Доброго дня дорогі читачі. Сьогодні ми з вами розберемося, що таке файл hiberfil.sys і як його видалити. Скажу відразу, що описаний нижче метод позбавлення від цього файлу дозволить значно скоротити витрату пам’яті на локальному системному диску.


Напевно, ви вже здогадалися, що hiberfil.sys знаходиться в корені вашого жорсткого диска. Він присутній у всіх операційних системах Windows: Vista, 7, 8, 10 і навіть XP.

Чесно кажучи, я раніше ніколи і не замислювався, що існує такий досить важкий файл, поки не вирішив почистити «Локальний диск C» від сміття. Спочатку я виконав всі відомі мені процедури та почистить папки з тимчасовими файлами, але все ж залишився незадоволений результатом. І тут абсолютно випадково я натрапив на одному з форумів на тему, присвячену вищезгаданому файлу і зацікавився.

Тепер поділюся з вами своїм досвідом і інформацією, яку вдалося нарити на hiberfil.sys .

В операційній системі Windows (незалежно від версії) існує два режими керування живленням: сплячий і гібернація. При перекладі комп’ютера або ноутбука в режим гібернації автоматично створюється файл hiberfil.sys в якому зберігається увесь вміст оперативної пам’яті.
Природним чином цей файл зберігається на жорсткому диску і переписується кожного разу при новому перекладі компа в гібернацію. Особливу важливість цей файл не несе, тому від нього можна позбутися.

Щоб видалити файл Hiberfil.sys необхідно вимкнути режим гібернації, використовуючи командний рядок. Якщо ви вимкніть сплячий режим через параметри електроживлення – файл не піде.

Отже, відкриваємо ” командний рядок через меню «Пуск», попередньо вписавши в пошуковий рядок фразу «CMD». Найголовніше, щоб ви не забули запустити командний рядок від імені адміністратора.


Далі введіть наступну фразу «powercfg -h off» – це команда відключить сплячий режим, а разом з цим видалить файл hiberfil.sys


Після чого ви помітите, що режим Гібернації зникне з меню вимикання.

Тепер ми завершили всі процеси, пов’язані з гибернацией, а тому можемо спокійно видалити файл hiberfil.sys . Але бувають ситуації, коли після відключення через командний рядок режиму сну файл hiberfil зникає самостійно.