Ця область сповіщень застосовується для програм, які працюють в системі тривалий час або ж постійно, але при цьому використовуються рідко. Це можуть бути антивіруси, ICQ, Skype і інший софт. Трей дозволяє лівою клавішою миші вивести на екран інтерфейсне вікно потрібної програми. Шляхом нескладної установки за допомогою спеціальних програм можна помістити будь-яку програму в трей.

Трохи з історії системного трея

Спочатку, в часи Windows-95, системний трей використовувався для виведення користувачеві невеликих системних повідомлень, наприклад, про початок або неможливості друку документа на принтері, про переповнення жорсткого диска і т. д. В цьому були і свої мінуси. Багато програми поміщали в треї свої значки, і він ставав надто захаращеним.

З появою Windows XP системний трей став більш сучасним у частині відображення значків. Тепер з’явилася можливість його налаштовувати. Можна приховати непотрібні програми і показувати тільки ті, які потрібні постійно.

Як позбутися від значків видалених програм в треї?

В нових операційних системах на кшталт Windows 7 і вище поступово в системному треї скупчуються значки вже видалених програм. Щоб позбутися цього виконайте ряд нескладних команд.

 • Запустіть редактор реєстру, натиснувши кнопку «Пуск» – «Виконати» або ж поєднання клавіш «WIN + R«. У вікні введіть команду regeditі натисніть «Enter«.
 • У вас з’явиться вікно з назвою «Редактор реєстру». Перейдіть по шляху:

  HKEY_CLASSES_ROOT/Local Settings/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/TrayNotify

 • Тепер видаліть наступні ключі:
  — PastIconsStream;
  — IconStreams.
  Для цього виділіть дані ключі і натисніть delete на клавіатурі.
 • Далі перезавантажте систему.
 • Відбудеться зникнення значків раніше видалених програм і установка значків за замовчуванням.
 • Для зміни області сповіщень (системного трея) створено величезну кількість різних програм (платних і безкоштовних). Вони дозволяють значно збільшити його площу, поліпшити багато характеристики. Використовувати їх чи ні – справа кожного. Важливий нюанс – вони витрачають оперативну пам’ять, особливо це відчувається, якщо комп’ютер слабкий. Ну ось і все про системному треї на сьогодні.