Що таке БІОС (BIOS)?

Що таке БІОС (BIOS)?
БІОС (BIOS) – це так звана базова система вводу-виводу, представлена у вигляді чіпа, який вбудований в мікросхему материнської плати. Даний чіп являє вашому комп’ютеру про всіх підключених до нього пристроїв та ПО.

Якщо сказати іншими словами, то це саме те, що завантажується перше, коли ви вмикаєте комп’ютер. Потім BIOS починає подальше тестування компонентів комп’ютера. Коли ж тестування закінчується, і закінчується вдало, то управління передається жорсткого диска, який, у свою чергу, запускає остаточно операційну систему.

Програма BIOS Setup, яка є не дуже великий, але дуже корисна річ. З її допомогою ми можемо змінювати різні параметри комп’ютера і обладнання: вмикати і вимикати, змінювати їх різні дані і показники, а так само змінювати швидкодію. Що б потрапити в цей самий BIOS Setup необхідно відразу ж після включення комп’ютера натиснути кнопку Delete.

Що б ви були в курсі – всі налаштування, які ви зробили в BIOS, зберігаються навіть після вимикання комп’ютера. З великою ймовірністю всі налаштування зберігаються завдяки батарейці, яка перебуває в материнській платі. Її називають ще «таблетка». Але, як відомо, будь-яка батарейка має здатність сідати. Якщо це відбувається, то це можна помітити. Можливо деякі налаштування, які ви робили, збилися, або ж системні годинник несподівано стали показувати інший час, тоді, з великою ймовірністю, справа саме в цей самої батарейці. Просто замініть її. Витягнути її досить просто. Зазвичай У мене це виходило підручними засобами, викруткою, ножицями.