Добрий день. Дану інструкцію пишу на прохання одного з читачів сайту, які прислали мені на E-Mail матеріал. Отже, якщо у вас не завантажується робочий стіл або замість нього завантажується щось інше, то в 80% випадків це може бути шкідлива програма, яка трохи підправила вам реєстру, з метою запуску себе… Або в гіршому випадку — змінила файл explorer.exe на свій. Але про все по порядку і зараз я спробую пояснити вам, як можна цю проблему вирішити власними руками. Але для початку, необхідно видалити заразу з комп’ютера. Тому використовуємо LiveCD на подобу DrWeb LiveCD.

1) Перше, що нам необхідно, це спробувати запустити справжній робочий стіл. І для цього тиснемо поєднання клавіш Ctrl+Alt+Delete і вибираємо «Диспетчер завдань«. Так само можна відразу запустити його поєднанням клавіш Ctrl+Shift+Esc . (Я не став заразити свій комп’ютер вірусом спеціально, тому всі скріншоти зняті на нормально працюючому ПК, але тут головне послідовність дій)

У вікні Диспетчера завдань, у верхньому лівому куті тиснемо по пункту «Файл» і вибираємо «Запустити нову задачу». У вікні вводимо explorer.exe

Тиснемо ОК і чекаємо на результат. Якщо робочий стіл завантажився, значить вам пощастило і ви переходите відразу до пункту 3. Якщо ж не завантажився, то проблема складніше і замінені системні файли.

2. Що робити якщо замінений файл explorer.exe? Звичайно ж відновлювати його. Для початку можна спробувати скористатися утилітою sfc. Як це зробити описано в цій статті про перевірки системних файлів. Але щоб запустити командний рядок робимо наступне. Так само в диспетчері завдань тиснемо Файл — Запустити нову задачу і у вікні вводимо cmd.exe ставимо галочку навпроти «Створити завдання з правами адміністратора». Вводимо команду на перевірку файлів і чекаємо завершення.

Після виконання перевірки пробуємо запустити робочий сто, повторивши пункт 1. Якщо запустився, то значить все вийшло і переходимо до пункту №1. Якщо ні, то доведеться витягувати файл Explorer.exe з образу для установки системи, притому образ потрібно використовувати того ж випуску, що і ваша система (Win7 Ultimate, Home premium, Win8.1 Професійна тощо). Але для цього потрібно шукати відповідну утиліту, простіше скопіювати цей файл у кого-небудь із знайомих з таким виробництвом. Знаходиться він в C:Windows. На зараженому ж пк, скопіювати з флешки можна спробувати наступним чином:

— В диспетчері завдань, відкриваємо «файл» — «Запустити нову задачу» і тиснемо кнопку «Огляд»

— Йдемо на флешку і копіюємо файл

— Йдемо в папку C:Windows і вставляємо із заміною файл. (З великою часткою ймовірності, доведеться змінити власника папки C:Windows і відкрити повний доступ адміністратора у вкладці «Безпека» властивості папки)

Якщо все зробили і робочий стіл таки перезапустился, то йдемо до пункту 3.

3. Тепер нам потрібно відновити реєстр до початкового стану. Відкриваємо його, тиснемо поєднання клавіші Win+R і вводимо regedit.

Перевіряємо найважливіше, шлях до файлу робочого столу, для цього переходимо в гілку:

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogon

І дивимося на параметр Shell, у нього повинен бути параметр explorer.exe (допускається C:Windowsexlorer.exe). Якщо не збігається, виправляємо.

Далі потрібно знайти і видалити наступні гілки:

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionImage File Execution Optionsexplorer.exe

і

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionImage File Execution Optionsiexplore.exe

4. Все, тепер пробуємо перезапустити комп’ютер. Після всіх цих операцій в переважній більшості випадків повинен нормально працюючий робочий стіл. Але попереджаю, що якщо ви не зробили перевірку антивірусом перед цим дією, всі ваші дії швидше за все вже виправлені вірусом.

На цьому все. Сподіваюся ця стаття виявилася вам корисною, натисніть одну з кнопок нижче, щоб розповісти про неї друзям. Також підпишіться на оновлення сайту, введіть свій e-mail у полі праворуч.

Спасибі за увагу 🙂

Матеріал сайту Skesov.ru