Доброго дня дорогі читачі. Сьогодні ми з вами продовжимо розбиратися у видах відеокарт і в цій статті поговоримо про інтегровані відеокарти. Нагадаємо, що в минулій статті ви могли дізнатися, що таке дискретна відеокарта.

Короткі відомості

Інтегрована відеокарта — це така відеокарта, яка вбудована в материнську плату і процесор. Відповідно вона є невід’ємною частиною одного з перерахованих вище чіпів.

Історія появи першої в світі “кольоровий” відеокарти Cromemco Dazzler

У випадку виходу з ладу інтегрованої відеокарти вам доведеться купувати і материнську плату і процесор. Це величезний мінус в порівнянні з дискретними відеокартами. Зараз більшість персональних комп’ютерів працюють з інтегрованою графікою. Насамперед це обумовлено дешевизною ціни інтегрованих відеокарт.


Також хотілося відзначити, що інтегрована відеокарта не має власної пам’яті, а використовує оперативну пам’ять комп’ютера. У цьому випадку, якщо ви хочете пограти в останні ігрові новинки — необхідно докупити плати оперативної пам’яті. До речі, для тих хто не знає як вибрати оперативну пам’ять для комп’ютера — читайте цю статтю з докладними інструкціями.

Переваги інтегрованої відеокарти

1. Ціна. Як і говорилося нижче в статті ціна комп’ютера або ноутбука з інтегрованою відеокартою значно нижче, ніж з дискретною.
2. Енергоспоживання. Ноутбук з інтегрованою відеокартою буде витрачати значно менше заряду батареї, ніж з дискретною.
3. Шум. Мало значуща перевага, але все ж. Комп’ютери з інтегрованою відеокартою видають менше шуму, оскільки не мають додаткових кулерів.

Недоліки

1. Продуктивність. Інтегровані відеокарти мають дуже низьку продуктивність, ніж дискретні. Особливо це відбивається в 3D графіці.
2. Якість зображення. Логічний недолік, який випливає з попереднього пункту.
3. Оперативна пам’ять. Величезний мінус інтегрованих відеокарт, який обмежує користувачів комп’ютерів. Але для перегляду фільмів або роботи з програмами найчастіше такий відеокарти цілком достатньо.
4. Температура. Важливим є і спостереження за температурою процесора, в який вбудований ваша відеокарта. Тому радимо вам регулярно користуватися відповідними програмами.

3 кращих програми для 3D моделювання

Якщо ви досі не визначилися, яку з відеокарт ви хочете придбати — радимо прочитати цю статтю, в якій детально описані рекомендації і поради.

На цьому все, з відеокартами начебто розібралися. Тепер ви точно знаєте, що таке інтегрована відеокарта і дискретна, їх переваги та недоліки, а також чим вони відрізняються один від одного.