Що робити, якщо не працює Print Screen? Рішення проблеми

Що робити, якщо не працює Print Screen? Рішення проблеми
Основним призначенням клавіші Print Screen – це копіювання в буфер обміну, вмісту екрана вашого монітора. По народному кажучи «створити скріншот». Ви натискаєте на клавішу, створюється скріншот і натисканням комбінації клавіш Ctrl+V, в будь-якому графічному редакторі, відтворюється отриманий знімок з екрану. Але що ж робити, якщо клавіша Print Screen не працює?

Причин цього може бути як мінімум три: несправність самої клавіші, відсутність драйвера для клавіатури або відсутність клавіші на клавіатурі.

Першу проблему в домашніх умовах виправити практично неможливо. Але якщо клавіша Print Screen не працює із-за елементарного потрапляння на неї води, то просто витягніть її з клавіатури і просушіть місце, де вона встановлена. Надалі постарайтеся уникнути прийому їжі за комп’ютером.

Драйвер необхідний тільки для мультимедійних клавіатур. Мультимедійні клавіатури – це ті, які на своєму корпусі мають додаткові клавіші швидкого доступу до програм або якихось дій.

Що робити, якщо не працює Print Screen? Рішення проблеми
Звичайно ж, вони на багато зручніше, ніж звичайні клавіатури, але їм притаманна одна велика проблема – клавіші F1-F12, а також PrtSc і Insert у деяких програмах не працюють. Це відбувається з-за того, що вони налаштовані виконувати тільки функції швидкого доступу до певних операціях.

Наприклад, потрібна нам клавіша Print Screen виконує команду відправки документа на друк. Цю проблему можна виправити без інсталяційного диска з драйверами, який зазвичай йде в комплекті з клавіатурою. Якщо ж такий відсутній, то спробуйте відшукати драйвера в інтернеті, попередньо дізнавшись найменування виробника та модель самої клавіатури.

Відсутність клавіші Print Screen найчастіше спостерігається на ноутбуках або нетбуках. Виробники намагаються зробити пристрої більш компактними, тому і жертвують деякими клавішами клавіатури. Проблему можна вирішити за допомогою «віртуальної клавіатури», яку можна відшукати і запустити через меню «Пуск» (меню «Пуск» – «Усі програми» – Стандартні – Спеціальні можливості – Екранна клавіатура). Вона запуститься у вигляді діалогового вікна з клавішами, серед яких ви знайдете необхідну клавішу PrtScn.

Що робити, якщо не працює Print Screen? Рішення проблеми
Так само, як альтернативний варіант, ви можете встановити спеціальні програми для захоплення екрану. Раніше на сайті ми вже писали про деякі з них (ScreenMaster, Jing). Вони зручні тим, що робить знімок не всього екрану, а тільки тій області, яка вам необхідна. Та й витрачати час на обробку отриманого зображення в графічному редакторі не доведеться.

На мою думку, використовувати спеціалізовані програми для захоплення екрану на багато краще, ніж робити скріншоти за допомогою клавіші Print Screen. Це зручніше і швидше. Але хочу засмутити любителів комп’ютерних ігор – не всі такі програми працюють в запущених іграх. Тому перед установкою однієї з них уважно ознайомтеся з її описом і функціональними можливостями. А ось старий, добрий Print Screen виконує свої безпосередні функції у всіх іграх без винятку.