Робочий стіл — це те, що ви бачите після включення комп’ютера і завантаження Windows. Він включає 2 частини:

  • панель завдань;
  • область ярликів.

Як працювати з областю ярликів

На області ярликів розташовані ярлики програм, тобто значки, які є прямими посиланнями на програми та дають можливість швидко запускати їх відразу з Робочого столу. Важливо усвідомити, що це лише ярлики, програми зберігаються в іншому місці. Так що не турбуйтеся, якщо ви випадково видалили який-небудь з ярликів. Сама програма продовжить нормально працювати. Потрібно просто знайти її і заново створити ярлик.

Ще один важливий момент. Багато новачків думають, щоб записати програму на флешку або диск, достатньо скопіювати її ярлик. Це зовсім не так, тому що ярлик — це лише дверцята, через яку ви заходите в програму.

До речі, намагайтеся не розміщувати на робочому столі багато ярликів. По-перше, вам важко буде відшукати потрібний серед них, а, по-друге, це збільшить час завантаження вашого комп’ютера. Залишайте на робочому столі ярлики лише тих програм, якими ви найчастіше користуєтеся.

Також не тримайте на Робочому столі важливі документи, так як при збоях системи ви ризикуєте безповоротно втратити. Замість цього зберігайте їх в Моєму комп’ютері, конкретно, на дисках D або E.

Особливості панелі завдань

У нижній частині робочого столу знаходиться Панель задач і виглядає вона як горизонтальна смуга, на якій розташована кнопка Пуск, панель і Область повідомлень. Коли ви натискаєте на кнопку Згорнути в заголовку програми, її робоче вікно зменшується до кнопки на Панелі завдань.

Головне меню дозволяє вам побачити всі встановлені на комп’ютері програми і збережені на дисках документи. Щоб відкрити Головне меню, клацніть мишею по кнопці Пуск.

Мовна панель потрібна для перемикання режиму введення тексту з клавіатури: один режим передбачає введення англійських символів, інший — росіян.

У правій частині Панелі задач розташована Область сповіщень. На ній видно системні годинник, а також значки деяких працюють у цей момент програм.

Панель швидкого запуску відображається у Панелі завдань автоматично. Вона може включати ярлики встановлених програм. При клацанні мишею по якій-небудь ярлику відкривається відповідний додаток.

Зазвичай на Робочому столі видно наступні системні значки, звернутися до функцій яких можна два рази клацнути мишею.

  • Мій комп’ютер. Через нього ви потрапляєте до папок, дисків та деяким віддаленим пристроям на вашому комп’ютері.
  • Мережеве оточення. Натиснувши на неї, ви побачите ресурси локальної мережі.
  • Мої документи. Натиснувши на нього, ви потрапите в папку Мої документи, що використовується для зберігання файлів.
  • Кошик. Це значок відкриває папку Корзина, в яку тимчасово зберігаються всі файли, видалені користувачем під час роботи.