Іноді, коли у користувача ПК щось пішло не так, або він хоче примусово закрити програму або завершити процес, він користується так званим Диспетчером завдань».

Диспетчер завдань – це програма (або корисність), яка на екран Вашого комп’ютера виводить список всіх запущених процесів, які проходять у вашому комп’ютері, а також ресурсів, які він споживає. За допомогою даної утиліти можна завершувати різні процеси, а також виставляти їм окремий пріоритет. Ну, це в двох словах. Зараз же, я хочу розповісти Вам про такому процесі як smss.exe. Ви, напевно, з таким стикалися. Запустили «диспетчер завдань» а тут БАЦ, побачили якийсь процес smss.exe, про який, до речі, дуже часто запитують на різних формах в інтернеті, так як даний процес дуже часто викликає підозру, що, власне, небезпідставно.


Взагалі, по своїй суті процес smss.exe – це звичайний системний процес. Якщо говорити коротко, то це процес є підсистемою менеджера сеансів, який відповідає за запуск користувальницьких сеансів. Ну, припустимо при аварійному завершенні процесів, система все ще відповідає на запити. Що б цього не відбувалося, для цього і існує процес smss.exe. Чіпати його я настійно не раджу, а вже завершувати тим більше. Хоча це навряд чи у Вас вийде.

Так ось, якщо це звичайний процес, що може викликати підозру? Відповідь досить проста, але хитрий. Уважно! Запам’ятайте! Даний процес або його виконуваний файл повинен мати адресу «C:WINDOWSSYSTEM32smss.exe». Це є правильним і нормальним. В цьому випадку все в порядку. Але, якщо раптом адресу даного процесу або його виконуваного файлу інший, який не підходить під «C:WINDOWSSYSTEM32», то це явна ознака наявності вірусу. Саме під такою назвою маскуються деякі віруси. Тому перше, що потрібно зробити, це прогнати Ваш комп’ютер антивірусною програмою.

В принципі, цей процес цілком можна завершити «диспетчера завдань», тоді робота операційної системи припиниться. Іноді може навіть бути, що комп’ютер може працювати без запущеного процесу smss.exe.