iPhone п’ятого покоління – знаменитий телефон, який став самим продаваним пристроєм. Компанія Apple надала цей смартфон народу, принципово пропрацювала новий дизайн операційної системи, вибрала оптимальну діагональ пристрою, і звичайно наділила апарат шустрим інтерфейсом. Хоч п’яте покоління і було випущено два роки тому, і зараз вже у продажу є аналоги шостого покоління, вони стали набагато могутніше, але і цінник у них, звичайно піднявся. Крім п’ятого покоління iPhone виділяють ще таке пристрою як iPhone 5s, це просунута версія пристрою, яка користується великим попитом. Основні відмінності між двома пристроями, в цій статті і буде розбиратися по поличках. Загалом, якщо ви вирішили купити шустрий пристрій, але у вас немає бажання переплачувати, тоді краще зупинити свою увагу саме на п’ятому поколінні пристроїв.

Абсолютно не кожна людина може чітко сказати, основні відмінності цих двох моделей, адже на перший погляд пристрою ідентичні. Але, потрібно враховувати те, що вся інформація про пристрої не була отримана покупцями, всіх можливостей п’ятого покоління, компанія в технічних характеристиках заявляти, природно не стала. Відразу потрібно відзначити той факт, що 5s у порівнянні з попередником має процесор потужніше, отже, операції виконуються моментально. Але, деякі люди думають, що через рік або максимум два, це все вичерпає себе, і пристрої стануть марними. Пропонуємо все-таки порівняти ці два пристрої між собою, і нарешті, з’ясувати, що вони собою представляють цінного, і в чому їх відмінності.

Фізичні пристрої двох моделей:

Кожен з двох апаратів має ідентичні характеристики довжини, ширини, ваги. Вага обох пристроїв склав 112 грам, довжина – 123.8, ширина 58.6.

Хоч 5s по дизайну і ідентичний попередньому смартфону, під його кришкою можна відшукати потужну батарею і залізо, камера хоч і має однакове число пікселів, але знімає набагато краще. З цієї причини, маленькі габарити – це величезний плюс, адже керувати смартфоном набагато зручніше.

Дизайн і колір двох моделей.

Досі не навчившись розрізняти дві моделі, пропонуємо поглянути на два основних моменти: кольорове оформлення телефону, кнопка Home.

Виявилося, що у версії 5s, головна кнопка є не надто стандартної. В цей смартфон розробники додали нову технологію, а саме сканер відбитків пальців. У звичайної п’ятірки такої модифікованої технології немає, і з цієї причини, кнопка вважається стандартною, увігнутою з білим квадратом.

Звичайна п’ятірка випускається виключно в двох кольорах: білий і чорний колір.

А, ось вже модифікована п’ятірка додала ще одне колірне рішення, пристрій можна придбати в золотистому кольорі.

Як видно, розробники вирішили трохи пограти з зовнішнім виглядом пристроїв, додавши нове покоління гру фарб. Крім цього, можна побачити, що в цьому пристрої повністю чорного кольору немає, а все з-за того, що представники великої фірми замінили цей нудний колір на темно-сірий. Відразу його побачити неможливо, але якщо поруч покласти два різних iPhone, то можна легко помітити, що пристрій має назву iPhone 5s виглядає трошки світліше свого попередника.

На задній кришці теж з’явилися зміни. Добре придивившись, можна зрозуміти, що у звичайної п’ятірки на камері один світлодіод, а ось його аналог отримав два світлодіоди. Зовнішні відмінності на цьому закінчуються, і можна переходити до наступного пункту.

Апаратні характеристики пристроїв.

Коли ми переходимо до апаратної частини пристрою, то можна відразу зрозуміти, що немає сенсу говорити про дозвіл екрана, діагональ і так далі, адже вони однакові, і ніяких ключових моментів виділити не можна.

Важливо знати, що в пристрій, іменоване 5s, розробники впровадили чіп A7, він містив два ядра, кожне з яких було тактовою частотою 1.7 ГГц. Цей новий процесор став 64 біт. Хоч попередня версія п’ятірки мала аналогічний процесор з чіпом A6, виконувати він міг, виключно 32-бітні операції.

Крім цього нову версію укомплектували додатковим процесором. Його називають M7. Просто цей процесор був доданий для того, щоб зчитувати інформацію з таких показників, як акселерометр, компас і гороскоп. Цей процесор здатний швидко розвантажити основний чіп, не даючи пристрою почати зависати при піках високих навантажень. Інженери з компанії були впевнені, що завдяки цьому впровадження, їх пристрій здатний позмагатися з деякими версіями персональних комп’ютерів.

Батарея у нового пристрою також змінилася ємність батареї була доведена до показника в 1500 мАЧ. Тепер заряду батареї повинно вистачати на пару днів. Тривалість дзвінків збільшилася на дві години при повній батареї. Якщо раніше це значення було вісім годин використання, то тепер зросла до десяти. Це все за умови, якщо використовуються 3G-мережі.

Можливості камери пристроїв.

Фронтальна камера на обох пристроїв ідентична, вона склала 1.2 Мп, і ніхто її не чіпав, а ось із задньою камерою відмінно попрацювали, вона має 8 Мп і автоматичне фокусування.

Задня камера, на думку інженерів, зазнала велике зміна, був перероблений розмір пікселя, як запевняють розробники, його зменшили до показника в 1.5 мкм. Фахівці в теорії, впевнені, що цей показник сприяє отриманню барвистих і яскравих фотографій в будь-якому випадку. Але, на практиці стало видно, що основних відмінностей не помічається, хоч фотографії дійсно і стали яскравіше, але толком нічого особливого не сталося, під час вечірньої зйомки спостерігається глобальний кошмар.

Світлодіодів модифікованої версії два, один відповідає за холодне світло, а інший за теплий. Це сприяє отриманню природних кольорів, які знаходяться ближче до оригінальним кольорам.

Робота автоматичного фокусування теж трохи змінилося, додали час наведення на будь-який об’єкт, і крім цього, була покращена загальна динаміка і стабілізація режимів відео і фото. Можна сказати, що нова версія у багатьох планах стала не тільки чуйною, але і живий.

Пам’ять пристрою.

Деякі були впевнені, що, якщо п’ята версія представлялася в трьох варіаціях, з різною кількістю пам’яті, а саме з 16 гб, 32 і 64 на борту, то ось в модифіковану версію додали ще і 128 гігабайт. Але, це лише чутки, насправді пам’ять пристроїв не змінювалася.

Підключення карти пам’яті в яблучних пристроях не передбачається, пам’ять можна розширити за рахунок підключення хмарних сховищ.

Сенсор і операційна система.

Довго говорити про операційну систему не бачу сенсу, адже на обох пристроях, вона може бути ідентична, а от про біометричний сканер, який використовується на новій версії п’ятірки, поговорити варто, адже він привертає до себе велику увагу. Під сканером мається на увазі відбиток пальця.

Налаштувати цей сканер досить просто, потрібно зайти в налаштування, і там побачити пункт з назвою Touch ID і пароль. Спочатку ви повинні придумати числовий код, а потім завантажити в базу відбиток вашого пальця. У цієї технології є істотний мінус, якщо ваш палець не буде сухим і чистим, він може бути прочитаний системою, і доступ до пристрою ви не отримаєте, з цієї причини краще запам’ятати свій числовий код.

Якщо візуально відрізнити версії смартфонів важко, то апаратна частина відразу виділяє переважно нову модель, порівняно з іншими.