Що таке rthdcpl.exe

Що таке rthdcpl.exe

Багато програми налаштовані таким чином, що після установки вони автоматично завантажуються при старті системи. Так себе вести можуть не тільки безпечні виконувані файли, але і більшість шкідливих об’єктів.

Заглянувши в черговий раз в «Диспетчер завдань», бачимо все тугіше невідому службу «rthdcpl.exe». Тут багатьом стає цікаво, що це за об’єкт і які функції виконує. Давайте розберемося в цьому питанні.

Сьогодні ми розглянемо:

  • 1 Навіщо потрібна служба rthdcpl.exe
    • 1.1 Rthdcpl.exe від виробника Realtek
    • 1.2 Rthdcpl.exe від невідомого виробника

Навіщо потрібна служба rthdcpl.exe

Rthdcpl.exe від виробника Realtek

В більшості випадків даний файл є частиною програми «Realtek HD Audio Control Panel». Це можна подивитися в диспетчері завдань. Навпроти назви служби можемо побачити опис з назвою постачальника послуг.

Що таке rthdcpl.exe

Сама програму можна знайти в нижній частині екрана (треї). Натиснувши на спеціальний значок побачимо її графічний інтерфейс.

Що таке rthdcpl.exe

Головне призначення Realtek HD Audio Control Panel – настройка звукових ефектів. Тут кожен користувач зможе змінити деякі параметри для досягнення ідеального звучання. Приміром, при використанні програми для запису відео з голосом, результат виходить занадто тихим з різними перешкодами. Тут зможе знадобитися налаштування звукової панелі Realtek HD Audio Control Panel.

У випадку, якщо користувач особливо не звертає уваги на звук і користується стандартними налаштуваннями, цю службу можна відключити. Вона хоч і вимоглива до ресурсів системи, але все ж використовує їх, що при слабких параметрах може бути критично.

У рідкісних випадках програма може видавати помилки і конфліктувати з іншими програмами, тому іноді її просто необхідно відключити.

Rthdcpl.exe від невідомого виробника

Якщо в диспетчері завдань не відобразилося назва виробника, то ми маємо справу з типовою шкідливою програмою. Багато загрози можуть маскуватися під відомі програми та служби, не виняток і rthdcpl.exe.

Щоб переконатися, що перед вами дійсно загроза, необхідно натиснути правою клавішею на підозрілої службі в диспетчері завдань і перейти до процесу. Потім відкриваємо розташування файлу. Безпечний файл повинен бути в папці Windows/System 32 та іншого розташування бути не може. Якщо ваш файл був знайдений по іншому шляху, ми точно маємо справу з загрозою.

Для її усунення необхідно провести повну перевірку своїм штатним антивірусом.

Що таке rthdcpl.exe

Потім можна скористатися портативної утилітою AdwCleaner.

Що таке rthdcpl.exe

Після очищення всіх підозрілих об’єктів необхідно перезавантажити комп’ютер.

Не варто намагатися зупинити шкідливу службу або процес. Вона все одно буде запущена при наступному перезавантаженні. Ручне видалення займає тривалий час і вимагає очищення багатьох директорій, включаючи системний реєстр.

З усього вищесказаного можна підвести підсумок, що файл rthdcpl.exe не є обов’язковим у системі. За бажанням користувача можна залишити як є або відключити в автозавантаженні.