Що значить, кешування пам’яті в Диспетчері завдань?

Якщо ви бачили в Диспетчері завдань запис про кешуванні пам’яті, то напевно задавалися питанням, що це власне таке? І що це за число напроти цього напису, добре це чи погано, коли кеш великий? Давайте коротко постараємося відповісти на ці питання.

Що значить, кешування памяті в Диспетчері завдань?

В даному випадку, кешування пам’яті — це об’єм оперативної пам’яті, який розміщений у файлі підкачки. Це в загальному тоні погано, але з вінчестера (жорсткого диска) обмін даними відбувається повільніше, ніж з фізичної (оперативної) пам’яті.

Спробуйте зовсім відключити файл підкачки і тим самим перевірити, чи буде швидше працювати ваш комп’ютер, наприклад, запустивши складну програму, типу 3D Mark, або Photoshop. Однак якщо ваша оперативна пам’ять не може похвалитися більшим числом, то пам’ятайте, що в разі якщо оперативна пам’ять забита вщерть, тимчасову її роль виконує саме кешування пам’яті, тому в разі якщо ви граєте в улюблену гру, кеш буде дуже корисний, щоб вас не викинуло на робочий стіл.

Вплив наявності і відсутність кеш-пам’яті і її обсягу на зростання продуктивності ЦП показано в таблиці «Розмір і ефективність кеш-пам’яті».

Розмір кеш-пам’яті Частота попадань, % Зростання продуктивності, % Немає кеш-пам’яті DRAM з 2 TW — 0 16 Кб 81 35 32 Кб 86 38 64 Кб 88 39 128 Кб 89 39 Немає кеш-пам’яті SRAM без TW — 47