Зазначена помилка властива комп’ютерів, зібраних на базі AMD компонентів. У своїй абсолютній більшості даний випадок «вильоту синього екрану смерті» є результат некоректної роботи відеокарти. Не важливо, який тип графічного пристрою обробки відеоданих ви використовуєте: дискретний модуль GPU або інтегровану відеокарту — проблема тотожна для всіх графічних схем. Головне завдання — позбутися від проблеми «Синій екран 0x00000116 atikmpag.sys». Причому самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців. Про те, як і що слід зробити, читайте в цій статті.

Сьогодні ми розглянемо:

 • 1 Першочерговість дій щодо усунення помилки 0x00000116
 • 2 Програмне усунення BSOD помилки: драйвер і його працездатність
 • 3 Головний «енергетичний пособник «Синього Шоу»
 • 4 Програмні Овер-помічники, або, Як може допомогти тонка настроювання відеокарти
 • 5 Підводячи підсумки

Першочерговість дій щодо усунення помилки 0x00000116

Насамперед потрібно перевірити системний блок комп’ютера на предмет забруднення. Пилові нашарування всередині корпусної частини ПК — найлютіший ворог апаратних компонентів комп’ютера. Особливо критично дана обставина для портативної електроніки — ноутбуків.

У «десктопом випадку» все легко вирішується — знімаємо захисну кришку системного блоку і проводимо ретельне прибирання внутрішнього простору корпусу. Якщо забруднення досягло свого критичного стану (ого, як все запущено!), слід демонтувати процесорний кулер охолодження і замінити термопасту CPU.

Теж саме слід виконати і з відеокартою (в тому випадку якщо ви використовуєте дискретний графічний модуль). Загалом, потрібно провести тотальну профілактику з очищення всіх апаратних компонентів обчислювального пристрою.

З портативними комп’ютерами дещо складніше. Оскільки конструкційною особливістю ноутбуків є їх компактність, що вкрай ускладнює реалізацію сценарію «доступ до внутрішніх компонентів комп’ютерної системи». Тим не менше при дотриманні елементарних правил безпеки та керуючись технічною документацією на пристрій успішність проведення профілактичних заходів з очищення комп’ютера від пилу гарантована.

Безумовно, підготовка в останньому випадку вкрай важливий фактор: потрібно твердо знати, що де знаходиться і яким чином демонтуються корпусні частини ноутбука. В іншому випадку велика ймовірність того, що пластик буде деформований, фіксатори поламані, а болти і гвинти в процесі кінцевого складання виявляться зайвими (прочитайте цю статтю, і ви зрозумієте, наскільки все серйозно!).

Програмне усунення BSOD помилки: драйвер і його працездатність

Найчастіше все можна виправити шляхом перевстановлення ПЗ, яке і управляє роботою відеоадаптера. Працездатний драйвер можна і потрібно завантажувати тільки з офіційного сайту виробника самої материнської плати або окремо представленої комплектуючої для комп’ютера (ноутбука).

 • Драйвера для відеокарт NVIDIA — http://www.nvidia.ru/Download/index.aspx?lang=ru.
 • Програмне забезпечення для ATI графічних модулів — http://support.amd.com/en-us/download .

Перед тим як встановити актуальну версію оговариваемого ПО слід провести коректну деінсталяцію старого драйвера, що передбачає повне видалення даних про пристрої з директорії системного реєстру Windows (існує спеціальна програма, яка неймовірно спрощує план виконання пошуку і видалення керуючого ПО — завантажити Driver Sweeper можна звідси).

 

Важливо знати: у цій ситуації не завжди завантаження, а згодом встановлення і використання «самої свіжої версії драйвера» дозволяє порушену проблему. Найчастіше вибір відповідного ПЗ для управління відеокартою залежить від багатьох факторів:

 • Версія операційної системи та її редакційна розрядність;
 • Наскільки застаріла модифікація використовуваного GPU модуля;
 • Відповідає відеокарта системним вимогам конкретного ігрового додатка або ж іншого типу програмного забезпечення.

Список можна продовжувати ще довго. Однак все вищезазначене є основним джерелом «протиріч» при виникненні помилки — 0x00000116 atikmpag.sys.

Головний «енергетичний пособник «Синього Шоу»

Особливе місце в списку «винуватців» ситуації, проблеми займає системний блок живлення. Якщо ваш БЖ має не достатньою потужністю, то синіх екранів не уникнути. Перевірити працездатність блоку живлення елементарно: демонтуйте зазначений компонент електричного живлення комп’ютера і перевірте всі вихідні напруги на клемах БЖ (матеріал цієї статті вам в поміч!).

Інший спосіб переконатися в енергетичній компетентності використовуваного блоку живлення — це провести програмну діагностику пристрою за допомогою однієї з програм діагностики Aida64 (клікнути по назві і перейди на сторінку завантаження цього софта).

 • Запустіть програму.
 • Скористайтеся вкладкою «Датчики».
 • Переконайтеся, що свідчення у пункті «Напруги» відповідають стандартним значенням номінальних характеристик БП (інформація стандартного типу).

У тому випадку якщо ви не бачите показання занадто відхиляються в сторону від еталона — зробіть заміну енергетичного компонента комп’ютера. Не забувайте, що занадто багато «апаратної обвіски» материнської плати (потужність будь-якого БЖ обмежена апріорі!) також може бути причиною появи BSOD помилки.

Програмні Овер-помічники, або, Як може допомогти тонка настроювання відеокарти

На ринку програмного забезпечення досить багато спеціалізованого софту допомогою якого користувач може провести тонке налаштування відеоадаптера. Таке дозволяє істотно збільшити продуктивність відеокарти, або, навпаки, знизити частоту GPU до рівня — прийнятний.

 

Залежно від модифікації вашого графічного процесора виберіть найбільш оптимальний варіант «утихомирующего ЗА».

Не оперуйте занадто великими значеннями, знижуйте (а може потрібно і збільшувати!) частоту графічного ядра плавно і розмірено, синхронно моніторячи температурні показники GPU.

Після кожного застосованого зміни проводите програмний тест, до тих пір, поки не отримаєте позитивний результат. Пам’ятайте, правильна діагностика обладнання допоможе вам уникнути «глобальних» проблем!

Підводячи підсумки

Отже, тепер вам відомо, що потрібно зробити для того, щоб позбутися від цієї «синьої проблеми». Звичайно ж, прочитаний вами, дорогі друзі, матеріал лише частина рішень. Однак з високою часткою ймовірності описаний алгоритм дій вам допоможе. Впевнені, у вас все вийде. Продуктивності вашого комп’ютера оптимальної графіки!