Сенсор на телефоні сам по собі натискається

Кожен рік виробниками випускаються десятки нових моделей смартфонів. Які-то як відмітної риси можуть похвалитися своєю дешевизною, інші високою продуктивністю, треті ергономічним дизайном, четверті наділені відмінними енергозберігаючими характеристиками, потужною батареєю і ударостійкість. Але ні один з таких девайсів не може бути на 100% захищений від поломок різного характеру. Однією з таких неприємностей є мимовільне спрацьовування тачскріна, що притаманне, як правило, китайським бюджетних моделей смартфонів. Зважаючи чого сенсор на телефоні натискається сам по собі і як боротися з цією проблемою, ви дізнаєтеся зі статті.

Сенсор на телефоні сам по собі натискаєтьсяНеправильна робота тачскрина — не саме приємне явище, однак проблема виправлена

Зміст статті

 • 1 Які причини лежать в основі мимовільного спрацювання тачскріна
 • 2 Як усунути мимовільне спрацьовування сенсора програмно
  • 2.1 Спосіб 1: скидання настройок смартфона до заводських
  • 2.2 Спосіб 2: калібрування екрану
   • 2.2.1 Калібрування екрану вбудованими в смартфон стандартними засобами
   • 2.2.2 Використання спеціального додатка «Touchsreen Calibration»
 • 3 Висновок

Які причини лежать в основі мимовільного спрацювання тачскріна

Умовно причини того, що сам по собі натискається сенсор можна розділити на дві категорії:

 • Програмний збій — виникає внаслідок помилок ПЗ (програмного забезпечення) смартфона;
 • Апаратний збій — помилки, пов’язані з пошкодженням комплектуючих частин девайса.

Залежно від моделі вашого смартфона і обставин виникнення помилкової роботи екрана можна з більшою або меншою вірогідністю стверджувати, через якого з перерахованих вище збоїв виникла дана проблема. Так, у китайських бюджетних моделях (за статистикою, найчастіше в Alcatel і Xiaomi) неправильне функціонування тачскріна відбувається в результаті низькоякісної збірки апарату і дешевого резистивного дисплея, вразливого, як відомо, до накопичення статичного заряду на своїй поверхні. Падіння смартфона або сильне натискання на його екран також може послужити приводом до виникнення неприємностей з роботою тачскріна.

Проте, впадати у відчай не варто. Перед тим, як стверджувати, що помилки функціонування екрану виникли через пошкодження «заліза», слід спробувати усунути дану проблему програмними методами. Розглянемо їх докладніше.

Сенсор на телефоні сам по собі натискаєтьсяПеревіряємо роботу сенсора

Як усунути мимовільне спрацьовування сенсора програмно

Отже, розглянемо кілька способів вирішення цієї проблеми своїми силами.

Спосіб 1: скидання настройок смартфона до заводських

В залежності від моделі смартфона, відновлення параметрів функціонування «за замовчуванням» виконується в певному розділі налаштувань. Проте, шлях до них для більшості апаратів однаковий, відрізняються тільки назви даних блоків. Тому розглянемо, як виконати скидання налаштувань до заводських, на прикладі смартфона Philips S326.

 • Отже, для початку потрібно зайти в розділ «Налаштування»;
 • Тут, у блоці «Особисті дані» знаходимо вкладку «Відновлення та скидання», натискаємо на неї.

  Сенсор на телефоні сам по собі натискаєтьсяЩоб перейти до параметрів скидання налаштувань, потрібно натиснути на вкладку «та Відновлення»

 • Далі, у розділі «Повернення до заводських налаштувань» вибираємо пункт «Скидання»;

  Сенсор на телефоні сам по собі натискаєтьсяНатискаємо на «Скидання», щоб перейти до фінального вікна відновлення параметрів за замовчуванням

 • Відкривається віконце, в якому потрібно натиснути на «Скинути налаштування пристрою» — готове, перезавантажуємо смартфон і перевіряємо, чи зникла проблема.
 • Спосіб 2: калібрування екрану

  Повторне калібрування тачскріна може знадобитися не тільки в разі програмного збою, після якого сам по собі кликается сенсор на смартфоні. Після падіння мобільного пристрою з висоти, попадання його в воду, заміни дисплея та ін. калібрування потрібно провести в обов’язковому порядку — це може допомогти в більшості перерахованих тут випадках. Розглянемо два методи, що дозволяють здійснити дану процедуру.

  Калібрування екрану вбудованими в смартфон стандартними засобами

  У тих моделях девайсів, які мають у стандартному функціоналі можливість визначення кута нахилу тачскріна, відкалібрувати його можна без використання спеціальних утиліт. Для цього:

 • Переходимо в розділ «Налаштування» нашого апарату;
 • У блоці «Дисплей», «Екран» або «Спеціальні можливості» знаходимо пункт «Калібрування» і натискаємо на нього;
 • У наступному вікні пропонується, як правило, поставити телефон на рівну поверхню і запустити процедуру калібрування, далі ваш пристрій сам налаштує оптимальний кут торкання і завершить її.
 • Використання спеціального додатка «Touchsreen Calibration»

  Цей спосіб підійде тим, у чиїх моделях смартфонів відсутні вбудовані засоби для калібрування екрану. Додаток вигідно відрізняється від аналогічних, насамперед, завдяки простоті у використанні, а також дуже високою точністю визначення кута нахилу сенсора.

 • Отже, щоб відкалібрувати екран за допомогою Touchscreen Calibration, потрібно:
 • Завантажити програму на Google Play — https://play.google.com/store/apps/details?id=redpi.apps.touchscreencalibration;
 • Після установки запускаємо програму, у стартовому вікні ми бачимо напис «Calibrate», обрамлену в синій фон, необхідно клікнути на неї;
 • Сенсор на телефоні сам по собі натискаєтьсяНатискаємо на «Calibrate», щоб почати процес калібрування тачскріна

  Починається процедура калібрування, в процесі якої буде запропоновано налаштувати кут нахилу екрану в шести різних режимах дотику, проходимо кожного з них;

  Не забувайте, що смартфон весь цей час повинен перебувати на рівній поверхні, щоб калібрування була максимально точною.

  По закінченні буде запропоновано перезавантажити свій девайс для того, щоб зміни вступили в силу.

  Сенсор на телефоні сам по собі натискаєтьсяТут натискаємо «Ok» і перезавантажуємо девайс для того, щоб зміни вступили в силу

  Висновок

  Якщо вищеописані способи вам не допомогли виправити натискання сенсора, то проблема, швидше за все, криється в «залізі» вашого смартфона. Існує кілька апаратних причин, через які може відбуватися мимовільна робота тачскріна:

  • Резистивний дисплей — даний вид екранів відрізняється від ємнісних тим, що являє собою шар скла, на який накладено гнучка мембрана, в результаті такої тачскрін швидко зношується;
  • Погана якість двостороннього скотча — китайські виробники, так і деякі сервісні центри, що проводять ремонт дисплеїв за допомогою його заміни, люблять зекономити на двосторонньому скотчі, яким екран фіксують всередині корпусу. В результаті тачскрін працює неправильно.

  У перерахованих вище причини краще довірити справу фахівцеві, ніж намагатися відремонтувати екран самим. Якщо вам все ж захотілося впоратися своїми силами, рекомендую до перегляду дані гайди по ремонту тачскріна: