Для перегляду фотографій Windows 10 використовується додаток з магазину має назву «Фотографії». У попередніх версіях Windows за замовчуванням застосовувалося додаток під назвою «Перегляд фотографій Windows», яке мало набагато менше можливостей і функцій перегляду, ніж нинішнє Windows 10.


Для тих, хто все ж звик до стандартного виду перегляду фотографій і хоче поставити за замовчуванням переглядач зображень, ви можете зіткнутися з тим, що дане додаток відсутній в меню «Відкрити за допомогою…» і в інших параметрах програм за замовчуванням. Як підсумок, ви не зможете зробити «Перегляд фотографій Windows» програми за замовчуванням.

Проблем не може бути, якщо ви оновилися до Windows 10 з Windows 7 або Windows 8/8.1. Така можливість збереглася в інтерфейсі графіки.

Якщо ж ви використовували чисту установку Windows 10, то з деякими проблемами ви зіткнетеся.

Ця проблема полягає в тому, що стандартний додаток для перегляду фотографій відсутній скрізь, де це зазначено раніше.


Але не поспішайте засмучуватися. Це додаток є, в системі. Так як дана програма не має виконуваний файл, вибрати його через меню «Вибір програм за замовчуванням» не вийде.

Так само, можливість знайти команду запуску програми через реєстр і створити ярлик, що б можна було відкрити, виключається, так як відкриється порожнє вікно перегляду, а вибрати і додати файл для перегляду не вдасться.
І так, код для відкриття програми «Перегляд фотографій Windows»:

rundll32 “%ProgramFiles%Windows Photo ViewerPhotoViewer.dll”, ImageView_Fullscreen

Для відкриття програми в окремій папці:

rundll32 “%ProgramFiles%Windows Photo ViewerPhotoViewer.dll”, ImageView_Fullscreen D:ScreenShots

Як бачите, це досить зручно.

При чистій установці Windows є таке рішення:

Для відновлення можливості вибору типу файлів, яке відкриває програму, потрібно в реєстр додати такі значення, які відсутні.

Готовий файл реєстру:
restore_windows_photoviewer.rar [1.22 Kb] (скачувань: 245)

А тепер ключ реєстру, в якому повинні бути підтримувані типи файлів.

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows Photo ViewerCapabilitiesFileAssociations

В умовах, коли проведена чиста установка ВІНДОВС, в даному розділі існує лише два параметри. tif і .tiff. Тому інші формати для зіставлення типів файлів вибрати ви не можете.


Як ви помітили, параметри підтримуваних типів файлів мають спеціальні значення, відповідних підрозділах розділі реєстру HKEY_LOCAL_MACHINE.

За замовчуванням таких розділів в реєстрі немає. Тому їх необхідно додати.


Коли ви застосуйте файл реєстру, в контекстному меню «Відкрити за допомогою…», з’явиться і буде доступно “Перегляд фотографій Windows”.


Також з’явиться в списку додатків для відкриття.


І в параметрах системи, вибору за замовчуванням.


У класичної панелі управління, для параметрів зіставлення файлів.