Залишилися консерватори, які досі захищають Windows XP, можна зустріти й людей, що користуються сьогодні і Windows Vista, але найчастіший суперечка: що краще, Windows 7 або 10? Звичайно ж, самі розробники з Microsoft стверджують, що остання версія операційної системи відрізняється від інших найвищою якістю і краще ніж Windows 10 неможливо знайти на ринку. Але досвідчені користувачі знають, що Windows 7 – найбільш надійна і перевірена операційна система.

Так який варто віддати перевагу?

Зміст

 • 1 10 головних покращень в Windows 10
 • 2 Достоїнства нового інтерфейсу Windows 10
 • 3 Недоліки Windows 10

10 головних покращень в Windows 10

Розробники поліпшили свою нову операційну систему в порівнянні з «сімкою» багато в чому, але слід виділити 10 головних достоїнств «десятки»:

 • Компанія Microsoft вирішила покращити в першу чергу швидкість завантаження. Вона була збільшена спочатку в Windows 8, а потім у 10-й версії набула ще більш високі показники. Якщо ви почали користуватися Windows 10, на 7-ю версію навряд чи перейдете. Найбільш висока швидкість досягається системою, якщо вона встановлена на SSD-диск.
 • «Вісімка» придбала властивість розпізнавати всі пристрої зберігання даних, незалежно від їх виду, в одному єдиному масиві RAID. У 7-й версії немає такої функції, а в Windows 10 вона була задіяна.
 • В попередніх версіях операційної системи Windows була недоробка – дуже складно якісно провести її чисту установку. Але у 8-й та 10-й версії з’явилася нова можливість – скидання всіх налаштувань і параметрів до заводського стану.
 • Вперше розробники включили в список встановлених програм за замовчуванням антивірус – Microsoft Security Essentials.
 • Так як досвідчені користувачі персонального комп’ютера часто використовують не один, а відразу кілька моніторів, компанія включила в новій операційній системі поліпшену підтримку і просту настройку декількох моніторів.
 • У Windows 7 була дуже зручна функція – резервне копіювання файлів, але завдяки відгуками користувачів, в нових операційних системах вона була вдосконалена. Історія файлів дозволяє користувачеві проводити копіювання всіх даних щогодини на знімний носій.
 • Новий системний пошук – це не менш корисне оновлення. Тепер ви шукайте необхідну інформацію не тільки всередині свого комп’ютера, але і в пошуковику Bing і сховище OneDrive. Цифровий асистент Cortana візьме до уваги звички користувача і допоможе знайти необхідні дані швидко.
 • Тепер ви можете зайти всередину своєї операційної системи через акаунт Microsoft за допомогою будь-якого комп’ютера або пристрою і отримати доступ до всіх необхідних даних. На відміну від Windows 8, у 10-й версії була змінена функція синхронізації меню пуск між пристроями – для зручності користувача.
 • Оновлення елемента інтерфейсу – стрічки, яка раніше була в пакеті програми Office.
 • Всередині системи тепер можлива робота з ISO-образами за замовчуванням.
 • Як бачите, після оновлення системи Windows 7 до 10-ї версії, ви не втратите нічого, відчувши чимало переваг перед іншими користувачами Microsoft. Для того щоб оцінити всі достоїнства нової операційної системи, повинна бути виконана активація Windows 10 після чистої установки, без неї буде складно використовувати систему повною мірою.

  Переваги нового інтерфейсу Windows 10

  У Windows 7 (всі статті про цю ОС ви знайдете тут) інтерфейс дуже гарний, але в «десятці» оболонка операційної системи має широкий ряд переваг. Для того щоб побачити всі переваги, потрібно оцінити систему самостійно, візуально. Колір робочого столу можна встановлювати за бажанням такий, який ви захочете. Крім того, є передвстановлені спеціалізовані теми, які не тільки змінять зображення і шпалери, але і звук вашого персонального комп’ютера.

  Нова панель управління операційною системою придбала оригінальний стиль, що відрізняється строгим і лаконічним дизайном. Всі необхідні параметри поділені на найнеобхідніші категорії та підкатегорії. У ньому використовуються плиточки, які дуже універсальні і зручні. Вперше їх використали в Windows 8. У «сімці» було застосовано менш зручний розділ «Параметри» у вигляді панелі управління.

  Меню пуск операційної системи придбало інший зовнішній вигляд і стало універсальним і динамічним. Всередині його тепер можна створювати свої розділи та групи. У Windows 7 меню пуск мало в рази більш млявий інтерфейс.

  Крім меню пуску і панелі управління в новій операційній системі удосконалено календар і налаштування підключення до інтернету. У Windows 7 календар був такий же, як в Windows Vista.

  Стандартний браузер «десятки» придбав привабливий зовнішній вигляд і став більш універсальний і зручніше. Всередині операційної системи Windows 7 встановлений стандартний Explorer, а всередині системи Windows 10 – сучасний браузер Microsoft Edge.

  Недоліки Windows 10

  З недоліків «десятки» перед «сімкою» можна виділити основний – швидкість завантаження набагато нижче, ніж у попередньої версії, але це тільки при малій продуктивності встановленої оперативної пам’яті, а за кількістю часу – всього лише пару секунд. Саме тому, якщо ваш персональний комп’ютер володіє високою потужністю, можете не турбуватися про швидкості завантаження.

  Так як Windows 7 – стара і більш популярна версія, що нова більшість комп’ютерних ігор, розроблених за останні роки, були створені спеціально для «сімки». Для Windows 10 на даний момент випущено набагато менше додатків. Але якщо порівнювати ігри, які працюють в обох операційних системах, рівень їх функціонування нічим не відрізняється. Крім того, додатки часто оновлюється їх виробниками.