Останнім часом дуже часто можна зустріти в Інтернеті користувальницькі фотографії, на яких є досить цікава напис на фото — Retrica.

Звичайно, всім, і мені в тому числі, захотілося дізнатися, що це за нова цікава мода, поява написи праворуч внизу Retrica на безлічі світлин в альбомах друзів. Насправді це зовсім не знак авторського права якого інтернет-ресурсу, як багато спершу думають помилково. Секрет розкривається дуже просто!

Що таке Retrica?

Retrica (Ретрика) — поширене і популярне додаток для комп’ютерів і мобільних пристроїв, фактично є розширенням всім відомого Instagram. Воно використовується не «сама по собі», а як спосіб редагувати фотографії і надалі відправити їх у цей самий Instagram.

Зазначу, що варто тільки почати користуватися Retrica і ви переконаєтеся в тому, що вона має безліч незаперечних переваг.

Фоторедактор є нескладною програмою без набору зайвих функцій, що дозволяє просто і легко робити знімки чого завгодно. При цьому такі дійсно корисні функції, як, наприклад, віньєтування, tilt-shift ефект і різні корисні фільтри, в програмі присутні.

А відображення на екрані попереднього результату дозволить вам без будь-яких проблем уникнути великої кількості невдалих кадрів.

Не можу не відзначити окремо, що фільтрів-то цілих 40 штук, і серед них є і ломо-фільтри, і чорно-білі, і ті, які імітують крос-процес, і багато інших. А в самому Instagram цих фільтрів, нагадую, вдвічі менше! Таким чином, використовуючи різні фільтри, ви зможете отримати дійсно незвичайні кадри і створити їх з максимальною для себе комфортом, плюс на знімку буде назва компанії Retrica.

Якщо ви хочете почати користуватися програмою Ретрика з практично ідеальним співвідношенням функціонал/якість — відмінне, доступне абсолютно безкоштовно — просто можете відправитися в AppStore і забрати її вже зараз, після чого радіти так само, як і я.

Що означає напис на фотографії?

Так що на питання, що значить саме напис Retrica на фотографії, це показує, що дане фото було створено з використанням програми Retrica, тим самим компанія просуває свій бренд.

Куди цікавіше інше питання — що ж означає саме це слово і назву програми. А ось на нього однозначної відповіді немає. Retrica так і перекладається, як «Ретрика», зі всіх мов (за винятком лише іспанської). А з іспанського воно перекладається як «Риторики», що не додає ясності. Чому розробники назвали свою програму саме так, поки досі немає точної відповіді! Можете самі придумати цікаву причину, якщо у вас хороша фантазія і є почуття гумору.