Створюємо і відправляємо скріншот одному: покрокова інструкція

У процесі роботи за ПК постійно доводиться робити скріншоти. Наприклад, щоб поділитися з одним знімком екрана, створити презентацію, написати покрокову інструкцію і т. д.

Способів зробити скріншот дуже багато, але я розгляну лише 2 найпопулярніших. Перший – вручну, а другий – автоматичний. У кожному випадку знадобиться не більше 1-2 хвилин часу, і ви зараз особисто в цьому переконаєтеся.

Створення і заливка скріншота на фотохостинг

Отже, перший спосіб – класичний. Його плюс в тому, що нічого додатково встановлювати не потрібно, адже всі виконується стандартними інструментами.

Щоб зробити скріншот на ноутбуці, натисніть сполучення клавіш Fn + Alt + Prt Scr.

Створюємо і відправляємо скріншот одному: покрокова інструкція

На комп’ютерах кнопки Fn немає, тому там досить натиснути Alt + Prt Scr.

Система зробить скріншот і збереже його в буфері обміну (у своїй «пам’яті», якщо можна так висловитися). Далі перейдіть в Пуск – Всі програми – Стандартні, відкрийте Paint і натисніть Ctrl + V (або клацніть ПКМ – Вставити). Ви відразу побачите зроблений раніше скріншот. При необхідності його можна обробити: відрізати, намалювати стрілки, написати текст. Потім збережіть файл у будь-якому потрібному форматі.

В принципі, можна використовувати будь-який інший графічний редактор (Photoshop), але Paint за умовчанням мається на будь-якій системі Windows.

Отже, скріншот готовий і зберігається на комп’ютері. Далі ви можете відправити його:

 • по електронній пошті;
 • у Вконтакте;
 • посиланням.

У перших двох випадках достатньо лише прикріпити файл, вказавши, де він знаходиться. Якщо ж ви хочете скинути скрін екрану, наприклад, Skype або ICQ, то тут краще підійде останній варіант.

Читайте також: Як виправити синій екран смерті у Windows?

Щоб відправити скріншот посиланням, потрібно залити його на будь фотохостинг. Приміром, на Радикал-Фото. Інструкція гранично проста:

 • Зайдіть на сайт radikal.ru.
 • Клацніть на кнопку «Вибрати файли» і вкажіть шлях до зображення, яке хочете відправити.
 • Натисніть «Завантажити на сервер».
 • Створюємо і відправляємо скріншот одному: покрокова інструкція

  Далі виберіть у списку пункт «Посилання» і скопіюйте її в нижньому полі.

  Створюємо і відправляємо скріншот одному: покрокова інструкція

  Після цього надсилайте посилання кому хочете – ваші друзі легко відкриють її зможуть побачити зображення.

  Рекомендую прочитати: Графічні програми для малювання на комп’ютері

  Відправляємо скріншоти через Lightshot

  Якщо не хочете вручну робити скріншоти, можна скористатися спеціальною програмою або розширенням у браузері. Так, їх треба встановлювати, зате ви зможете передавати зображення буквально за 5-10 секунд.

  Наприклад, для цієї мети можна підключити в браузері додаток Lightshot. Користуватися ним дуже просто:

 • Клацніть на фіолетове пір’їнка у правому куті.
 • Виділіть будь-яку область, яку хочете «сфотографувати». При бажанні можете прямо тут обробити зображення – виділити потрібний фрагмент, намалювати стрілку, написати текст.Створюємо і відправляємо скріншот одному: покрокова інструкція
 • Коли все зробите, натисніть на цей значок.
 • Створюємо і відправляємо скріншот одному: покрокова інструкція

  Картинка тут же завантажиться на сервер, і ви побачите посилання на неї. Скопіюйте її та можете відправляти куди завгодно – в ВК, чат, форуми і т. д.

  Створюємо і відправляємо скріншот одному: покрокова інструкція

  Щоб попередньо переглянути скрін, натисніть кнопку «Відкрити». З’явиться нова вкладка, де ви побачите підсумковий результат.

  Як бачите, цей спосіб набагато простіше і зручніше. Рекомендується використовувати саме його. До речі, замість Lightshot можна використовувати будь-яку іншу програму або розширення для браузера. Благо варіантів предостатньо – Joxi, Clip2Net, Awesome Screenshot і т. д.

  Корисно знати: Як зайти в систему в безпечному режимі?

  На цьому все. Тепер ви знаєте, як зробити скріншот і надіслати його другові. Як бачите, це нескладно. Вдома рекомендується користуватися другим варіантом, а на чужому комп’ютері (на роботі або в гостях) можна обійтися класичним способом.