SSD-накопичувачі Transcend SSD370S ємністю 256 і 512 ГБ

SSD-накопичувачі на MLC-пам’яті з SATA-інтерфейсом, поступово починають ставати надбанням історії. У цьому немає нічого дивного: ціновий фактор залишається визначальним, так що TLC-пам’ять повільно, але впевнено продовжує витісняти MLC точно так само, як остання колись витіснила з масових продуктів SLC-пам’ять. Втім, в топовому сегменті поки ще є вибір, і найближчим часом він нікуди не зникне. А ось асортимент SATA MLC (особливо недорогі рішення) поступово скорочується, що робить кожну поки ще присутню на ринку лінійку тим більш цінною.

SSD накопичувачі Transcend SSD370S ємністю 256 і 512 ГБ

Строго кажучи, це сімейство новинкою для ринку не є — SSD370 тестувався ще в 2014 році і був він одним з перших накопичувачів на базі контролера Silicon Motion SM2246EN. Втім, компанія іменує його Transcend TS6500 і не без підстав: прошивка (яка визначає багато) унікальна саме для накопичувачів Transcend, притому, що інші виробники накопичувачів на контролерах Silicon Motion зазвичай використовують референсну систему. Правда, не можемо не відзначити, що номери прошивок обох накопичувачів дуже добре «укладаються» в систему найменування прошивок розробника контролера. А ось «старий» SSD370 нам дістався з версією 20140402, що на неї не схоже. Таким чином, на даний момент підтверджень якоїсь оригінальності контролера і не залишилося.

Загалом, контролер не новий і бюджетний, але в даному сегменті цілком доречний. Тим більше, що більш нові моделі Silicon Motion (вже знайомі нам 2256 і 2258) теж одноядерні чотириканальні, а основні їх відмінності від 2246 (підтримка LDPC-кодів) проявляються при роботі з пам’яттю типу TLC. 370S же, як і 370, використовує MLC-пам’ять, що Transcend особливо підкреслює прямо на упаковці.