Добрий вечір, дорогі друзі! Давно я не публікував пости, на жаль, не було доступу до інтернету. Тепер я повернувся і хочу сьогодні поговорити про наболіле — перехід на новий дизайн. Всі користувачі персональних комп’ютерів вже встигли відчути різницю між старим і новим зовнішнім виглядом Вконтакте, адже 17 серпня соціальна мережа остаточно отримала новий вигляд. Деякі речі змінилися і зараз я спробую виділити основні зміни, які справили розробники Вконтакте.

Меню

Почнемо з головного меню. До пунктів меню додалися іконки. На мій погляд, вони тут зайві, тому що вони створюють ефект перенасиченості.

Зі зручностей — при наведенні з’явиться іконка — шестірня, з допомогою якої можна відредагувати відображення пунктів.

Моя сторінка, Новини, Повідомлення, Мої друзі показані за замовчуванням і прибрати їх не можна. Інші пункти настроюються, також можна додати спільноти і програми для швидкого доступу.

Основна область

Переходимо до основної області екрану. Не можу пропустити вислів Павла Дурова про звуження відображення блоку Новин — ширина стала, за його словами, вже на 28px, що є зміною швидше в гіршу сторону. Творець Вконтакте стверджує, що основні зміни були скопійовані з Фейсбуку чотирирічної давності. Залишу це заяву без коментарів, оскільки не є активним користувачем Фейсбуку. А все тому що для мене ця соціальна мережа здається некерованим монстром, напханим рекламою і не зручним у використанні, а може я просто звик до Вконтакте.

Фотографії

Змінилося відображення фотографій, про це я писав в одному з попередніх постах. Коментарі розташовані праворуч, зображення ліворуч. Зручно тим, що не потрібно гортати вниз, щоб подивитися коментарі, останні видно відразу. Також до коментарів у правому нижньому куті додалося сердечко за замовчуванням, яке як би закликає поставити лайк.

Всі верхні пункти меню перемістилися вправо, наприклад у Новинах, Аудіозаписах, Повідомленнях. Скажу коротко і одним словом — зручно. Зупинюся на повідомленнях — список діалогів візуально зливається і при наведенні на діалог занадто слабо світиться вибраний чат. Це мінус.

На візуальних дрібницях докладно зупинятися не буду, в цьому плані змінилося багато чого. Нові іконки, новий логотип з латинських букв, інший шрифт, інший розмір деяких елементів, темний блакитний фон замість білого, на місці кнопки «Вийти» — зменшена ава з ім’ям і прізвищем, при наведенні на яку з’являється меню — все це мозаїки загальної концепції оновленого дизайну Вконтакте. Також,що відразу впадає в очі — закруглені аватарки користувачів в списку друзів і скрізь, де використовуються мініатюрні аватарки.

Для мене це занадто, невеликого заокруглення було достатньо. Однак, у дизайнерів Вконтакте свій погляд на такі речі.

Все розглянути просто неможливо, тому наостанок зазначу явне розходження старої і нової версії: при переході на чужу сторінку пропадає блок зі списком друзів онлайн.

Схоже порахували, що дана інформація не актуальна, хто захоче — натисне на «Друзі» і подивиться.

Отже, новий дизайн — це подія, яке вже наступило, наше сьогодення. Будемо звикати, до зустрічі!