Сьогодні хочу розповісти про деякі фішки Вконтакте в блоці «Новини», з якими ви можливо ще і не стикалися. Деякі можливості введено давно, а деякі речі з’явилися зовсім недавно.

Розіб’ємо нашу статтю на частини і розглянемо кожну більш докладно. Деякі зручності для різних версій відрізняються і я буду відзначати цей факт.

Сподобалися коментарі

Всі ми прекрасно знаємо, що в розділі «Закладки» знаходиться все те, що нам сподобалося і де ми поставили лайк — від фотографій і до посилань. Уважний користувач задасть питання, а де коментарі, адже їх теж можна позначати лайками? Коментарі, що не приховані, вони розташовані в розділі «Новини». Після переходу вибираємо вкладку «Сподобалося» і під нею в правому верхньому куті клікаєм на фільтр (в старому дизайні, в новому фільтр як окремий блок, дивимось скріншот вище). Вибравши в списку тільки «Коментарі», ви зможете прочитати всі зазначені вами коментарі і прибрати лайк, якщо є бажання.

Читати новини людей і спільнот, будучи не підписаним на них

Так, тепер можна і так. Тільки єдиний мінус, спочатку потрібно підписатися на людину або вступити в потрібну групу. Потім заходимо в «Новини» і натискаємо плюсик. У списку вибираємо самий нижній пункт «Додати вкладку».

З’явиться діалогове вікно зі списком друзів і груп. За допомогою пошуку додаємо в блок «Показуються» ті групи і тих людей, за чиїми новини ви хочете стежити.

Після формування списку, ви можете спокійно відписуватись від спільнот і прибрати всі заявки в друзі, проставлені раніше. Новини все одно будуть транслюватися в вашу стрічку. Зручно для тих, хто хоче приховати від інших приміром спільноти, які відображаються на головній сторінці.

Очищення стрічки новин від репостов

Заспамлена стрічка новин? Хочете прибрати частину непотрібних новин, зокрема різні репости, які повторюються від різних людей? Розглянемо як відфільтрувати стрічку новин в старому дизайні.

Старий дизайн

Натисніть в розділі новин на кнопку «Список джерел», потім внизу відкрився вікна перейдіть на «Чорний список».

Вам потрібно прибрати галочку з пункту «Показувати копії в новинах».

Для тих, у кого немає посилання «Чорний список», потрібно спочатку в стрічці новин вибрати репост і натиснути на хрестик з підписом це не цікаво. Таким чином, ви сформуєте чорний список і стане доступна можливість прибрати репости зі стрічки новин.

Новий дизайн

Функціонал нового Вконтакте простіше. Переходимо в «Новини», натискаємо на іконку, ліворуч від плюсик і прибираємо галочку з пункту «Показувати копії». Всі.

Перегляд стрічки новин будь-якого користувача

Для того, щоб довідатися новини будь спільнот переглядає ваш друг, та і, власне, будь-яка людина, заходимо на його сторінці, гортаємо до списку друзів і натискаємо на напис новини, розташовану праворуч від кількості друзів. Стрічка всіх новин буде відображатися без фільтрів, встановлених користувачем, а значить, ви побачите все, від тих на кого він підписаний, і спільнот, в яких він складається. Приховані друзі і спільноти так і залишаться недоступними разом зі всіма новинами.

Списки новин

Наостанок недавнє нововведення, що стосується списків новин. Новини, якщо ви ще не знали, можна поділяти на різні категорії в залежності від певної теми. Наприклад, можна окремо створити новини про автомобілі на основі тих груп, які публікують всю інформацію про транспортних засобах, природно список формується з спільнот, в яких ви перебуваєте. Дуже зручно таким чином фільтрувати несумісні речі і читати те, що вас цікавить в даний момент, а не весь непотріб відразу. Вконтакте збільшили ліміт на створення списків з 5 до 10, так як людям не вистачало 5 блоків на розмежування стрічки новин. Як додати список я описав вище в пункті «Читати новини людей і спільнот, будучи не підписаним на них».

Зізнаюся, що про деякі речі я сам дізнався лише нещодавно, тому вирішив поділитися цим на сторінках свого блогу. Сподіваюся, що корисною дана інформація не тільки для мене. Спасибі за увагу!