Реклама повсюдна, і одним з найбільш ефективних її джерел є інтернет. Складно знайти сайт, який буде на 100% вільна від реклами. Якщо деяка реклама може не набридати і навіть бути корисною, то в основному все зовсім навпаки: спливаючі банери, скрипти, які не відпускають зі сторінки, звукова реклама, перенаправлення на інші сайти… Це і багато чого іншого не може не дратувати. Блокувальник реклами перешкоджає відображенню реклами і дозволяє комфортно відвідувати різні сайти.

Для браузера Опера і інших провідників в інтернет є відразу кілька додатків, які дозволяють очистити сторінки сайтів і запобігти показ реклами. Коротко розглянемо кожен з них.

AdBlock

Один з найпопулярніших блокувальників реклами. Ефективно блокує різні види рекламних оголошень і автоматично оновлюється. Ви також можете заблокувати ту рекламу, з якої не розібралося розширення. Любителі подивитися відео на YouTube теж залишаться задоволені, так як реклама блокується і в самих відеороликах. Є величезна і поповнювана база даних (правда не своя, але це пізніше).

У розширенні є опція відображення ненав’язливої реклами в цілях підтримки веб-сайтів, однак її можна відключити і не бачити жодної рекламу в принципі.

Посилання для установки розширення в Opera: https://addons.opera.com/ru/extensions/details/adblockforopera/?display=ru.
Посилання для установки розширення в інші браузери: https://getadblock.com.

Adblock Plus

Незважаючи на схожий з попереднім розширенням назву, ці два продукти різні між собою, але для користувача ця різниця практично непомітна. Хіба що інший інтерфейс і ще деякі незначні моменти.

Adblock Plus також блокує спливаючі вікна, інші види оголошень, рекламу на Facebook і YouTube. За замовчуванням у браузері також включено відображення ненав’язливих оголошень, яку можна відключити при бажанні.

Посилання для установки розширення в Opera: https://addons.opera.com/ru/extensions/details/opera-adblock/?display=ru.

Посилання для установки розширення в інші браузери: https://adblockplus.org/.

Так що краще, AdBlock або Adblock Plus?

Вибирати, що встановити, вам. Наприклад, AdBlock викачаний більше 8 мільйонів разів, а Adblock Plus — понад 25 мільйонів разів (серед користувачів Opera, а серед користувачів Chrome навпаки лідирує AdBlock). Однак Adblock Plus пропускає більше реклами, і це може не сподобатися деяким користувачам. А ось деякі користувачі AdBlock можуть помітити підгальмовування браузера, якщо відкрито багато вкладок. Крім того, AdBlock використовує базу даних свого побратима.

Adguard

Ще один ефективний блокувальник реклами, який також робить сторінки ВКонтакте, Facebook, YouTube відео і веб-сайтів вільними від рекламних блоків. Відеореклама блокується й на інших сайтах, плюс до цього плагін захищає від анімованої реклами, спливаючих вікон, банерів і текстових оголошень.

До інших достоїнств цього розширення відносяться:

• знижене споживання оперативної пам’яті в порівнянні з AdBlock, Adblock Plus і uBlock, що особливо ефективно для тих користувачів, хто працює з великою кількістю вкладок або на не дуже продуктивних ПК;
• блокування програм-шпигунів і шпигунського ПЗ, які містять рекламу;
• захист даних користувача (розширення блокує системи стеження в мережі);
• плагін може впоратися з Anti-Adblock скриптами. Деякі сайти виявляють встановлений Adblocker і вимагають вимкнути блокувальник реклами для того, щоб можна було користуватися тими чи іншими його функціями.

Почитати докладніше про переваги розширення, а також встановити його в свій браузер можна за цим посиланням: https://adguard.com/ru/adguard-adblock-browser-extension/overview.html.

Посилання для установки розширення в Opera: https://addons.opera.com/ru/extensions/details/adguard/?display=ru.

uBlock

Останній плагін, який ми розглянемо в цій статті. Це не самий відомий блокувальник реклами (почасти через відносно недавньої дати виходу), однак ті, хто ним користується, цілком задоволені можливостями uBlock.

Компактне розширення, яке не навантажує ресурси ПК, використовує величезну кількість фільтрів з різних ресурсів. Користувач може створювати свої фільтри, тим самим роблячи захист від реклами максимальної.

Крім звичайної блокування розширення може зчитувати та створювати фільтри з хост-файлів. Серед фільтрів можна знайти хости, рекламні та пікселі сервера, шкідливі домени. Деякі списки фільтрів користувачеві потрібно буде включити після встановлення плагіну. Зроблено це для того, щоб користувач сам вирішував, яку кількість фільтрів буде працювати. Адже чим більше фільтрів, тим більше пам’яті використовує розширення. Але враховуючи мале споживання ресурсів, особливого навантаження на ОЗП відчуватися не буде.

Хост-файли краще всього включати з розумом, адже деякі з них можуть привести до некоректної роботи веб-сайтів.

Загалом, uBlock більше підходить для користувачів, які розуміють, що роблять, і готові приділити час налаштування плагіна для того, щоб захист була максимальною.

Посилання для установки розширення в Opera: https://addons.opera.com/ru/extensions/details/ublock/?display=ru.

Посилання для установки розширення в інші браузери: https://www.ublock.org/.

Ми розповіли вам про чотирьох блокировщиках реклами, кожен з яких володіє своїми перевагами і недоліками. Ви можете вибрати найбільш підходящий для вас розширення і насолоджуватися швидким та приємним серфінгом.