Добрий день! На жаль, в останні роки закони, що стосуються дотримання авторських прав, все більш посилюються. Цілком можливо, що вже завтра ваш улюблений сайт може бути заблокований у Росії на невизначений час. Тому, потрібно бути готовим до такого роду подій. Сьогодні ми розглянемо декілька простих методів обходу блокування сайтів. Всі ці методи прості, зручні і легальні. Витратьте 5 хвилин на прочитання статті і ви зможете зайти на будь заблокований сайт.

 Турбо-режим Opera і Яндекс-браузері.

Мабуть, найпростіший, але не завжди адекватно працюючий спосіб – це включити режим турбо Opera і Яндекс-браузері. В даному випадку ваш трафік буде стискатися серверами браузерів і потім передаватися Вам. Сайт буде вважати вам іноземцем і заблокована інформація буде доступна для Вас. Як додатковий ефект – більш швидке відкриття сайтів на повільному інтернеті.

У мобільних браузерах Opera і Google Chrome існує режим стиснення трафіку. Його також можна використовувати для обходу блокування сайтів. Метод цілком працездатний. Заблоковані сторінки вантажаться швидко.

Можливо, вам також знайомий метод, коли заблокований сайт відкривається через Google Перекладач. Хоча цей варіант деколи може допомогти, але швидше за все спроба відкрити заблокований сайт Google Перекладач буде невдалою або сайт відкриється з спотвореннями дизайну. Тому простіше і зручніше використовувати попередні методи.

Онлайн-сервіси для обходу блокування сайтів.

Існує безліч онлайн-сервісів для обходу блокування сайтів. Функціонал у них практично ідентичний. Копіюєте адресу потрібного сайту, введіть в поле на головній сторінці сервісу – і вуаля. Незважаючи на уявну простоту, мені цей метод не подобається. По-перше, незручно постійно вводити адреси заблокованих сайтів. По-друге, багато хто з подібних ресурсів перенасичені рекламою, яку вони виводять разом зі сторінками необхідного Вам сайту. По-третє, дизайн шуканого сайту частенько виглядає криво після відкриття онлайн-сервісом. Якщо цей спосіб вам зручний, то можна скористатися наступними онлайн-сервісами для обходу блокування сайтів.

Hideme.ru — недорогий, неймовірно зручний і функціональний сервіс для обходу блокування сайту з будь-якого пристрою

https://www.proxfree.com – зручний безкоштовний сервіс для обходу блокування сайту без реклами. Працює швидко і чітко.

http://www.proxyweb.net/ — ще один, якщо перший не сподобався

https://www.hidemyass.com/ru/ — теж відмінний сервіс, який може багато чого, але платний

Програми для смартфона для обходу блокування сайтів

Якщо вам необхідно подивитися заблоковані ресурси на iPhone або iPad, те найпростішим і доступним рішенням буде скористатися браузером Onion, який використовує у своїй роботі широко відому мережу Tor, трафік в якій практично неможливо відстежити. Хоч і програма платна, але її ціна – лише 1 долар. Використовувати ви її зможете відразу на всіх своїх пристроях Apple.

Виглядає програма як звичайний браузер, з тією лише різницею, що відкриває абсолютно будь-які сайти.

Якщо ви є щасливим володарем пристрої на базі Андроїд, то можете скористатися аналогічною програмою під назвою Orweb.

Думаю, вона припаде вам до душі. Програма безсумнівно є простим і ефективним способом для обходу блокування сайтів на мобільних пристроях.

 

Плагіни для браузера для обходу блокування сайту.

Використання плагінів браузерів для обходу блокування сайтів є простим і доступним методом. Для Google Chrome і Mozilla Firefox існує прекрасний плагін friGate. Особливо важливо, що цей плагін не впливає на швидкість відкриття заблокованих сайтів, так як вступає в роботу тільки коли ви заходите на заблокований ресурс про що вам і повідомляє зміною іконки на панелі браузера. Адреси заблокованих ресурсів плагін беріз з власного списку, який оновлюється досить часто.

Також існує альтернатива у вигляді плагіна HOLA. Даною плагін дозволяє вручну вибрати країну, VPN якій ви будете використовувати. Сайти іноді відображаються некоректно. Як відзначають творці, більшою мірою плагін призначений для перегляду мультимедійного контенту. Прискорення завантаження в даному випадку досягається за рахунок пристроїв інших користувачів, на яких встановлено цей плагін.

Один з кращих плагінів для відкриття заблокованих сайтів — це Zenmate. Працює з Chrome, Firefox, Opera. Також функціонує на Android b iOS. Безкоштовний плагін, обіцяє не тільки відкривати заблоковані сайти, але й шифрувати і захищати ваш трафік. Плагін і справді чудово впорався зі всіма видами блокувань, хоча і дещо уповільнив серфінг в мережі. Можна включати плагін за необхідності, благо для цього достатньо одного кліку мишкою. Вимагає електронну пошту для активації.

Програми для Windows і Mac для обходу блокування сайтів.

Для обходу блокування сайтів на Windows і Mac можна використовувати спеціалізований браузер Tor. Браузер не лише дозволить вам заходити на будь-які сайти, але і буде шифрувати передаються вами дані. На жаль, сайти з допомогою цього браузера відкриваються не завжди так швидко, як хотілося б.

Ще один варіант настільного рішення – мультиплатформенна програма TunnelBear. Програма буде пропускати весь ваш трафік (а не тільки той, що йде через браузер) через закордонні сервера, дозволяючи переглядати заблоковані сайти і користуватися сервісами, недоступними в Росії (наприклад, прекрасний аудиосервис Spotify). У безкоштовної версії програми доступно 500 мб трафіку в місяць, чого повинно вистачити недосвідченому користувачеві. Якщо ж цього недостатньо, то за 5 доларів в місяць ви можете придбати пакет з необмеженим трафіком і користуватися програмою на 3 будь-яких пристроях (включаючи мобільні). Дуже зручна програма, серфінг доступний з декількох країн, поточна країна змінюється одним клацанням мишки.

Використання сервісу ПростоVPN для обходу блокування сайтів.

І наостанок, трохи про чудовому безкоштовному сервісі ПростоVPN. Антизапрет. Сервіс надає 3 способи перегляду заблокованих сайтів виходячи з ваших потреб – через проксі, за допомогою VPN або через зміну DNS. Я думаю, це один з найбільш простих і ефективних способів для перегляду заблокованих сайтів. Все простіше простого – заходьте на сайт, прямуєте нескладної інструкції – і ви знову маєте доступ до улюбленого ресурсу. Для більшості початківців користувачів найпростішим способом є налаштування проксі в браузері. На це піде кілька хвилин, не більше.

 

Комплексне рішення для доступу до заблокованих ресурсів з усіх пристроїв домашньої мережі.

Якщо вам потрібно, щоб весь ваш трафік був захищений і щоб кожен пристрій у вашій домашній мережі мало доступ до заблокованих ресурсів, раджу придивитися до Onion Pi. Пристрій працює на базі комп’ютера Raspberry Pi. Весь ваш трафік проходить через систему Tor і шифрується. Пристрій вміє роздавати wi-fi. Варто девайс близько 100 доларів, але В Росії не так просто. Якщо все ж надумаєте — ось сайтик, де можна придбати настільки дивний апарат.

Отже, думаю, в даній статті ми розглянули найкращі способи, як обійти блокування сайту. Сподіваюся, що інформація виявилася для вас корисною.