USB Device Over Current Status Detected що робити з помилкою

Деякі користувачі при включенні комп’ютера можуть спостерігати напис на своїх моніторах – USB Device Over Current Status Detected. У перекладі з англійської це означає, що виявлено пристрій USB з великим споживанням електрики. При появі цієї помилки не варто відразу відкривати оглядовий кришку. Спробуйте без дотиків оглянути зовнішню частину системного блоку.

USB Device Over Current Status Detected що робити з помилкоюСкріншот помилки USB Device Over Current Status Detected System Will Shutdown in 15 Seconds

Рішення помилки USB Device Over Current Status Detected

 • Якщо ви бачите це повідомлення, значить необхідно по порядку відключати всі USB-пристрої, такі як USB-флешки, камери, миші, клавіатури, загалом, все, що має інтерфейс USB. Якщо після якогось відключеного пристрою помилка пропала, значить причина саме в цьому девайсі, якщо немає – то переходимо до наступних пунктів.
 • Якщо повідомлення — USB Device Over Current Status Detected computer shut down, over 15 sec все ще не пропало, значить потрібно перевірити всі порти, і на задній панелі, і на передній частині на наявність обломанных частин, сторонніх предметів в гнізді, а також сміття і пилу. У деяких випадках звичайна чистка і продування портів вирішує цю проблему, адже частинки пилу покривають контакти, які повинні взаємодіяти з контактами на USB-проводі, чого згодом не відбувається.

  USB Device Over Current Status Detected що робити з помилкоюПорт USB

Найчастіше після 2 пункту застосування усунення причини комп’ютер починає працювати стабільно. В першу чергу необхідно випробувати USB-порти, які найчастіше використовуються. Зазвичай, це порти, розташовані на передній панелі комп’ютера, придивіться до них, можливо, ви зможете помітити відтінки нагару, в цьому випадку порт, швидше за все, згорів від перенапруги або неправильної роботи. Навіть якщо у вас не вийде визначити візуально поломку, то послідовне відключення пристроїв обов’язково має вирішити питання з помилкою – USB Device Over Current Status Detected.

Інші причини помилки з ЮСБ

Дана помилка за статистикою найчастіше виникає на моделях материнських плат компанії Asus. Немає необхідності при деяких помилках, в тому числі і цієї, відразу звертатися до фахівців із сервісу, адже як мінімум половину з них будь-середній користувач здатний вирішити самостійно в домашніх умовах. У випадку, якщо вищевказані поради вам не підійшли і помилка ні куди не поділася, то, можливо, необхідно випробувати ще кілька порад:USB Device Over Current Status Detected що робити з помилкою

 • Потрібно скинути налаштування BIOS. Це можна зробити декількома способами: програмно, зайшовши в налаштування Біоса, за допомогою перемички CLRTC, а також за допомогою виймання батарейки системної плати. Більш докладно про ці способи ви можете прочитати в інтернеті, кожен для своєї моделі.
 • Переконайтеся, що на материнській платі є перемичка управління живленням USBPWR, якщо її немає, це може викликати помилку USB Device Over Current Status Detected при включенні комп’ютера.
 • Резистор, який перевіряє наявність напруги на необхідному порту, може бути несправний, що і є причиною вищеописаною помилки.

Перевірка материнської плати

Проблема може критися і в материнській платі. Іноді виробники плат допускають різні помилки при виробництві, внаслідок чого вони можуть призводити до серйозних наслідків, до нестабільної роботи портів і навіть до короткого замикання.

Помилка USB Device Over Current Status Detected буває при неправильній розстановці закороток і перемичок. Це призводить до того, що система працює стабільно деякий час, до першого збою і далі починаються всілякі помилки, пов’язані з роботою модулів. Додатково до заводському вади материнська плата обростає пилом через деякий час. Це все супроводжується приглушення сигналу, збої в роботі зв’язку компонентів материнської плати, а також тим, що система при запуску намагається себе діагностувати.

USB Device Over Current Status Detected що робити з помилкоюФото материнської плати

 • Далі необхідно, при повністю вимкненому і знеструмленому комп’ютері, відкрити оглядовий кришку і уважно вивчити системну плату.
 • Огляньте перемички в роз’ємах USBPOWER і USBPWR. Якщо вони відсутні – обов’язково потрібно їх встановити.
 • Перевіряти також необхідно місця кріплення плати до системного блоку, перевіряти ці ділянки на окислення ділянок.
 • Перевірте всі порти і основні компоненти системної плати, можливо, ви зможете побачити обпалені ділянки, вони можуть бути результатом замикання на порту.

USB Device Over Current Status Detected що робити з помилкоюШлейфи також необхідно перевірити на ділянках вигину. Можливо, на одному з таких ділянок одні або кілька дротів надломаны. У цьому випадку в комплекті до материнської плати йдуть додаткові шлейфи, якщо таких немає, доведеться купити нові і замінити. Якщо зі шлейфами все в порядку, спробуйте їх від’єднати. Іноді контакти забиваються пилом і перестають передавати сигнал. Їх треба вийняти з гнізда продути і знову поставити на місце. Після цього поставити все на місце і закрутити.