з TOR браузер практично не відрізняється від реалізованого моменту використання інтернет оглядачів стандартного типу.

Іншими словами, вчасно інтернет серфінгу користувач все тим же способом здійснює перехід за посиланнями, завантажує зацікавив його вміст на жорсткий диск свого ПК, здійснює передачу повідомлень за допомогою традиційних месенджерів та ін.

Однак, при всьому цьому використовується трафік, по суті, є зашифрованим і, загалом-то, важко піддається аналізу. Такого роду заплутана схема мережевої активності дозволяє без усіляких зусиль з боку користувача залишатися непоміченим протягом всього інтернет сеансу. Однак у TOR браузера є і недоліки. Наприклад, у процесі відтворення мультимедійного контенту юзер може стати заручником вельми неприємного ефекту гальмування, а можливість запуску ігрових Flash додатків може і зовсім бути відсутнім. Тому вам вирішувати, шановний читачу, наскільки доцільно у використанні дане ПЗ засіб перегляду веб сторінок. Так, і, до речі, скачати TOR можна звідси.

Підводячи підсумки

Крім «цибулинного браузера TOR» існують і інші програмні аналоги, за допомогою яких можна істотно убезпечити весь процес використання інтернет трафіку. Однак, як і було сказано вище, всьому є ціна. Швидше за все вам не сподобається дивитися фільми в кубиках і з елементами заїкання, а геймерам і зовсім доведеться не до душі надмірний прояв цифрового шифрування, критично відбивається на загальний ігровий сценарій. Всього вам безпечного і будьте обережні в Мережі!