При підключенні нового пристрою до комп’ютера або ноутбука через USB-порт система завжди перевіряє наявність драйверів для цього девайса, чи то миша або флешка. Якщо на ПК немає необхідних драйверів, то операційна система автоматично спробує їх встановити.

Сьогодні ми торкнемося проблеми, яка тісно пов’язана з наявністю драйверів. Мова йде про помилку під назвою «Код 10», яка досить часто цікавить зіткнулися з нею недосвідчених користувачів ПК. Більш конкретно про те, що ця помилка собою представляє і як її виправити ви зможете дізнатися з цього матеріалу.

Сьогодні ми розглянемо:

  • 1 Причини виникнення проблеми
  • 2 Рішення проблеми
  • 3 Інші поради

Причини виникнення проблеми

Насамперед, слід звернути свою увагу на такі можливі причини:
• Відсутність необхідного драйвера для працездатності підключеного пристрою.
• Диспетчер пристроїв нездатний запустити підключений девайс.
• Диспетчер пристроїв не може розпізнати помилку.
• Поломка самого пристрою.

Рішення проблеми

Спершу необхідно перевірити пристрій на працездатність. Для цього, якщо це можливо, спробуйте підключити девайс до іншого комп’ютера або ноутбука і подивіться, чи він працює там. Якщо проблеми не були виявлені, то сміливо переходьте до наступного пункту.

Переподключите пристрій в диспетчері пристроїв. Можливо, після підключення пристрою диспетчер неправильно зреагував на підключений девайс. Наведемо приклад, як це зробити з мишею:
1. Відкрийте Мій комп’ютер.
2. Натисніть на відкритому вікна правою кнопкою миші і виберіть Властивості.
3. В лівій колонці натисніть Диспетчер пристроїв.
4. Виберіть подвійним натисканням миші.
5. Перейдіть до вкладки Драйвер і натисніть Вимкнути, після чого увімкніть пристрій назад.

Якщо і це не дало ніяких результатів, то варто спробувати оновити драйвера до конкретно непрацюючому пристрою. Для цього перейдіть на сайт виробника даного девайса і скачайте звідти останні драйвера.

Інші поради

• Просто спробуйте перезавантажити комп’ютер. Дуже часто це спрацьовує.
• Багато сучасні пристрої не працюють зі старими операційними системами. Можливо, оновлення ОС може допомогти у вирішення даної проблеми.
• Можливо, проблема полягає в несправності USB-порту. Спробуйте підключити через цей порт кілька пристроїв і подивіться, чи він працює.

В крайньому випадку ви завжди можете звернутися в сервісний центр, де вам точно скажуть, у чому полягає проблема. Але перед тим, як це зробити, ми настійно рекомендуємо вам спробувати варіанти, описані вище, щоб ви зекономили собі час і гроші на ремонті.