Що таке Рунет сьогодні

Рунет це (рун?ет, також російський Інтернет) — частина Всесвітньої павутини російською мовою. Общераспространен в різному відношенні на всі континенти світу, включаючи Антарктиду, однак найбільше зосереджений у країнах СНД і, найбільше, це в Росії.

Домени з найвищою часткою вживання російської мови це: національний .ua (InterNIC), .рф, .ua, .su, .by .kz, .org і .com. Російською мовою можна реєструвати адреси (IDN) доменів, наприклад, частково — в .com і .su і цілком — в .рф. Зараз далеко не усі відомі україномовні сайти розташовуються в доменах країн колишнього СНД, і взагалі в країнах СНД. Наприклад, соціальна мережа «В контакті» застосовує популярний домен vk.com, а російська енциклопедія Вікіпедія — ru.wikipedia.org.

Що таке Рунет сьогодні

Російськомовний Інтернет ринок достатньо великий. Так, функціонуючи лише в Росії, Україні, Білорусі і Казахстані, найбільша російська пошукова компанія Яндекс, тільки з допомогою російськомовних користувачів посіла 4 місце серед усіх світових пошукових систем.

У найбільшої російськомовної країні, Росії, збільшення проникнення глобально мережі Інтернет вже явно сповільнюється, проте в інших країнах СНД ступінь використання Інтернету спостерігається потенціал зростання (з недавніх пір вручається Премія Рунета). У Рунеті як і в Силіконовій долині безліч талановитих розробників.

Рунет або ресурси російською мовою, за офіційними джерелами станом на січень 2011 року були 80 % веб-проектів українського сегмента глобальної мережі. Згідно з проведеним аналізом 13 січня 2011 року, серед кращих 500 сайтів, що входять в рейтинг порталу bigmir)net «Топ-25», російськомовних сайтів налічувалося 82 %, а двомовних — 16 %.

Велика частина інтернаціональних сайтів у всьому світі мають російськомовні версії. У багатьох країнах СНД, де російська мова не вважається державним, безліч державних установ мають варіації і російською мовою.

Згідно з дослідницькими даними Яндекса, російська — є основною мовою для більш 90 % сайтів, в цілому (з своєї термінології Яндекса), а в даних пошуку Яндекса на зиму 2010 в Рунеті нараховувалося близько 15 млн. сайтів (це близько 7% від усього Інтернету — Russian Net).

Runet що це таке

Рунет (словотвір «ru» — це код Росії, імені домену або російської мови + постфікс «net» — це мережа) — якась частина Інтернету. У терміна немає однозначного тлумачення.

Відповідно різними визначеннями, Рунет — це:

 • російсько-орієнтовані і російськомовні сайти (існуючі всіх доменів Internet);
 • сервери, що знаходяться в домені ua, рф, su, uz, ua, am, az, ge, kz, md, kg, укр, by;
 • російський компонент глобальної мережі (це визначення застосовується російськими держ. структурами);
 • Інтернет ресурси в домені .ua (лише в 2004 році при формуванні Премії Рунета ратифицировалось, що «Рунету 10 років»).

Ресурси російською мовою можуть розміщуватися у всіх доменах, а відповідні сервера можуть фізично розміщуватися в будь-якій державі світу (наприклад: сервер російської Вікіпедії фізично знаходяться в Голландії і домен зареєстрований .org). До Рунету як правило відносять не тільки WWW-сайти, але і російськомовні списки поштових розсилок, і FTP-сервери, IRC-конференції, локальні мережі будь-яких масштабів. Їх можуть використовувати російськомовні громадяни будь-якої країни. Технічно Рунет можливо визначити з російської спеціальної кирилічному кодуванні (charset=windows-1251).

Що таке Рунет сьогодні

На швидкість розвитку Рунета посприяли і російськомовні користувачі популярної комп’ютерної мережі FidoNet.

Інші сегменти Інтернету

За аналогічним принципом почали називати й інші частини Інтернету, які є країнами колишнього СРСР.

 • казахський Інтернет — «Казнет»;
 • білоруський — «Байнет»;
 • український — «УАнет»;
 • татарський — «Татнет»;
 • узбецьким — «Узнет».

Статистика

Загальна кількість “російських” інтернет-користувачів (Russian Internet)— 70 800 000, це близько 3 % від загальної кількості користувачів у світі, і відповідно — 9 місце. Загальна статистика:

По частці контенту російську мову на 3 місці з 6 %.

Що таке Рунет сьогодніЗгідно зі статистичними даними моніторингу Internet World Stats, у 2010 році «індекс інтернетизації» дорівнював 4,1 %, що становить 6,1 млн. осіб.

Що таке Рунет сьогодніУ грудні 2011 року користується авторитетом аналітичне агентство TNS Gallup Media опублікувало власні виміри зростав. Інтернету і оцінило його щомісячну активну аудиторію в 70 млн. чоловік.

Що таке Рунет сьогодні

За даними довідника ЦРУ в Росії чисельність інтернет-хостів у 2011 році склало 11,282 млн, а кількість інтернет-користувачів у 2009 рік переступив позначку в 40 млн, що має Росію за цими показниками на 10 сходинку у світі.

Що таке Рунет сьогодніВ індексі пошукової системи «Яндекс» збережено 140 тисяч ГБ текстових даних (або майже 3 трильйони слів); якщо роздрукувати всю цю інформацію, вийде куб висотою з десятиповерховий будинок з 11 мільярдами сторінок. Більше 50 % сайтів складаються всього з однієї сторінки, 90 % інформації зосереджено менше ніж в 1% сайтів, — підготовлено електронним журналом.

За рейтингом TNS Gallup найпопулярнішими топ-сайтами в Рунеті є:

Що таке Рунет сьогодні

(Для збільшення Натисніть на зображення)

 • Yandex.ru
 • Mail.ru
 • Vk.com
 • Google.ru
 • Odnoklassniki.ru
 • Google.com
 • Youtube.com
 • Rambler.ru
 • Wikipedia.org
 • Livejournal.com