Що робити якщо впала продуктивність ноутбука?

Продуктивність будь-якого ноутбука або настільки персонального комп’ютера залежить від двох складових – залізо і програмний комплекс.

Що робити якщо впала продуктивність ноутбука?

  • Можливо, всередині вашого ноутбука дуже багато пилу. Від чого відбувається перегрів і зниження продуктивності. Від’їзд профілактику ноутбука. Розберіть корпус і очистіть залізо від пилу, а також замінити термопасту на процесор. Очищати ноутбук від пилу можна простим побутовим пилососом на невеликих обертах і не торкаючись плати ноутбука. Також варто очистити контакти оперативної пам’яті від можливих забруднень. Просто дістаньте планки оперативної пам’яті і вибачте контакти пранням (ластиком).

Що робити якщо впала продуктивність ноутбука?

  • Другий фактор – це програмний комплекс. Перевірте систему на наявність вірусів, скориставшись будь-яким доступним антивірусом з попередньо оновленими базами даних. Проведіть Scandisk вінчестера, а також скористайтеся утилітами по оптимізації комп’ютера і очищення реєстру. Зайдіть в msconfig і приберіть з автозавантаження все зайве.

Що робити якщо впала продуктивність ноутбука?

  • Окремим пунктом буде настройка служби Windows, так як часто там включено багато зайвого і відсутнього, однак воно впливає на продуктивність системи. В налаштування служб, можете відштовхуватись від тих параметрів, які наведені нижче, однак якщо щось потрібно, то залиште включеним.

Що робити якщо впала продуктивність ноутбука?

AST Service (Nalpeiron Licensing Service) — Відключена.

BranchCache (Ця служба кешує мережеве вміст, отримане від кешуючих вузлів локальної підмережі) — Вручну.

DHCP-клієнт (Реєструє і оновлює IP-адреси і DNS-записи для цього комп’ютера) – Авто.

DNS-клієнт (Служба DNS-клієнта (dnscache) кешує імена DNS (Domain Name System) і реєструє повне ім’я даного комп’ютера.) — Відключено. При наявності мережі — Авто.

KtmRm для координатор розподілених транзакцій (Координує транзакції між MS DTC і диспетчером транзакцій ядра (KTM).) — Вручну.

Microsoft .NET Framework NGEN v2.0.50727_X86 (Microsoft .NET Framework NGEN) — Вручну.

Parental Controls (Ця служба є заглушкою для функціональних можливостей служби батьківського контролю Windows, яка існувала в ОС Vista.) — Вручну.

Plug-and-Play Дозволяє комп’ютеру розпізнавати зміни в установленому обладнанні і підлаштовуватися під них, або не вимагаючи втручання користувача, або зводячи його до мінімуму) — Авто.

Quality Windows Audio Video Experience (Quality Windows Audio Video Experience (qWave) — мережева платформа для потокової передачі аудіо та відео в домашніх мережах на основі IP-протоколу) — Вручну.

Remote Desktop Configuration (Remote Desktop Configuration) — Вручну.

Superfetch (Підтримує і покращує продуктивність системи.) — Авто.

Windows Audio (Управління засобами роботи зі звуком для програм Windows. — Авто.

Windows CardSpace (Це забезпечує надійну можливість створення, управління та розкриття цифрових посвідчень.) — Вручну.

Windows Driver Foundation — User-mode Driver Framework (Управління хост-процесами драйверів користувацького режиму.) — Вручну.

Windows Search (Індексування вмісту, кешування властивостей і результатів пошуку файлів, електронної пошти та іншого контенту.) — Авто. Якщо не користуєтеся пошуком на комп’ютері, то можна і Відключити.

WMI Performance Adapter (Provides performance library information from Windows Management Instrumentation (WMI) providers to clients on the network.) — Вручну.

Автонастройка WWAN (Ця служба управляє мобільними широкосмуговими (GSM і CDMA) картками даних і вбудованими модульними адаптерами, а також з’єднаннями і автоматичною настройкою мереж.) — Вручну.

Автономні файли (Служба автономних файлів виконує роботу по обслуговуванню кешу автономних файлів ) — Вручну.

Агент захисту мережевого доступу (Агент служби захисту доступу до мережі збирає і управляє відомостями про працездатності клієнтських комп’ютерів в мережі) — Вручну.

Агент політики IPsec (Безпека протоколу IP (IPsec) підтримує автентифікацію кешуючих вузлів на мережевому рівні) — Вручну.

Адаптивна регулювання яскравості (Призначена для спостереження за датчиком зовнішнього освітлення та коригування яскравості монітора відповідно до змін освітленості.) — Вручну.

Архівація Windows (Підтримка архівації і відновлення в Windows. — Вручну.

Біометрична служба Windows (Біометрична служба Windows призначена для збору, порівняння, обробки та зберігання біометричних даних в клієнтських додатках без отримання безпосереднього доступу до біометричних зразкам або обладнання) — Вручну.

Брандмауер Windows Брандмауер Windows допомагає запобігти несанкціонований доступ до вашого комп’ютера через Інтернет або мережу.) — Відключено. Використовується Брандмауер від стороннього виробника.

Веб-клієнт (Дозволяє Windows-програмами створювати, отримувати доступ і змінювати файли, що зберігаються в Інтернеті) — Вручну.

Віртуальний диск (Надання служб управління дисками, томами, файловими системами і масивами запам’ятовуючих пристроїв.) — Вручну.

Допоміжна служба IP (Provides tunnel connectivity using IPv6 transition technologies) — Вручну.

Вторинний вхід в систему (Дозволяє запускати процеси від імені іншого користувача) — Вручну.

Групування мережевих учасників (Включає багатосторонні взаємодії з допомогою угруповання однорангової мережі.) — Вручну.

Дефрагментація диска (Надає можливість дефрагментації дисків.) — Вручну. Можна залишити і Авто, задавши розклад для запуску.

Диспетчер автоматичних підключень віддаленого доступу (Створює підключення до віддаленої мережі, коли програма звертається до віддаленого DNS – або NetBIOS-імені або адресою.) — Вручну.

Диспетчер друку (Завантаження файлів в пам’ять, щоб надрукувати пізніше) — Авто. Якщо немає принтера, то Відключено.

Диспетчер підключень віддаленого доступу (Управляє з’єднаннями віддаленого доступу і віртуальної приватної мережі (VPN) з даного комп’ютера до Інтернету та інших віддалених мереж.) — Вручну.

Менеджер сеансів диспетчера вікон робочого столу (Забезпечує запуск та обслуговування диспетчер вікон робочого столу) — Авто.

Диспетчер посвідчення мережевих учасників (Надає служби для ідентифікації протоколу спеціального дозволу імен (PNRP) і угруповання однорангової мережі) — Вручну.

Диспетчер облікових даних Забезпечує захищене зберігання та вилучення облікових даних користувачів) Вручну.

Диспетчер облікових записів безпеки (Запуск цієї служби служить для інших служб сигналом про те, що диспетчер облікових записів безпеки (SAM) готовий до прийому запитів.) — Авто.

Доступ до HID-пристроїв (Забезпечує універсальний доступ до HID-пристроїв ) — Вручну.

Журнал подій Windows (Ця служба керує подіями і журналами подій) — Авто.

Журнали та оповіщення продуктивності (Служба журналів продуктивності і оповіщень збирає дані з локальних і віддалених комп’ютерів відповідно заданим параметрам розкладу, а потім записує дані в журнал або видає сповіщення.) — Вручну.

Захист програмного забезпечення (Дозволяє завантаження, встановлення та застосування цифрових ліцензій для Windows і додатків Windows) — Авто.

Захисник Windows (Захист від шпигунських і потенційно небезпечних програм) — Авто. Але все-таки рекомендується використовувати продукти від сторонніх виробників для захисту свого комп’ютера від вірусів.

Ізоляція ключів CNG (Служба ізоляції ключів CNG розміщується в процесі LSA) — Вручну.

Інструментарій керування Windows (Надає загальний інтерфейс і об’єктну модель для доступу до інформації про управління операційною системою, пристроями, додатками і службами.) — Авто.

Інформація про сумісність додатків (Обробка запитів на перевірку сумісності додатків по мірі їх запуску) — Вручну.

Клієнт групової політики (Дана служба відповідальна за застосування параметрів, визначених адміністраторами для комп’ютерів і користувачів через компонент групової політики.) — Авто.

Клієнт відстежування зв’язків (Підтримує зв’язки NTFS файлів, що переміщуються в межах комп’ютера або між комп’ютерами в мережі.) — Авто.

Координатор розподілених транзакцій (Координація транзакцій, що охоплюють кілька диспетчерів ресурсів, таких як бази даних, черги повідомлень і файлові системи.) — Вручну.

Кеш шрифтів Windows Presentation Foundation (Оптимізує продуктивність додатків Windows Presentation Foundation (WPF) шляхом кешування зазвичай використовуваних даних шрифтів.) — Вручну.

Пастка SNMP (Приймає повідомлення перехоплення, створені локальними або віддаленими агентами SNMP і пересилає їх програмами управління SNMP, запущеними на комп’ютері.) — Вручну.

Локатор віддаленого виклику процедур (RPC) (В Windows 2003 і більш ранніх версіях Windows служба «Локатор віддаленого виклику процедур (RPC)» управляла базою даних служби імен RPC.) — Вручну.

Маршрутизація та віддалений доступ (Пропонує послуги маршрутизації організаціям в локальній і глобальній сетя) — Відключена.

Модулі ключів IPsec для обміну ключами в Інтернеті і протоколу IP з перевіркою автентичності (Служба IKEEXT містить модулі для роботи з ключами в Інтернеті (IKE) і по протоколу IP з перевіркою автентичності (AuthIP).) — Авто.

Модуль запуску процесів DCOM-сервера (Служба DCOMLAUNCH запускає сервери COM-DCOM у відповідь на запити активації об’єктів) — Авто.

Модуль підтримки NetBIOS через TCP/IP (Здійснює підтримку NetBIOS через службу TCP/IP (NetBT) і дозвіл імен NetBIOS для клієнтів у мережі) — Вручну.

Негайні підключення Windows — реєстратор налаштування (Служба WCNCSVC містить конфігурацію Windows Connect Now (реалізація протоколу WPS від Microsoft)) – Вручну.

Виявлення SSDP (Виявляє мережні пристрої і служби, що використовують протокол виявлення SSDP, такі як пристрої UPnP) — Вручну.

Виявлення інтерактивних служб (Включає повідомлення користувача про необхідність користувальницького введення для інтерактивних служб, яке надає доступ до діалогових вікон, створеним інтерактивними службами, по мірі їх появи.) – Вручну.

Оглядач комп’ютерів (Обслуговує список комп’ютерів в мережі і видає його програмами за запитом) — Вручну.

Загальний доступ до підключення до Інтернету (ICS) (Надає служби трансляції мережевих адрес, адресації, імен та служби запобігання вторгнення для домашньої мережі або мережі невеликого офісу.) — Відключена.

Визначення устаткування оболонки (Надає сповіщення для подій автозапуску на різних пристроях.) — Авто.

Основні служби tpm (Дозволяє доступ до довіреній платформному модулю (TPM), який надає послуги криптографії на основі обладнання компонентів системи і додатків.) – Вручну.

Після проведених заходів продуктивність комп’ютера повинна покращитися!