Що таке дискретна відеокарта?

Що таке дискретна відеокарта?
Відеокарта вважається одним з головних компонентів комп’ютера. Без неї неможливо уявити сучасний ПК, оскільки саме графічний прискорювач виконує дуже важливу функцію — виводить на монітор зображення.

В сучасний час на моніторі ви можете бачити кольорові картинки, але так було не завжди. Перші відеокарти дозволяли виводити на екран моніторів тільки чорно-білі зображення. Якщо вам цікаво, хто ж бути першовідкривачем «кольорових» відеокарт — читайте тут.

Більш-менш досвідчені користувачі комп’ютерів знають, що відеокарти бувають двох видів: дискретні і інтегровані. У цій статті ми детально розберемо і з’ясуємо що таке дискретна відеокарта, а от у наступній вже про інтегрованою.

Короткий опис

Ну, перш за все дискретна відеокарта — це така відеокарта, яка має власний графічний процесор, який в свою чергу виконує операції по обробці зображень. Також дискретна відеокарта має особисту відеопам’ять (щось схоже з оперативною пам’яттю). Якщо особистої пам’яті недостатньо для обробки інформації — дискретна відеокарта може «запозичити» оперативну пам’ять комп’ютера або ноутбука.

Що таке дискретна відеокарта?
В той час, як інтегрована відеокарта вбудована в материнську плату (або в процесорі), дискретна розміщена на окремій платі.

У звичайних системних блоках дуже рідко можна зустріти дискретну та інтегровану відеокарту одночасно. Але в ноутбуках зовсім зворотна ситуація. Зараз на ринку комп’ютерної техніки практично кожен ноутбук має як інтегровану так і дискретну відеокарту. Це призначено для того, щоб економити енергоспоживання пристрою. Наприклад, коли ви запускаєте гру — включається дискретна, а коли дивитеся фільм — інтегрована.

Але тут також не менш важливу роль відіграє і продуктивність відеокарти. Дискретна вважається більш «потужної» (більш висока продуктивність) в порівнянні з інтегрованою. При виборі комп’ютера для ігор обов’язково врахуйте цей момент. Рекомендуємо вам також прочитати статтю про те, як вибрати монітор для ігор.

До речі цей перехід між відеокартами здійснюється абсолютно без будь-яких ускладнень для роботи вашого ноутбука. Тому багато користувачів і не знають, що на їх пристроях присутня відразу дві відеокарти.

Головні достоїнства дискретних відеокарт

Тепер давайте розберемося з достоїнствами дискретної відеокарти:

1. Висока продуктивність. Дозволяє виводити на монітор більш якісне зображення з високою деталізація, а також добре обробляє всі процеси, пов’язані з графікою. Не варто забувати, що і системні вимоги до ігор та програм ростуть в алгебраїчної прогресії.
2. Монітори з високою роздільною здатністю. Дискретна відеокарта дозволить виводити якісну картинку на монітори, які мають дуже високий дозвіл. При цьому якість не буде губитися.
3. Простота заміни. Дискретну відеокарту легко замінити на нову, в порівнянні з інтегрованою. При поломці останньої вам доведеться купувати всю материнську плату.
4. Робота спільно. Ви можете підключити відразу кілька дискретних відеокарт до одного комп’ютера. Тим самим ви будете збільшувати графічну продуктивність».
5. Охолодження. Важливим достоїнством дискретної відеокарти є вбудовані в неї кулери (один або кілька) або радіатор. Це дозволяє значно поліпшити охолодження відеокарти.

Що таке дискретна відеокарта?
Якщо ви досі не знаєте яка відеокарта встановлена на вашому комп’ютері або ноутбуці — вам допоможе ця стаття. Також не забувайте стежити за температурою вашої відеокарти. Передчасно усунувши несправності ви можете запобігти її вихід з ладу, а також заощадите значну кількість грошових ресурсів.

Підсумки

Тепер ви знаєте що таке дискретна відеокарта і чим вона краще інтегрованою. Недолік дискретних відеокарт лише одна — висока вартість. Іноді ціна на «графічне ядро» вище, ніж всі інші компоненти комп’ютера разом узяті (клавіатура+миша+монітор+колонки+системний блок).

Під кінець хотілося б також порекомендувати вам статтю – “Як вибрати відеокарту для комп’ютера?”

Що таке дискретна відеокарта?