Буває, що в процесі спілкування в Інтернеті необхідно надіслати співрозмовнику яку-небудь ссылк, по якій розташована необхідна інформація або файл. Зробити це стає складно, якщо ця посилання на сайт складається з великої кількості символів. Така проблема може виникнути, наприклад, якщо цю посилання потрібно надіслати смс-повідомленням: вручну друкувати довгий набір незв’язних символів важко. Або посилання настільки довга, що при спробі вставити її в лист порушується форматування. Третій варіант небажаність використання довгою посилання — обмеження на довжину повідомлень (в сервісі типу Twitter).

У всіх цих ситуаціях на допомогу користувачам прийде сервіс від Google під назвою Google URL Shortener. Сайт розташований за адресою http://Goo.gl. Цей сервіс дозволяє просто, швидко і безкоштовно скоротити будь-яку довгу і нечитаемую посилання до короткого варіанту, формату http://goo.gl/*****, де зірочки — випадкові цифри та літери англійського алфавіту. Таке посилання можна не тільки без проблем переслати, але навіть при необхідності продиктувати. Сподіваюся, вам стає ясно, що це за сайт Goo.gl.

Очевидні переваги використання сервісу від Гугл:

 • надійність роботи сервісу, розробленого лідером Інтернет технологій — компанією Google.
 • всі посилання, які перетворюються в короткі за допомогою сайту Goo.gl, проходять перевірку на наявність небажаного програмного забезпечення (черв’яки, віруси, трояни).

Але головною перевагою є простота і максимальну зручність інтерфейсу Goo.gl сервісу. Розібратися, як ним користуватися, можна без всяких інструкцій, але все-таки вважаю доречним навести короткий мануал (просто для того, щоб зайвий раз проілюструвати переваги цього сервісу перед аналогічними).

Як отримати коротку посилання:

 • Друкуємо в адресному рядку браузера простий адреса: goo.gl і переходимо на сайт.
 • Вставляємо довгу неудобочитаемую посилання в полі з написом «paste your long url here».
 • Натискаємо мишею на полі з написом «я не робот», після цього в ньому повинна з’явитися зелена галочка.
 • Після цього залишилося лише натиснути на кнопку «shorten url».
 • Всі ці дії в часі не займають і хвилини. Додаткова зручність — коротке посилання після появи вже виділена, тому користувачеві залишається тільки натиснути ctrl + c або скопіювати посилання за допомогою миші. Реєстрація та інші складності не потрібні, а кількість посилань, які можна переробити в короткі за допомогою сервісу, не обмежена.

  Все це робить сервіс Google URL Shortener, розташований за адресою goo.gl явним фаворитом серед аналогічних сервісів, що полегшують посилання. Справа в тому, що деякі з них вимагають реєстрації, а деякі на виході можуть видати посилання ще довшим, ніж вихідна посилання. Тому Google URL Shortener очевидно краще:

  • надійність програмного забезпечення від компанії Google
  • можливість перевірки шкодочинності посилання
  • зручний інтерфейс не залишать сумнівів у виборі користувачеві, якому потрібно з якої-небудь причини спростити посилання на більш короткий варіант.

  Варто лише набрати в адресному рядку браузера goo.gl, вставити довгу посилання і скоротити її до зручного для читання варіанти.