Флешки давно стали незамінним атрибутом сучасної людини. Вони дуже компактні і мають велику місткість. Досить часто ми записуємо туди важливі дані і не створюємо резервну копію. А дарма, ці пристрої досить часто виходять з ладу і можуть забрати з собою всю потрібну інформацію. Давайте розглянемо, що робити, якщо флешка перестала працювати і пише, що потрібне форматування.

Сьогодні ми розглянемо:

  • 1 Що робити якщо флешка просить відформатувати
    • 1.1 Відновлення інформації
    • 1.2 Перевірка на віруси
    • 1.3 Видалення розділу і створення нового
    • 1.4 Відновлення флешки за допомогою спеціальних утиліт

Що робити якщо флешка просить відформатувати

Відновлення інформації

Для початку відновимо важливу інформацію з флешки.

Зверніть увагу, що не завжди самостійне відновлення закінчується успіхом. Якщо ви не бажаєте ризикувати важливою інформацією, краще віднести несправний пристрій в спеціалізований заклад.

Для цього будемо використовувати спеціальну програму Handy Recovery. Ця платна програма, яка має тестовий період 30 днів. Завантажимо і запустимо її. Флешку поки не форматуємо.

Виберемо необхідний диск і натиснемо «Швидке відновлення». Якщо флешку програма не бачить, тоді застосуємо до неї «Швидке форматування». Для цього у вікні «Мій комп’ютер» натискаємо правою клавішею на пристрої і виберемо потрібний пункт. Після цього спробуємо відновити ще раз.

Дана програма відновлює дані зі знімного носія, а не сам пристрій.

Після цього, всі дані, які вдалося знайти будуть виведені у лівому стовпці. Звичайні папки це саме та інформація, що була на флешці на момент поломки. Ті, що відмічені червоним хрестиком – файли, які ви видаляли з носія.

Вибираємо потрібний файл і тиснемо «Відновити».

Якщо все вийшло, то вам пощастило. Тепер розберемо, що ж робити з самою флешкою, яка втратила свою працездатність.

Для початку перевірте її в інших комп’ютерах, бажано з різними операційками, вставте в інший роз’єм. Якщо проблема присутня скрізь тоді переходимо до наступного пункту.

Перевірка на віруси

Дуже часто шлях до знімного носія можуть блокувати шкідливі об’єкти. Одна з таких Autorun.inf. Для її усунення можемо застосувати програму Anti-Autorun. Вам потрібно завантажити і запустити, решта в автоматичному режимі.

Якщо проблема залишилася, зразу проскануємо комп’ютер разом зі знімним носієм своїм антивірусом.

Після чого використовуємо додаткові кошти. Для початку скачаємо і встановимо утиліту Malware, вона не заважає роботі вашого захисника і може бути використана паралельно. Проведемо перевірку.

Запускати перевірку необхідно у всій області системи (включаючи флешку).

Скористаємося портативної утилітою AVZ, яка також ефективна в пошуку різних загроз.

Якщо нічого не знайшлося спробуємо застосувати AdwCleaner.

Все, що вдалося знайти очищаємо і перевантажуємо комп’ютер.

Видалення розділу і створення нового

Заходимо в «Адміністрування-Управління дисками». Знаходимо в списку свій пристрій.

Тепер заходимо в командний рядок Windows 7 (у полі пошук напишемо cmd) і вводимо по черзі «diskpart-listdisk», в отриманому списку виберемо букву вашої флешки, визначити її можна за обсягом. Якщо буде вибраний не той розділ, ви втратите всю інформацію на ньому. Введемо «select disk» (№ знімного носія).

Тепер знову повернемося в «Керування дисками», область флешки стала нерозміченого. Кликнемо правою клавішею миші для створення нового томи.

На екрані ви побачите «Майстер для створення нового тому», скрізь натискаємо «Далі». Зупиняємося на вибір файлової системи. Я буду форматувати в «Fat 32».

Після виконаних дій моя флешка стала нормально працювати. Якщо у вас немає, можна використовувати спеціальні програми для відновлення знімних носіїв. Тільки врахуйте, що після використання такого ПЗ, дані вже повернути ви не зможете, тому займіться цим заздалегідь.

Відновлення флешки за допомогою спеціальних утиліт

Вибір програми залежить від марки вашого пристрою. Деякі виробники випускають спеціалізовані утиліти, інші ні.

Якщо таке відсутнє, можна використовувати програми, які підходять для більшості носіїв. Наприклад D-Soft Flash Doctor. Скачаємо і запустимо програму. Установки вона не вимагає. Виберемо зі списку свій носій і натиснемо «Відновити».

Якщо нічого не допомогло, то швидше за все поломка в апаратної частини пристрою. Віднесіть її в спеціалізований центр. Можливо там вам зможуть допомогти.