Коли мова йде про телефон для літньої людини, потрібно звертати увагу на зовсім інші характеристики гаджетів.

Адже ні батькам, ні бабусь з дідусями абсолютно непотрібно користуватися якимись сучасними «величезними» смартфонами, або маленькими мобільними телефонами, де на екрані нічого не розбереш.

Спеціально для такого контингенту виробники випускають так звані «бабушкофони».

1. Вимоги до мобільного телефону

Для літньої людини можна взяти спеціальний телефон, який буде призначений саме для зв’язку з родичами та іншими людьми, інші функції типу камери, 4G і якогось великого дозволу екрану зовсім непотрібно.

Адже пенсіонерам немає справи до інтернету, камери та відео на телефоні.

Основні вимоги літніх людей до телефону:
1. Великі кнопки для набору букв і цифр;
2. Великий шрифт цифр на телефонах. Це дасть можливість навіть слабозрячим не надягати окуляри. Розміри написів на дисплеї можуть бути за замовчуванням великими, а можуть налаштовуватися вже на самому телефоні.


Стандартний «Бабушкофон» з великими кнопками

1. Зручний корпус, який в руки тримається і не ковзає з неї;
2. Екран досить чіткими, бажано матовий, щоб екран був видний і при світлі сонця без відблисків. Найчастіше «бабушкофони» вибирають саме монохромним, щоб зображення було чітким, і, як правило, літнім людям взагалі не важливі кольору на їх телефоні;
3. Звук дзвінка і розмови. Невід’ємна частина «бабушкофона», адже з часом слух погіршується, і щоб почути дзвінок – потрібно посилити дзвінок, і голос під час розмови;
4. Звуковий супровід сигналізує про розрядження батареї. А також можливість включення звуку під час натискання клавіш;
5. Просте, зрозуміле меню. Звичайно ж рідною мовою;
6. Мінімум функцій, для того щоб не вибрати що-то випадково. Мінімальна кількість функцій допомагає не заплутатися в телефоні;
7. Часто включена «бабушкофони» включена функція підключення додаткової гарнітури, а саме слухового апарату, якщо потрібно;
8. Велика кнопка «SOS» для екстреного виклику певного номера, або відправки СМС з якимось текстом. Ця функція допоможе хворим літнім людям покликати на допомогу в разі погіршення стану.

2. Настройка «Бабушкофона»

Після покупки телефону, він повинен бути налаштований, адже навряд чи майбутній власник бабушкофона зробити це власноруч навряд чи зможе. Першим ділом налаштуйте саме екран: яскравість і розмір шрифту.

Далі перейдіть в налаштування гучності дзвінка і виклику. Налаштовувати такий телефон слід так, щоб у випадку дзвінка його було чути і з іншої кімнати, але не настільки сильно, щоб людина могла злякатися від зазвеневшего поруч пристрою. Кращий варіант – це функція звуку по наростанню.

Обов’язково налаштуйте «швидкий виклик». Та встановіть важливі номери на потрібні кнопки з цифри 1 по 3. Інші клавіш телефону можуть бути призначені на інші номери, менш важливі, але теж необхідні. Для запам’ятовування номерів під цифрами також знадобиться час.

Саме час перевірити працездатність пристрою. Спробуйте скористатися «забитими» номерами або кнопкою «SOS», якщо все працює – можна користуватися бабушкофоном. Якщо нічого не виходить – спробуйте налаштувати телефон з новою.

3. Кращі моделі «бабушкофонов»

Якщо ви будете знати, за якими критеріями і як можна вибрати кращу модель телефону для літніх людей, тоді ви точно забезпечите постійний зв’язок і безпеку свого родича.

№1. Бабушкофон Philips Xenium E311

Надана модель випускається без основних функцій сучасних смартфонів. Але тут є все те, що потрібно для дідусів і бабусь. По-перше – це яскравий, досить великий дисплей, великі кнопки.

Пристрій підтримує звук натискання клавіш. А також телефон підтримує функцію «Екранна лупа», яка збільшує певне поле на телефоні.

Дана модель підтримує «SoS» кнопку, і вона може бути використана без навушників.

Ціна: 4500 – 5000 рублів

№ 2. Бабушкофон Fly Ezzy5

Популярна модель «бабушкофонов», який є вже не перший рік в попиті. Його часто купують для літніх родичів. Тут є функція «Ліхтарика», «SOS», високоякісні гучні динаміки.

Серед недоліків: незрозуміле, незручне меню.
Ціна: 1700 – 2000 рублів

№ 3. Бабушкофон ONEXT Care-Phone 4

Третє місце в рейтингу популярних «бабушкофонов» займає саме ця модель, її переваги:

1. Великі кнопки і цифри на екрані;
2. Зручний корпусж
3. Досить стриманий, але привабливий дизайн.


Серед незвичайних функцій телефону – підтримка «ліхтарика», «радіо», «SoS», і нарешті «Карта пам’яті».
Недоліки: відсутність кнопки відповідає за включення ліхтаря.
Ціна: 1800 рублів

№ 4. Бабушкофон Texet TM-B116

TM-b116 досить популярний і володіє масою достоїнств. До них відносяться: кольоровий екран з досить великою роздільною здатністю, великі кнопки і написи на них, ємна батарея, яка дає можливість користуватися телефоном протягом тижня без перезарядки.
В комплект з телефонів входить не тільки «зарядка», але і спеціальна підставка для зарядки, спростити процес підзарядки телефону літній людині.

Серед всіх достоїнств, є головний недолік – дрібні літери, які ускладнюють відправку повідомлень, навіть якщо у людини хороший зір.

Ціна: 2000 рублів

№ 5. Бабушкофон DEXP Larus S2

Ларус С2 володіє високоякісним екраном з великою роздільною здатністю, що дає можливість спростити набір номера, читання та написання повідомлень.
Також пристрій оснащений фото-і відеокамерою. Якість звичайно достатньо мале, але літньому власнику навряд чи потрібно більше.
Пам’ять телефону може бути розширена картою пам’яті. Відсутній радіо, але є можливість програвати музичні файли, з тієї ж карти пам’яті.

Цей телефон підійде для більш «просунутих» пенсіонерів, яким цікаво і музику послухати, і сфотографувати що-небудь.
У зв’язку з розширеними функціями, без підзарядки батареї вистачить на 3-4 дні, не більше.
Ціна: 2000 рублів

№ 6. Бабушкофон BB-mobile Comfort VOIIS

Вік – не завжди означає, що сучасні функції гаджетів не потрібні, можливо літній людині потрібна камера, або щось ще.

BB-mobile VOIIS Comfort – телефон-розкладачка. Він володіє гучним звуком, наявністю великого екрану і можливості швидкого виклику, але окремої кнопки під «SoS» немає.
З недоліків: висока ціна і мала час роботи.

Ціна: 5000 рублів

№ 7. Бабушкофон TeXet TM-B450

Розрахований на тих пенсіонерів, які вміють, і хотіли б користуватися сенсорним телефоном.
TeXet TM-B450, крім сенсорного екрану, володіє ще і кнопкою «SoS», док-станцією для зарядки і ліхтариком. При всьому цьому ціна телефону досить низька.

Ціна: 3500 рублів