Бувають випадки, коли користувачеві інтернету від Білайн потрібно виміряти швидкість. Як зробити це найзручніше і отримати найбільш точний результат?

Варто відразу ж відзначити, що на правильні показники швидкості впливає більше десятка параметрів. І якщо ви хочете швидко виміряти швидкість, то потрібно бути готовим до того, що результати будуть приблизними і призначеними для ознайомлення.

Перш ніж перевірити швидкість інтернету, переконайтеся, що:

  • з’єднання встановлено;
  • комп’ютер підключений до інтернету через кабель (це необхідно для одержання більш точних показників, ніж через Wi-Fi);
  • програми, які можуть впливати на швидкість інтернету (Skype, Торрент-клієнти та ін);
  • ви можете провести швидкість інтернету кілька разів для отримання більш точних показників.

Крім того, варто відзначити, що на швидкість інтернету можуть впливати наступні параметри:

  • вибір сервісу для вимірювання швидкості. Білайн рекомендує користуватися сервісом http://speedcheck.gldn.net/, оскільки він показує найбільш точні показники. Різниця в результатах полягає різними способами вимірювання швидкості;
  • якщо запущені програми, завантажують або обмінюєте файли в мережі, то показники при вимірюванні швидкості будуть невірними;
  • іноді на швидкість інтернету можуть впливати вірусні програми або підключений мережеве обладнання;
  • показники вимірювання швидкості можуть бути нижче, якщо швидкість перевіряється у так званий «час-пік» або в ОС користувача є некоректні налаштування.

Якщо ви виміряли швидкість, але, незважаючи на високі показники, все одно залишаєтеся незадоволені якістю підключення

Можливо, ви намагаєтеся отримати доступ до сайту, який має високу навантаження і не справляється з нею. У такому разі сторінки цього сайту завантажуються повільно, і завантаження з нього теж тривалий. Перевірте аналогічні показники з інших сайтів — якщо інші сайти відкриваються швидко, і скачування проходить з високою швидкістю, то проблема полягає в певному сайті, а не лежить на провайдера.

Якщо у вас безлімітний тариф 1 МБ, але скачування відбувається зі швидкістю 128 КБ/с

1 МБ — швидкість інтернет-з’єднання в мегабітах
128 КБ/с — швидкість завантаження в кілобайтах

1 байт = 8 біт
1 МБ = 1024 КБ

1024/8=128 КБ.

Така проста математика пояснює швидкість скачування.

Якщо у вас не відкриваються сторінки

Можливо, виною цьому є включений фаєрвол. Крім того, причиною можуть бути неправильні налаштування браузера. Перевірте, чи увімкнений проксі в налаштуваннях, очистіть cookie, якщо не допоможе, спробуйте інший браузер. При використанні роутера спробуйте підключення безпосередньо до комп’ютера.

Перевірити швидкість інтернету з мобільного пристрою можна аналогічним чином. Для пристроїв Android від розробників є спеціальна програма.

Скачайте її з Play Market за цим посиланням.