Останнім часом досить часто до мене звертаються з подібною проблемою:

Після того, як користувач запускає браузер, відкривається сайт mvd.ru з вимогою оплати штрафу за нібито протиправні дії:

(текст може відрізнятися від випадку до випадку)

“Міністерство Внутрішніх Справ Російської Федерації.

Вами був порушений закон!

МВС РФ було виявлено використання вашого електронного пристрою з протиправною метою, а саме — перегляд та копіювання матеріалів, що містять елементи педофілії, насильства і ГЕЙ-ПОРНО.

На оплату штрафу Вам відведено 12 годин.”

Якщо користувач намагається зайти на будь-який інший сайт, все одно відкривається вищевказаний сайт mvd.ru. Значок мережного з’єднання в треї сигналізує про те, що “підключення обмежене”. При цьому антивірусна програма (якщо вона присутня на комп’ютері) повідомляє про те, що ніяких загроз не виявлено. Як же вирішити проблему і позбутися від постійного вискакування сайту mvd.ru у браузері?

Приклад дії вірусу mvd.ru

Ще один варіант шахрайської сторінки mvd.ru

 

Як ви бачите на сторінці є форма для оплати штрафу та розблокування комп’ютера. Природно, до офіційного сайту МВС ніякого відношення дана сторінка не має. Якщо ви зайдете на сайт mvd.ru з будь-якого незараженого комп’ютера, ви в цьому переконаєтеся.

З-за чого з’явилася фальшива сторінка mvd.ru?

Причиною появи підробленої сторінки mvd.ru на вашому комп’ютері є зміна налаштувань DNS-сервера. Тому при спробі відкрити будь-який сайт на вашому комп’ютері відкривається підроблений сайт з вимогою “викупу”

Як видалити вірус mvd.ru?

Отже, нижче представлена проста інструкція як позбутися від підробленого сайту mvd.ru на вашому комп’ютері.

 

1. Натискаємо правою кнопкою миші по значку мережі в треї ( в правому нижньому кутку сторінки)

2. Тиснемо на «Центр управління мережами і загальним доступом»

3.Натискаємо на підсвічене підключення в правій частині екрана (також може називатися «бездротове мережної з’єднання» або аналогічно)

4. Вибираємо «Властивості»

5.Вибираємо пункт «Протокол версії 4 (TCP/IPv4). Тиснемо на «Властивості»

6. Тут ми бачимо DNS-сервер, який належить шахраям

7. Вказуємо «Отримати адресу DNS-сервера автоматично»

8. Підтверджуємо, тиснемо «ОК»

Швидше за все проблема буде вирішена. Строго рекомендую після зазначених процедур перевірити свій комп’ютер на наявність шкідливого ПЗ. Зробити це можна за допомогою статті » Кращі утиліти для видалення шкідливих програм»

Якщо все одно mvd.ru просить грошей, інтернет не працює.

Міняємо DNS – сервер на публічний і чистимо кеш DNS

Заходимо в налаштування протоколу TCP/IP по інструкції вище і міняємо DNS-сервер на публічний DNS-сервер Google 8.8.8.8. Тиснемо «ОК».

Після цього чистимо кеш DNS. Для цього відкриваємо ” командний рядок. Найпростіше — тиснемо пуск, у полі пошуку файлів і програм друкуємо cmd, запускаємо файл cmd

Друкуємо команду ipconfig /flushdns , тиснемо Enter

Очищаємо файл hosts від зайвих записів.

Коротенько, робиться це так. Заходимо по дорозі

C:WindowsSystem32driversetc (де диск C — диск, на який встановлена ваша операційна система. Іноді може бути позначений іншою буквою)

Там знаходимо файл hosts, клацаємо по ньому, відкриваємо за допомогою Блокнота

 

 

Зайві рядки видаляємо (ті, що зі знаком # можна залишити), закриваємо Блокнот, погоджуємося зберегти зміни.

Перезавантажуємо комп’ютер.

 

3. Можна спробувати очистити тимчасові файли на вашому комп’ютері за допомогою популярної програми CCleaner. У мене на сайті інструкції поки що немає, але думаю з пошуку мережі знайдете=)

Сподіваюся, моя стаття допомогла вам позбавитися від підробленого сайту mvd.ru на вашому комп’ютері. Якщо щось незрозуміло — запитуйте в коментарях.